Materiały konferencyjne – przekaż je w ekologiczny sposób!

0
1401

Konferencja to jedno z bardziej kompleksowych wydarzeń do zorganizowania. Biorąc pod uwagę wielość zadań i szczegółów, o które należy zadbać, warto zaplanować konferencję z wyprzedzeniem. Ekologiczne trendy, które przebijają się w polityce firm, powinny być widoczne również podczas tego typu wydarzeń. Jeśli robisz to po raz pierwszy i w takim właśnie stylu, dowiedz się jak można przekazać materiały konferencyjne w sposób bardziej przyjazny środowisku.

Materiały konferencyjne

Najczęściej na materiały konferencyjne składają się notesy lub notatniki do zapisywania ważnych treści, publikacje lub foldery branżowe, oferta produktowa, długopisy i identyfikatory. To wszystko może być rozłożone na stoliku, a każdy z uczestników może wybrać to, co go interesuje. Innym sposobem jest tworzenie pakietów spakowanych bezpośrednio w torby konferencyjne. Zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku potrzebujemy torby, aby uczestnicy mogli mieć wolne ręce i swobodnie korzystać z paneli dyskusyjnych, warsztatów, poczęstunku.

 Ekotorby konferencyjne. Torba torbie nierówna

Torby konferencyjne mogą być zrobione z różnych materiałów m. in. z bawełny lub mniej popularnych tkanin jakim jest washable paper, czyli papier składający się w większości z celulozy, która zachowuje właściwości wytrzymałego materiału podobnego do skóry. Torby ze standardowego papieru kredowego są wersją najtańszą, ale również najmniej trwałą. Choć materiał jest biodegradowalny, to trudno powiedzieć czy jest to wersja najbardziej ekologiczna i praktyczna. Takie torby szybko ulegają zniszczeniu, co może się zdarzyć również podczas naszej konferencji.

Rozważajmy zatem wersje toreb z bawełny organicznej, podpytując producentów o wiarygodny eko-certyfikat. Często firmy chwalą się, że szyją z ekologicznej bawełny, mylnie zakładając, że bawełna jest ekologiczna sama w sobie. Komu zatem zaufać? A może washable paper? Nie jest to popularny materiał, więc niewielu producentów toreb konferencyjnych z niego szyje produkty reklamowe.

U kogo zamówić i kiedy?

Wrocławska szwalnia PANATO Bag ma do wyboru nietypowe tkaniny takie jak tyvek, washable paper czy kodurę, ale posiada również ofertę tradycyjnych toreb bawełnianych w szerokiej gamie kolorystycznej. Co ważne, o ekologicznym podejściu w produkcji wie bardzo wiele i nie mówi klientowi tego, co chce usłyszeć, jeśli prawda np. o danej tkaninie jest zupełnie inna. Więcej o ich torbach konferencyjnych oraz inspiracjach dowiesz się na stronie: https://panato.org/torby/torby-konferencyjne

Jeśli zależy Ci na profesjonalnym podejściu lub masz pomysł na nietypowe zamówienie, to warto odezwać się do nich nawet z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, ponieważ jest to czas potrzebny na produkcję ewentualnego prototypu. PANATO Bag ma ofertę bazowych modeli toreb, które możesz spersonalizować, a jeśli chcesz zrobić coś naprawdę wyjątkowego, np. torby według własnego projektu lub z powierzonych tkanin, to wydłużony czas realizacji jest gwarancją jakości i zadowolenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here