Wielu miłośników jednośladów twierdzi, że w ich życiu nie ma większej przyjemności niż jazda motocyklem. I rzeczywiście, wyruszenie w długą trasę na motorze może dostarczyć mnóstwa niezapomnianych wrażeń. Jednak z uwagi na konstrukcję jednośladu na trasie jesteś chroniony znacznie słabiej niż gdy jedziesz samochodem. Twoją ochroną jest właściwie tylko kask i odpowiednie ubranie. Aby zwiększyć bezpieczeństwo na trasie, pomyśl o tym, by zainwestować w monitoring motocykla.

Myślisz, że wypadek na trasie Ci nie grozi? Miej świadomość, że nawet jeśli Ty jeździsz ostrożnie i spokojnie oraz wiesz, jak zachować się w trudniejszych warunkach na trasie – inni kierowcy wcale nie muszą. Ostrzejszy zakręt, wymuszenie pierwszeństwa czy inna nieprzewidziana sytuacja – niewiele potrzeba, by doszło do wypadku. Nie życzymy Ci tego, ale jeśli już tak się stanie, dla Twojego zdrowia i życia liczy się każda minuta. Czy masz pewność, że inni kierowcy dostrzegą, że uległeś wypadkowi i zawiadomią pogotowie i policję? Czasem informacja może dotrzeć zbyt późno. Aby tak nie było, zainwestuj w monitoring motocykla.

Jak monitoring motocykla zadba o Twoje bezpieczeństwo?

Choć zdawać by się mogło, że system monitorowania motocykla służy jedynie zlokalizowaniu Twojej pozycji na mapie i ochronie przed kradzieżą – te najbardziej nowoczesne, jak np. oferowany przez Konsalnet – zapewniają znacznie więcej funkcji. Przede wszystkim monitorowanie oznacza nie tylko rejestrację przebiegu trasy, ale stały i zautomatyzowany nadzór. Gdy dojdzie do niebezpiecznej sytuacji, natychmiast powiadamiane jest Centrum Monitoringu, a co za tym idzie – podejmowane są odpowiednie działania ratunkowe.

Kiedy jest to potrzebne? Właśnie na trasie, kiedy ulegniesz wypadkowi. System monitoringu:

  • śledzi w czasie rzeczywistym ruch Twojego jednośladu w trzech osiach – odbywa się to z dużą precyzją dzięki zastosowaniu technologii GPS,
  • wykrywa i automatycznie reaguje na wszelkie „zaburzenia” ruchu – np. gwałtowną zmianę kierunku czy utratę prędkości, które mogłyby świadczyć o wypadku,
  • reaguje natychmiast, zapewniając sprawny przekaz informacji.

Scenariusz, gdy dojdzie do wypadku

Scenariusz jest prosty, gdy posiadasz taki system. Zdarzenie zostanie zarejestrowane, a informacja w ciągu kilku sekund trafi do Centrum Monitoringu. Jakie działania zostaną podjęte?

  • Specjalista Centrum Monitoringu podejmie próbę skontaktowania się z Tobą – zadzwoni na podany numer telefonu. Gdy uzyska połączenie, poprosi o podanie hasła weryfikacyjnego, a następnie upewni się, czy wszystko w porządku. Jeśli tak – alarm zostanie odwołany.
  • Gdy połączenie nie będzie mogło zostać nawiązane – informacja zostanie przekazana automatycznie do najbliższych Twojemu położeniu: posterunku policji, straży pożarnej oraz pogotowia, z precyzyjnym podaniem lokalizacji motocyklu. Dzięki temu pomoc dotrze tak szybko, jak to tylko możliwe.

Pamiętaj, że usługę monitoringu motocykla możesz zamówić jedynie na okres, w którym korzystasz z jednośladu. Poza sezonem nie ma konieczności uiszczania opłaty. Sprawdź więc możliwości, jakie daje Ci takie rozwiązanie i, jeśli uznasz, że odpowiadają Twoim potrzebom – skorzystaj z nich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here