Najbezpieczniejsze skrzynki e-mail na świecie

Bezpieczeństwo i prywatność to dwie kwestie, na które użytkownicy Internetu z roku na rok zaczynają zwracać coraz większą uwagę – zwłaszcza w kwestii tajności korespondencji przy pomocy komunikatorów i skrzynek e-mail. Jest to istotne, ponieważ w ten sposób przesyłamy często bardzo wrażliwe informacje, do których nie chcielibyśmy, aby ktokolwiek miał dostęp. Możemy w takim razie zadać sobie pytanie: jakie są najbezpieczniejsze skrzynki e-mail na świecie?

ProtonMail

ProtonMail to prawdopodobnie najbardziej znana bezpieczna skrzynka e-mail na świecie – a także jedna z najlepszych.

Jej serwery ulokowane są w Szwajcarii, a najważniejsze funkcje, takie jak szyfrowanie end-to-end i struktura zerowego dostępu sprawiają, że nie ma możliwości, aby ktoś niepowołany przechwycił nasze wiadomości i je rozszyfrował.

Dostępu do treści naszych e-maili nie ma nawet sam ProtonMail, więc nie może ich nikomu (na przykład służbom bezpieczeństwa) przekazać, nawet gdyby został do tego zobligowany prawnie.

Inną istotną cechą ProtonMaila jest fakt, że pozwala on na założenie konta za darmo, co nie jest wśród bezpiecznych skrzynek standardem. Oczywiście, takie darmowe konto będzie posiadało kilka ograniczeń, natomiast poziom bezpieczeństwa pozostanie taki sam, jak w przypadku płatnej opcji.

Więcej informacji na temat tej skrzynki znaleźć można tutaj: https://techpolska.pl/protonmail-czy-warto/.

CounterMail

CounterMail może pochwalić się podobnymi funkcjonalnościami, co jego opisany powyżej rywal: przede wszystkim szyfrowaniem end-to-end i brakiem dostępu twórców do wysyłanych i otrzymywanych wiadomości. Niestety, nie jest za to możliwe założenie skrzynki za darmo.

Czym CounterMail się wobec tego wyróżnia? Przede wszystkim tym, że pozwala wyrobić sobie fizyczny klucz USB, za pomocą którego będzie można zalogować się do poczty.

Daje to mocną ochronę zarówno przed atakami zdalnymi, jak i fizycznym uzyskaniem dostępu do naszego urządzenia. Wystarczy, że klucz USB będziemy przechowywać w bezpiecznym miejscu, a nikt niepowołany nie dostanie się do naszej skrzynki.

Tutanota

Tutanota łączy w sobie łatwość użytkowania, nacisk na bezpieczeństwo i prywatność oraz opłacalność. Zapewnia wszystkie najważniejsze funkcje bezpiecznej skrzynki (między innymi szyfrowanie end-to-end), ale jednocześnie nie jest trudna w obsłudze nawet dla osób, które nie są szczególnie w sprawach cyberbezpieczeństwa zorientowane.

Co ważne, Tutanota oferuje darmowy plan, w skład którego wchodzi 1GB przestrzeni (nie istnieje na przykład limit wiadomości, które można wysłać w danym okresie), a także płatne plany w bardzo przystępnych cenach.

Dlaczego warto korzystać z bezpiecznych skrzynek?

Mogłoby się wydawać, że szyfrowane skrzynki e-mail czy komunikatory to narzędzia tylko dla polityków, biznesmenów i innego rodzaju VIP-ów. Jednak w praktyce przydać się one mogą każdemu, ponieważ każdy może być ofiarą oszustwa, a mało bezpieczne skrzynki e-mail są doskonałym celem ataków. W końcu często za ich pomocą przesyłamy dane logowania, numery kont, prywatne zdjęcia czy inne wrażliwe informacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here