szkła na telefon

Producenci szkieł ochronnych prześcigają się w oferowaniu nam coraz to nowszych produktów, o coraz to lepszych parametrach. Jak jednak jest w rzeczywistości? Czy twardość H9 faktycznie jest parametrem, który w stu procentach ochroni ekran przed porysowaniem? Cóż, ochroni na pewno, jednak co z tego, jeżeli sama ochrona ekranu się porysuje. Dlatego warto wiedzieć, na co należy być przygotowanym, gdy decydujemy się na zakup szkła na telefon. Poniżej opisujemy sytuacje z życia wzięte, które pomogą nam wybrać odpowiednią ochronę ekranu telefonu.

Czy szkło hartowane może pęknąć?

Krótko odpowiadając na pytanie, tak, może pęknąć. Tylko w jakich okolicznościach? Okazuje się, że pechowy upadek nawet z niewielkiej wysokości może spowodować pęknięcie szkła hartowanego. Jeśli więc będziemy unikać upadków na twarde nawierzchnie, to wszystko powinno być w porządku. Uważać powinni także ci, którzy noszą telefon w ciasnych kieszeniach, a szczególnie tych tylnych. Okazuje się bowiem, że przez nieostrożność możemy usiąść na naszym urządzeniu i nawet jak się szybko zorientujemy, to może być już za późno. Nawet lekkie wygięcie szkła hartowanego może go bowiem uszkodzić, a o to nietrudno przy telefonie schowanym w kieszeni.

Czy szkło hartowane się rysuje?

Jeśli chodzi o odporność na zarysowania, to szkło hartowane faktycznie nie ma sobie równych. Możemy go potraktować najtwardszym ołówkiem H9 (stąd skala twardości szkieł na telefon) i przy dobrym jakościowo produkcie nie zostanie nawet ślad. Z tego powodu nie powinniśmy się obawiać, jeśli nasz chroniony szkłem hartowanym telefon umieścimy w torebce lub plecaku razem z kluczami i innymi twardymi przedmiotami.

Czy szkło hybrydowe chroni przed upadkiem?

Nowszym rozwiązaniem ochrony ekranu telefonu jest szkło hybrydowe. W porównaniu do niego nie jest samym szkłem, tylko połączeniem szkła z folią. Dzięki temu jest odporniejsze na upadki, ponieważ jest bardziej elastyczne. Ochroni więc lepiej nasz ekran przed pęknięciem i przy tym nie pęknie przy upadku. Naprawdę ciężko spowodować uszkodzenie szkła hybrydowego, ponieważ samo w sobie może być naprawdę mocno wyginane przed założeniem. Niestety, rozwiązania idealne nie istnieją. Musimy się liczyć z tym, że szkło hybrydowe jest droższe i mniej odporne na zarysowania.

Szkło hybrydowe – czy warto dopłacać?

Szkło hybrydowe jest rozwiązaniem nieco droższym, jednak wartym rozważenia. Pamiętajmy, że nawet po kilkukrotnym upadku dalej możemy z niego korzystać, podczas gdy szkło hartowane bardzo często wymaga wymiany już po pierwszym uderzeniu. Do tego różnica cenowa nie jest wcale taka duża, ponieważ dobra ochrona ekranu w formie szkła hartowanego również kosztuje kilkadziesiąt złotych.

Jakie szkło na telefon wybrać?

Jeśli chodzi o wybór szkła na telefon, to warto zastanowić się nad miejscem, w którym najczęściej trzymamy nasze urządzenie. Jeśli jest to torebka lub plecak gdzie może dojść do kontaktu ekranu z kluczami, zapalniczką lub długopisem, to zdecydowanie lepsze będzie szkło hartowane. Musimy wtedy jednak uważać na upadki. Jeśli więc nasz telefon przechowujemy w miarę bezpiecznym miejscu bez narażania go na zarysowania, za to często wypuszczamy go z rąk, to zdecydowanie bardziej zadowoli nas szkło hybrydowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here