wysokiej jakości odwodnienia nierdzewne

Cały zespół powiązanych ze sobą elementów, wykonanych z różnych tworzyw, służących do odprowadzania ścieków z obiektów budowlanych, jego otoczenia do odbiornika ścieków lub zewnętrznej kanalizacji nazywamy systemem instalacji kanalizacyjnej.

Zatem wszelkie rynny, wpusty, kratki ściekowe, kanały odbierają nadmiar wody oraz nieczystości i są ważnymi częściami całego systemu kanalizacji. Istotnym elementem są także zamknięcia wodne, popularnie zwane syfonami. Bowiem chronią one przed wydostawaniem się gazów z instalacji kanalizacyjnej. Takie wodne zamknięcie, którego wysokość nie jest mniejsze od 50 mm, a raczej powyżej 75 mm – doskonale spełnia funkcję odgradzającą.

Na rynku dostępne są elementy kanalizacji –  żeliwne, kamionkowe, plastikowe, ze stali nierdzewnej.

Jakie wyposażenie zatem zastosować w kuchniach , stołówkach szkolnych, restauracjach?

Kratki ściekowe do kuchni przemysłowych oraz profesjonalnych muszą być zgodne z wymogami zachowania zasad sanitarnych i higieny. Dlatego też, wszelkie odwodnienia do kuchni tego typu muszą być wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej AISI 304.
Zgodnie z wymaganiami ogólnymi dotyczącymi instalacji sanitarnych – nie wolno odprowadzać do sieci kanalizacyjnej m.in. nierozdrobnionych stałych odpadów, jak np. kości zwierząt, części ryb.

Jednak podczas obróbki dużych ilości pożywienia, półproduktów i produktów spożywczych zawsze dochodzi do przedostawania się odpadów spożywczych, organicznych do systemów kanalizacyjnych.

Stal nierdzewna zapewnia możliwość zachowania oczekiwanego poziomu higieny w lokalach gastronomicznych i samych kuchniach, które stanowią serce restauracji.
Trudno sobie wyobrazić dobre kuchnie, restauracje i lokale gastronomiczne, które nie stosują się do podstawowych wymogów sanitarnych.  Dania i posiłki serwowane tylko z lokali i obiektów z profesjonalnym wyposażeniem kanalizacyjnym mogą być uznane za bezpieczne dla zdrowia.

Profesjonalne wyposażenie, jak dobrej jakości nierdzewne kratki ściekowe do kuchni wraz z nierdzewnym syfonem i sitkiem /koszem osadczym – pozwolą na utrzymanie czystości i na bezpieczne przetwarzanie, sporządzanie żywności.

Co istotne, m.in. w obiektach użyteczności publicznej do utrzymania porządku instalacji stosowane są włazy również wykonywane ze stali nierdzewnej. Takie włazy nierdzewne umożliwiają doskonały dostęp do instalacji i stanowią profesjonalny element rewizyjny dostępny w wielu wymiarach, z różnymi akcesoriami, opcjami do wyboru: z siłownikami, z zamknięciem kłódkowym, itd.

Wyroby ze stali nierdzewnych są całkowicie neutralne, to znaczy nie zmieniają cech pożywienia ani także nie zmieniają jego składu chemicznego. Dlatego dla bezpiecznego kontaktu z żywnością należy stosować nierdzewne kratki ściekowe do kuchni, nierdzewne odwodnienia do kuchni oraz nierdzewne włazy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here