zegarki sportowe

W obecnych czasach coraz więcej osób uprawia sport, a co za tym idzie zwiększa się popyt na zegarki sportowe. Wymagania klientów co do nich idą coraz bardziej w górę, chcą aby zegarki miały coraz więcej funkcji, a przedstawiciele firm oferujących zegarki wychodzą im na przeciw produkując coraz nowsze modele. Początkowo klient musi zadać sobie pytanie jakiego zegarka potrzebuje w związku z uprawianym przez niego sportem. Czy bardziej zależy mu na zegarku sportowym, który będzie spełniał przede wszystkim oczekiwania wobec treningów, smartwatchu- który nie tylko nadaje się do treningów, ale również jest bardziej niż zegarek treningowy kompatybilny z telefonem komórkowym. Jest jeszcze jeden rodzaj takich zegarków, a mianowicie smartbandy- one oferują najmniej z tej trójki, ponieważ tylko podstawowe pomiary takie jak tętno, spalone kalorie czy kroki. Obecnie najbardziej znanymi firmami, które produkują zegarki sportowe są firmy Garmin oraz Polar.

Jakie cechy mają najlepsze sportowe zegarki?

Najlepsze zegarki sportowe cechują się przede wszystkim mocno rozbudowanymi funkcjami sportowymi, które są zależne od tego jaki sport uprawia klient. W ofertach takiego sprzętu znajdziemy specjalne projekty, które docierają do grup potrzebujących najmniej funkcji- przykładowo do spacerowiczów, którym zależy tylko i wyłącznie na liczeniu kroków, ale również do bardziej wymagającej klienteli, która zajmuje się przykładowo triatlonem. Zegarki takie mogą posiadać funkcje pulsometru dla biegaczy, zazwyczaj są wodoszczelne ze względu na osoby pływające oraz mocno zbudowane ze względu na ciężkie warunki jakie przykładowo panują w górach. Zegarki sportowe zazwyczaj wykonane są z mocnego materiału, przede wszystkim z sylikonu, a ich wygląd nie odstępuje od wyglądu normalnych zegarków i będzie pasował do każdego ubioru. Jednym z najmocniej polecanych zegarków jest Garmin Vivoactive 3 0100176907 oraz Polar M430. Kolejnymi modelami, które są najbardziej polecane są m.in. Garmin Forerunner 35, Polar Ignite 2 oraz Suunto 9 Baro. Ceny takich zegarków wahają się pomiędzy 500, a 2000 zł.

Wodoszczelne smartwatche

Smartwatche wodoszczelne, jest to kolejny rodzaj z gadżetów sportowych, które są bardzo powszechne. Posiadają one więcej funkcji pozasportowych niż zwykłe zegarki sportowe. Najlepszymi z takich zegarków są Garmin Instinct 2, Huawei Watch GR 3 oraz Samsung Galaxy Watch 3 Classic, a ich ceny wahają się od tysiąca do około 2500 zł.

Najlepiej sprzedające się oraz najlepsze zegarki sportowe w RTV Euro AGD to przede wszystkim Garmin Fenix 6 PRO (jego cena to około 2300 zł), Suunto 9 Peak Blue Titanium (ok. 3000 zł) oraz Garmin Forerunner 45 L (ok. 640 zł).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here