O przydatności i skuteczności pomiarów uzyskiwanych za pomocą pirometrów nikogo chyba przekonywać nie trzeba. Zastosowanie tego urządzenia w bardzo różnorodnych gałęziach przemysłu pozwala nie tylko na podniesienie efektywności produkcji, ale także zachowanie bezpieczeństwa. Są jednak takie branże, które potrzebują pomiarów wręcz idealnych. Dla nich producenci pirometrów stworzyli specjalną linię urządzeń. 

Gdzie?

Pirometry sprawdzają się w wielu gałęziach przemysłu, medycynie. Okazują się potrzebne również w części gospodarstw domowych, firmach, biurowcach. Dzięki bezdotykowemu mierzeniu temperatury, zapewniają dokładne wyniki, które odgrywają znaczącą rolę w zachowaniu bezpieczeństwa środowiska pracy, pozwalają utrzymać maszyny w dobrym stanie, a także umożliwiają podniesienie efektywności linii produkcyjnej. Mierzenie temperatury za pomocą emitowanego przez badane obiekty promieniowania cieplnego daje wysoką gwarancję adekwatności wyników do rzeczywistości, a także pozwala na dokonywanie pomiarów w trudno dostępnych miejscach. Także tych o wysokiej temperaturze, dużej wilgotności czy intensywnym zapyleniu. Pirometry to sprzęt w przemyśle wręcz niezastąpiony.

Pomiar high-level

Pirometry są tak skonstruowane, aby dawać jak najdokładniejsze wyniki. Są jednak takie gałęzie przemysłu, które potrzebują wyników opartych o bardzo precyzyjnie wykreśloną plamkę pomiarową, czasem nawet o średnicy 0.5mm. Dla takich klientów stworzony został specjalny pirometr stacjonarny, wyposażony w dwupunktowy celownik laserowy, który pozwala na uzyskanie bardzo dokładnych wyników, także z bardzo małych obszarów badanych. Dwupunktowy celownik umożliwia precyzyjne określenie miejsca i wymiaru badanego obszaru, laser nie jest bowiem skierowany wyłącznie w sam środek obiektu. Dodatkowo, urządzenia, o których mowa, zostały zaprojektowane w taki sposób, aby efektywnie pracować w temperaturze dochodzącej nawet do 2200°C. Tego typu rozwiązania sprawiają, że pirometry sprawdzają się nie tylko w bardzo ciężkich warunkach przemysłowych, lecz także dają miarodajne wyniki w dziedzinie badań i rozwoju. W jednym i drugim przypadku dokładność pomiaru to przecież kluczowy wyznacznik skuteczności. Producenci, świadomi różnorodnych oczekiwań i potrzeb klientów, przygotowali oryginalne modele pirometrów dedykowane określonym zastosowaniom. Obecnie można wybierać sposób bardzo wielu dodatkowych ich funkcjonalności. Do dyspozycji klientów są m.in. pirometry jednoczęściowe, które elektronikę mają zintegrowaną w głowicy. Dwuczęściowe: albo z odseparowaną elektroniką lub też z czujnikiem światłowodowym i odseparowaną elektroniką. Tak duża różnorodność otwiera możliwość dobrania sprzętu do rzeczywistych potrzeb przemysłu lub sfery badań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here