Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy od paru lat cieszy się ogromną popularnością wśród klientów banków. Umożliwia on załatwienie bieżących często niespodziewanych spraw wymagających nakładu większej gotówki. Jednak kredyt gotówkowy jest brany także po to, by spełnić marzenia – i to w różnych dziedzinach życia.

  1. Zdolność kredytowa i suma kredytu.
  2. Kalkulator kredytowy, czyli kredyt szyty na miarę.

Ponieważ popyt na kredyty gotówkowe jest dość duży, banki prześcigają się w coraz to bardziej atrakcyjnych ofertach. Suma pożyczonych pieniędzy może opiewać na dowolną kwotę, a możliwe są nawet kredyty gotówkowe nawet 50 tys na DirectMoney.pl . Kredyt może pomóc w realizacji planów czy marzeń, jednak ważne jest, aby był odpowiednio dobrany. Jednym z narzędzi, które to umożliwi, jest kalkulator kredytowy. Dzięki niemu zdecydujemy się na kredyt gotówkowy, którego spłata nie przewyższy naszych możliwości finansowych. Spośród wielu ofert wybierzemy taką, która zapewni nam realizację planów, a jednocześnie nie będzie spędzać nam snu z powiek w związku z ewentualnymi obawami, jeśli chodzi o terminowe oddanie pieniędzy. Taki komfort jest równie cenny, jak cieszenie się z realizacji planów. Co więc zrobić, żeby wzięcie kredytu było obarczone jak najmniejszym stresem? Jak wybrać najlepszą ofertę? Poniżej parę sugestii.

Zdolność kredytowa i suma kredytu

Kiedy zdecydujemy się na wzięcie kredytu, musimy dość dokładnie określić sumę, na jaką ma on opiewać. Należy w tym wypadku kierować się rozsądkiem i wybrać taką ofertę banku, która przewiduje odpowiadające nam oprocentowanie i okres spłaty. W przypadku większych sum dobrze jest wybrać dłuższy okres spłacania kredytu. Warto też zastanowić się, jaka rata miesięcznie najbardziej by nam odpowiadała. Dobrze jest przyjrzeć się ofertom banku, w którym mamy już konto. Dzięki temu możemy liczyć czasami na specjalne warunki i spojrzenie na nas przychylnym okiem. Jeśli jednak oferta naszego banku nas nie satysfakcjonuje, możemy przyjrzeć się ofertom (i częstym promocjom) innych banków. W sposób wygodny umożliwiają to rankingi kredytów gotówkowych umieszczone na profesjonalnych stronach zajmujących się tematem kredytów. Jeśli zdecydujemy się na dany kredyt, to zanim go dostaniemy, bank będzie musiał wyliczyć naszą zdolność kredytową. A to nic innego, jak możliwość spłaty przez nas danej sumy pieniędzy w określonym czasie i przy konkretnej wysokości raty. Co banki biorą pod uwagę, wyliczając zdolność kredytową? Oto kilka aspektów:

  • uzyskiwane dochody,
  • miesięczne utrzymanie gospodarstwa domowego (liczba członków rodziny, wysokość czynszu, opłaty za media itd.),
  • zadłużenie (np. spłacane karty kredytowe i inne wzięte pożyczki).

Na zdolność kredytową ma też wpływ nasz wiek, rodzaj zatrudnienia (umowa), liczba przepracowanych lat, a nawet wykonywany zawód. Na naszą wiarygodność przy udzielaniu przez banki kredytu wpływa też to, jak sumiennie spłacaliśmy ewentualne wcześniejsze zobowiązania.

Kalkulator kredytowy, czyli kredyt szyty na miarę

Jeśli na spokojnie w zaciszu domowym sami chcemy wybrać kredyt, który będzie dla nas w perspektywie czasu najmniejszym obciążeniem, warto skorzystać z kalkulatora kredytowego. To narzędzie dostępne na stronach zajmujących się kredytami oraz na stronach poszczególnych banków. Jak z niego skorzystać? Wystarczy wpisać podstawowe parametry, a na ich podstawie zostanie obliczone, ile będzie wynosić comiesięczna rata oraz jaki będzie całkowity koszt kredytu.

Warto pamiętać, że aby decyzja o wzięciu kredytu była trafna, należy podjąć ją na spokojnie i skorzystać ze wszelkich możliwych i łatwo dostępnych pomocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here