Konto firmowe z linią kredytową. ABC nowoczesnej bankowości dla przedsiębiorców

Chociaż w Polsce nie obowiązuje konieczność posiadania rachunków firmowych przez osoby prowadzące własny biznes, warto pomyśleć o takim rozwiązaniu. Konto firmowe daje dostęp do wielu dodatkowych produktów, dzięki którym przedsiębiorca może skorzystać z nowoczesnej bankowości. Dowiedz się, jak wybrać korzystny rachunek dla firmy.

Wielu przedsiębiorców nie rozdziela finansów prywatnych od firmowych, korzystając z rachunku osobistego. Chociaż takie rozwiązanie oznacza nieznaczne oszczędności, bywa problematyczne. Trudno bowiem dokładnie określić firmowe saldo i jednocześnie łatwiej o zachwianie płynności finansowej. Dlatego warto rozważyć konto firmowe – szczególnie, że taki produkt wcale nie ogranicza się wyłącznie do gromadzenia kapitału.

Konto firmowe z linią kredytową – wsparcie przedsiębiorców

Konto firmowe z linią kredytową to produkt bankowy, który stanowi wsparcie wielu przedsiębiorców. Pozwala nie tylko na gromadzenie należności, ale również daje dostęp do dodatkowych środków.

Linia kredytowa jest specyficzną formą kredytu, który udzielany jest na podstawie bieżących przychodów przedsiębiorstwa. Dlatego firma nie musi dostarczać żadnych dokumentów finansowych – bank we własnym zakresie ustala zdolność kredytową i przyznaje pieniądze.

Zaletą konta firmowego z linią kredytową jest łatwiejsze utrzymanie płynności finansowej. Przedsiębiorstwo, nawet jeśli jego saldo jest ujemne, może skorzystać z dodatkowej gotówki – zgodnie z przyznanym limitem. Każdorazowy wpływ na rachunek oznacza spłatę wykorzystanego kredytu – limit się odnawia.

Linia kredytowa w rachunku – to się opłaca?

Linia kredytowa w rachunku firmowym jest dla wielu przedsiębiorców korzystnym rozwiązaniem. Wśród głównych zalet wymienić można m.in.:

  • stały dostęp do środków,
  • możliwość przeznaczenia na dowolny cel,
  • uproszczone procedury przyznawania,
  • brak konieczności dostarczania dokumentów finansowych.

Przewagą linii kredytowej nad innymi kredytami firmowymi jest sposób naliczania odsetek. Bank szacuje je na podstawie wykorzystanej kwoty, nie zaś w oparciu o wysokość przyznanego limitu. W momencie spłaty zadłużenia, odsetki przestają być naliczane. Dzięki temu – jeśli firma nie korzysta z limitu – nie ponosi żadnych dodatkowych opłat.

Jak wybrać dobre konto firmowe?

Od wyboru odpowiedniego konta firmowego może zależeć m.in. dostęp do nowoczesnej bankowości. Dlatego nie warto podejmować przypadkowej decyzji, kierując się np. wyłącznie wysokością opłat. Na rachunek dla przedsiębiorców trzeba spojrzeć holistycznie, biorąc pod uwagę m.in.:

  • koszty prowadzenia konta, ewentualnie warunki bezpłatnego jego prowadzenia
  • koszty przelewów – dobrze, jeśli bank proponuje np. 1000 bezpłatnych przelewów jak w przypadku Konta Firmowego w Toyota Banku
  • atrakcyjnie oprocentowaną linię kredytową w koncie
  • dostęp do bankowości elektronicznej
  • dostęp do korzystnych produktów bankowych, np. lokat długoterminowych, depozytów overnight.

Im więcej parametrów porównasz, tym bardziej dopasowane będzie konto firmowe. Warto więc poświęcić chwilę, aby dokonać słusznego wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here