litery podświetlane

W dzisiejszych czasach walka o uwagę potencjalnych klientów to niezwykle trudne wyzwanie. W dobie konsumpcjonizmu, gdy dostęp mamy do wszystkiego, czego moglibyśmy tylko zapragnąć, ciężko jest się przebić. Szczególnie gdy jesteśmy całkiem nowi na rynku. Jednym ze skutecznych sposobów na zwrócenie uwagi na swój lokal jest jaśniejąca po zmroku reklama w formie liter podświetlanych, która dodatkowo cieszy oko przechodniów.

Czy litery podświetlane przyciągają wzrok?

Już na samym początku można stwierdzić, że tak, reklamy świetlne przyciągają wzrok. Co jednak ważne, nie każdy moment uwagi poświęconej danemu szyldowi działa na jego korzyść. Są sytuacje, w których kasetony reklamowe wyróżniają się, ale w sposób negatywny. Najważniejsze jest więc to, aby przy pomocy LED-ów zwrócić uwagę na swój lokal i przy okazji zrobić to ze smakiem, tak, aby ktoś chciał Cię odwiedzić.

Co decyduje o efektywności podświetlanej reklamy?

Na efektywność liter podświetlanych wpływa kilka elementów. Jednym z najważniejszych jest usytuowanie danego lokalu oraz samej reklamy. Często nie mamy większego wpływu na to, w jakiej okolicy prowadzimy biznes. To znaczy, oczywiście to my sami wybieramy dany lokal. Jeśli jednak nasz budżet był ograniczony, to najprawdopodobniej musieliśmy pójść na pewne ustępstwa. Przy decydowaniu się na efektowne litery podświetlane, musimy ocenić nasze otoczenie i dopasować się do niego. Zbyt nachalna lub bezgustowna reklama przyniesie więcej szkody niż pożytku.

Kolejnym elementem jest sprecyzowany i klarowny przekaz. Jeśli decydujemy się na litery podświetlane, to musimy w miarę zwięźle zawrzeć w nich to, co najważniejsze. Powinna być to oczywiście nazwa marki. Jeśli jednak jest ona jeszcze nie tak bardzo rozpoznawalna, jakbyśmy chcieli, to warto dodać do niej jakiś znak rozpoznawczy. Jeśli prowadzimy burgerownie, to może być to po prostu… burger! Ważna jest prostota i jasność przekazu.

Na jaką reklamę podświetlaną się zdecydować?

Chcąc efektywnie zareklamować swoją markę, możemy wybierać spośród kasetonów reklamowych oraz podświetlanych liter. Te pierwsze często możemy spotkać jako szyldy sieciówek. Najczęściej kojarzą nam się one z prostymi kształtami, takimi jak prostokąt, czy kwadrat. Niemniej, możliwe jest uzyskanie przy ich pomocy przeróżnych kształtów, które odpowiadałyby w największym stopniu reklamowaniu naszej firmy. Na kasetonie mamy możliwość umieszczenia grafiki, która związana jest z naszym biznesem.

Jeśli chodzi o litery podświetlane, to te mają jedną bardzo przydatną cechę. Istnieje możliwość, aby przy pomocy technologii LED stworzyć taki efekt, jaki był popularny kiedyś. Chodzi oczywiście o neony. Ciekawe kolory oraz wybrana czcionka, w jakiej tworzone są dane litery podświetlane, sprawiają, że taka ‘’neonowa’’ reklama przyciąga wzrok oraz informuje o tym, że dany lokal ma ciekawy styl. Na pojedynczych literach nie widać również tak zabrudzeń, jak na większej podświetlonej powierzchni.

Nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi na to, czy lepiej zdecydować się na kasetony w klasycznych kształtach, czy podstawić na oryginalne litery podświetlane. Te pierwsze również charakteryzują się dzisiaj wysoką estetyką. Gdy króluje na nich minimalizm, odnoszą one o wiele lepszy efekt, niż w przypadku niepotrzebnego przepychu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here