Polecany sklep z wyposażeniem warsztatów

O tym, że odpowiednie wyposażenie warsztatów samochodowych ma niebagatelne znaczenie, wie chyba każdy właściciel warsztatu naprawczego. Niezawodność sprzętu to gwarancja stabilnej, niczym niezakłóconej możliwości obsługi klientów, a zatem i stabilności przychodów.

Ci, którzy inwestują w nowy, markowy sprzęt doskonale wiedzą, że jest on w stanie na siebie zarobić i jednocześnie nie zawiedzie wtedy, kiedy będzie najbardziej potrzebny. Ci, którzy stawiają na względną oszczędność, nabywając sprzęt z drugiej ręki lub niewiadomego pochodzenia, narażają siebie na utratę potencjalnych zysków spowodowaną awarią, dodatkowe koszty związane z usuwaniem usterki oraz bezpowrotną utratę klientów, którzy mogą zdecydować się na skorzystanie z usług konkurencyjnego warsztatu naprawczego.

Zdaniem wielu ekspertów branży automotive, zakup odpowiedniego, nowego wyposażenia warsztatu oraz dbałość o wysoki standard obsługi klientów, w tym nabywanie części zamiennych u sprawdzonych dostawców, to główne czynniki sukcesu w branży usług serwisowych pojazdów mechanicznych. Warto więc ich posłuchać i zadbać o odpowiednie wyposażenie warsztatu.

Mogą w tym pomóc zarówno dystrybutorzy sprzętu, jak i specjalistyczne sklepy motoryzacyjne. To z pewnością będzie wiązać się z większymi kosztami wynikającymi z doliczania marży przez kolejnych pośredników. Czy zatem istnieje rozwiązanie pośrednie? Oczywiście! Oto nasza propozycja.

Marketplace motoryzacyjny WOOPAUTO.com

Marketplace branży automotive funkcjonujący pod adresem domenowym woopauto.com to miejsce, które łączy producentów sprzętu motoryzacyjnego, części i akcesoriów, dystrybutorów i głównych importerów z klientami biznesowymi. Z platformy korzystają w szczególności właściciele warsztatów samochodowych, wulkanizacyjnych, klimatyzacyjnych i innych oraz szeroko pojęte firmy z branży transportowej.

WOOPAUTO działa jak ogromny sklep motoryzacyjny online, z tą jedną różnicą, że zakupów można dokonać nie u jednego sprzedawcy, a u kilku tysięcy. To sprawia, że dostępny asortyment jest liczony w tysiącach. To zaś sprzyja możliwości przeglądu ofert i wyboru najtańszej z nich, i przekłada się na zauważalne obniżenie kosztów. Co więcej, zarówno klienci, jak i sprzedawcy są szczegółowo weryfikowani przed możliwością dokonania zakupu. Dzięki temu transakcje zawierane za pośrednictwem platformy są bezpieczne dla każdej ze stron.

Ważnym podkreślenia jest również fakt, że klient jest na bieżąco informowany na każdym etapie zamówienia. Tym samym wie, co dzieje się z jego zamówieniem i kiedy może spodziewać się dostawy zamówionego towaru.

Platforma WOOPAUTO umożliwia także komunikację ze sprzedawcami, jak również z profesjonalnym i wielokrotnie chwalonym działem obsługi klienta. Łatwości poruszania się i znajdywania konkretnego asortymentu sprzyja również logicznie i intuicyjnie zbudowane menu nawigacyjne oraz zaawansowana wyszukiwarka. Produktów można szukać zarówno po nazwach, jak i numerach katalogowych, producencie, a nawet numerze VIN pojazdu.

Decyzja o wyborze dostawcy wyposażenia warsztatu i sprzętu motoryzacyjnego

Otwierając warsztat warto kierować się zdrowym rozsądkiem i bezpieczeństwem. Inwestycja w warsztat samochodowy jest kapitałochłonna. Zmniejszając liczbę pośredników w sprzedaży, można znacząco obniżyć koszty uruchomienia, a następnie prowadzenia warsztatu. To zaś w efekcie daje realne oszczędności, które można wykorzystać zarówno na reklamę przedsiębiorstwa, jak i zatrudnienie nowego pracownika lub uprzednio nabywając nowy sprzęt, także na poszerzenie zakresu usług warsztatu samochodowego o nowe usługi.

Zwykło się mówić, że „pieniądz robi pieniądz”. Można kupować używany sprzęt i w ten sposób uważać, że znacznie oszczędziło się. Można też nabyć nowy sprzęt u sprawdzonych dostawców i w ten sposób skupić się na rozwijaniu biznesu, zamiast na jego reanimacji. Decyzja zawsze należy do inwestora. Jednak świadomość wad i zalet różnych rozwiązań może w znaczący sposób uchronić przed wykonaniem nierozsądnego kroku. Naszym zdaniem ryzyko trzeba ograniczać do minimum, dlatego zakup wyposażenia warsztatu poprzez marketplace WOOPAUTO wydaje się być zdecydowanie rozsądnym rozwiązaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here