Wydawać by się mogło, że opakowanie dla e-commerce nie ma większego znaczenia. Wrażenie to jest jednak mylne, ponieważ pierwszą rzeczą, na którą klient zwraca swoją uwagę po otrzymaniu przesyłki, jest właśnie pudełko. Istotny jest nie tylko sposób zapakowania, ale również wszelkie nadruki, czy zawarte informacje, dlatego każdy przedsiębiorca prowadzący sklep internetowy powinien skupić się zarówno na polityce cenowej, odpowiednio skonstruowanym regulaminie, jak i jakości opakowań.

Dostosuj pudełko do produktu

Stwierdzenie to wydaje się tak oczywiste, że wielu sprzedawców nie zastanawia się nad nim głębiej, co skutkuje dobrze dopasowanymi, lecz mało oryginalnymi opakowaniami produktów. Aby osiągnąć pełny sukces, czyli przyciągnąć wielu powracających klientów, warto zatem postawić na oryginalność. Jeżeli specjalizujesz się w sprzedaży produktów o nieregularnych kształtach i wymiarach takich, jak kubki, koszulki, czy mniejsze gadżety – nie zapomnij zarówno o formie pudełka, jak i jego malowaniu, czy zawartych informacjach. Historia wiele razy udowodniła, że sukces wielu sklepów internetowych został zbudowany, między innymi w oparciu o wyjątkowe, zapadający w pamięć opakowania.

Pudełko dla e-commerce wysokiej jakości

Zanim przejdziemy do bezpośrednich powodów, dla których  pudełka w e-commerce są tak ważne, zwrócimy uwagę na jeszcze jeden, bardzo ważny aspekt, a mianowicie jakość wykonania samego pudełka. Opakowania w znacznej większości wykonane są z kartonu, jednak nie może to być zwykły karton. Przesyłki, aby dotrzeć do klienta, muszą przebyć często długą drogę, co wystawia nie tylko przedmiot, ale również pudełko na ogromną próbę. Kurierzy nie zawsze traktują paczki z należytym szacunkiem, dlatego musisz mieć ten fakt na uwadze i zadbać o bezpieczeństwo produktu już na etapie projektowania opakowania.

Do swojego sklepu postaraj się wybrać opakowania z możliwie najwyższej jakości tektury lub innego materiału. Pudełka wyższej klasy będą droższe, jednak gwarantujemy, że dzięki takiemu rozwiązaniu każdy nowy klient stanie się stałym, regularnie powracającym kupującym.

Pudełko – łącznik pomiędzy sklepem a klientem

To właśnie pudełko, w które pakujemy nasze produkty, jest jedynym, niewirtualnym elementem nawiązującym bezpośredni kontakt z klientem. Dlatego też powinno być nie tylko trwałe, ale również zapadające w pamięć. Oznacza to nic innego, jak fakt, że należy je odpowiednio zaprojektować.

Bardzo dobrą praktyką jest umieszczanie na pudełkach nie tylko logotypu, czy danych teleadresowych firmy, ale także kilku, miłych słów skierowanych do klienta. Krótka , ale rzeczowa sentencja może spowodować znaczącą poprawę humoru, co na pewno nie pozostanie obojętne. Z żartem mimo wszystko nie należy przesadzać, ponieważ każda osoba jest inna i jak nie trudno jest poprawić humor, tak równie łatwo można go pogorszyć.

Wyróżnij się z tłumu!

Pudełka wysyłkowe mają głównie za zadanie zabezpieczenie produktu w transporcie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać tę dodatkową przestrzeń do tego, aby wprowadzić element reklamowy, czy informacyjny. Ponadto, jeżeli zależy nam na wyróżnieniu się w gąszczu sklepów z podobnym asortymentem – musimy się wyróżnić. W dzisiejszych czasach standardowe, jednokolorowe pudełka nie zawsze się sprawdzają, dlatego odrobina szaleństwa jest jak najbardziej wskazana. Pamiętaj jednak, aby zachować pełen dystans i umiar, ponieważ trudno jest przewidzieć reakcję klienta, a ta może zakończyć się nawet usunięciem konta użytkownika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here