Notariusz, którego potrzebują przedsiębiorcy. Jaki powinien być?

Przedsiębiorstwa działające na rynku polskim często korzystają z usługa notariusza, dlatego często jest to osoba zaufana, która zna specyfikę firmę i jej sprawy wewnętrzne. Najczęstsze powody wizyt przedsiębiorców to zmiana umowy spółki, poświadczenie podpisu pod pismami/dokumentami, zawarcie umowy w formie aktu notarialnego, udzielenie pełnomocnictwa. Jakiego notariusza potrzebują zatem właściciele firm?

Notariusz, który jest dostępny

Częstym czynnikiem, który warunkuje pracę wielu przedsiębiorstw jest czas. Jego presja może wywoływać stres i niepotrzebne emocje, dlatego szybkość działania jest czasem pożądana. Zaufany firmie notariusz, który zna jej specyfikę i profil działania, potrafi szybko reagować na zlecenia klienta i wymagać od niego tylko niezbędnych formalności, bez zabierania dodatkowego czasu. Sprawna obsługa sprowadza się do przedstawienia wszystkich niezbędnych dokumentów, jakie przedsiębiorca musi zgromadzić przed spotkaniem, aby to zamknęło się w jednej wizycie i podpisie.

Notariusz, który jest elastyczny

Notariusz dla działalności firmy jest często powiernikiem, dlatego musi być wszechstronny, zwłaszcza w kanale małych i średnich przedsiębiorstw, które niejednokrotnie potrzebują rejenta znającego się na wielu sprawach. Teoretycznie wszyscy notariusze mają taki sam zakres swoich obowiązków i wiedzy, jednak praktyka weryfikuje to, iż przedstawiciele tej branży stykają się z różnymi aspektami ludzkiej aktywności, dlatego mają praktyczną wiedzę w różnych dziedzinach. Wymogiem, jakie stawia przed notariuszem specyfika jego działalności jest tajemnica notarialna, ale cechą nabytą, która jest doceniana przez klientów to także bezstronność. Profesjonalna neutralność i brak opowiadania się za którąś ze stron jest czynnikiem, który daje się odczuć.

Notariusz, który nie zawodzi

Współczesny rynek jest trudny i czasem niewdzięczny, dlatego przedsiębiorcy, zgłaszający się do notariusza z prośbą o pomoc, oczekują w nim wiele profesjonalizmu. Przedstawiciel tego zawodu musi musi zauważać w umowach nielegalne interesy, oraz konsultować niepewne decyzje z kolegami „po fachu”. Nie ma bowiem osób nieomylnych, ale podstawą zaufania są wiarygodne odpowiedzi na zadawane pytania.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na notariuszadamrobak.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here