Laptopy poleasingowe

Laptopy poleasingowe stanowią spory rynek wśród laptopów używanych, ale ich zakup zwykle budzi sporo wątpliwości. Niektórzy zastanawiają się, czy warto zdecydować się na zakup laptopa używanego, czy taki zakup jest bezpieczny i szukają wad i zalet takiego rozwiązania. Zobaczmy zatem, czy warto je kupić.

Dobra jakość w niższej cenie

Laptopy poleasingowe to sprzęt używany, a zatem jest to sprzęt tańszy niż laptopy nowe, jakie możemy kupić w sklepie. Często jednak są to laptopy o świetnych parametrach, które były wybierane z myślą o wydajnej pracy specjalistów z korporacji i było dopasowane do ich wysokich potrzeb.

Są to zatem laptopy z nowoczesnym i wydajnym procesorem, dużym i szybkim dyskiem SSD, pojemną pamięcią RAM i świetną kartą pamięci. Wisienką na torcie jest ekran z doskonałą matrycą i wysoką rozdzielczością. To modele Dell Latitude, Lenovo Thinkpad, Fujitsu Lifebook, HP Elitebook, czy Apple Macbook czyli serie pozycjonowane naprawdę wysoko i cenione przez wszystkich znawców sprzętu komputerowego.

Gdybyśmy zestawili taki laptop z laptopem nowym w tej samej cenie, to prawdopodobnie w większości przypadków okazałoby się, że laptop poleasingowy ma duże lepsze parametry przy tej samej cenie. Nic więc dziwnego, że laptopy poleasingowe w Warszawie, gdzie jest dużo korporacji często wymieniających sprzęt, cieszą się sporym zainteresowaniem.

Gwarancja jak przy zakupie nowego

Drugim ważnym argumentem przemawiającym na korzyść laptopów poleasingowych jest fakt, że bez problemu można znaleźć laptopy poleasingowe z gwarancją. Jest to możliwe dzięki temu, że są one sprzedawane przez wyspecjalizowane firmy, które przez wystawieniem ich na sprzedaż dokładnie sprawdzają sprzęt. Dzięki temu mają one pewność, że sprzęt jeszcze długo będzie działał bez zarzutu i z czystym sumieniem mogą udzielić gwarancji. Może mieć ona długość 12, a nawet 24 miesięcy, czyli jest taka sama jak długość gwarancji na sprzęt nowy udzielana przez większość znanych producentów.

Świetny wygląd

Ostatnim argument, który często jest podnoszony przez przeciwników sprzętu poleasingowego, jest ten dotyczący wyglądu i zużycia laptopa. Wbrew pozorom laptopy poleasingowe wcale nie wyglądają jak laptopy używane, gdyż były użytkowane zbyt krótko, by mogło to mieć wpływ na ich wygląd. Pamiętajmy, że są to laptopy z najwyższej półki, a zatem trwałe i wytrzymałe, dzięki czemu po 2-3 latach użytkowania w korporacji rzadko kiedy noszą ślady użytkowania, czy mają jakieś uszkodzenia mechaniczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here