5 firm odnoszących sukcesy w Hiszpanii

Hiszpańskie firmy coraz częściej osiągają bardzo dobre wyniki – zarówno na rynku zagranicznym, jak i wewnętrznym. Poniżej przedstawimy pięć przedsiębiorstw, które podbiły serca mieszkańców kraju na Półwyspie Iberyjskim. Które marki osiągnęły tam sukces?

Pięć prezentowanych przez nas marek to działające w różnych sektorach podmioty, które zdobyły sporą sławę wśród samych Hiszpanów, ale też odbiorców europejskich. Są przykładem na to, że założenie spółki w Madrycie czy Barcelonie może przynieść wymierne korzyści finansowe i okazać się wielkim sukcesem.

Hiszpania odzieżą stoi

Przemysł odzieżowy to jeden z największych „towarów eksportowych” Hiszpanii. Za sukcesem tej branży stoi głównie Grupa Inditex należąca do jednego z najbogatszych Hiszpanów Amancio Ortegi. To właściciel takich marek jak Zara, Bershka, Massimo Dutti i Pull&Bear. Inditex to zdecydowanie najbardziej rozpoznawalna spółka hiszpańska. Generuje rocznie ogromne przychody.

Pamiętajmy, że poza tym w Hiszpanii funkcjonuje wiele innych marek odzieżowych, które podbijają serca klientów w kraju i w Europie – w tym również w Polsce.

Banki i motoryzacja, z której Hiszpanie są dumni

Mówiąc o hiszpańskiej gospodarce i wspominając firmy, które odniosły światowy sukces, musimy wspomnieć o dwóch przedstawicielach sektora bankowego i motoryzacyjnego. Finansowy TOP stanowi z pewnością Grupa Santander. To nie tylko największa firma bankowa w Hiszpanii, ale też jeden z największych podmiotów finansowych w całej strefie euro.

Z kolei wielką wartość dla mieszkańców kraju z Półwyspu Iberyjskiego stanowi marka SEAT. Dziś stanowi własność międzynarodowego konsorcjum motoryzacyjnego Volkswagen, jednak nadal kapitałowo jest bardzo powiązany z Hiszpanią. Bardzo dynamiczną, rozwijającą się przy SEACIE marką motoryzacyjną jest Cupra.

Są też inni potentaci

Hiszpanie są bardzo silni także na rynku nieruchomości i w sektorze budowlanym. Największym przedstawicielem tej branży jest światowej sławy przedsiębiorstwo Ferrovial Inmobiliaria. Przez ponad 60 lat funkcjonowania, dzięki niej w 25 krajach powstało wiele budynków, lotnisk czy dróg. Co ciekawe, Ferrovial Inmobiliaria ściśle współpracuje z polską firmą Budimex.

Warto podkreślić, że w Hiszpanii działają także nowoczesne, niestandardowe biznesy. Przykładem jest biuro podróży eDreams. To aktualnie jeden z największych pośredników świadczących usługi turystyczne w Europie. Marka opiera swój sukces na rozwijaniu możliwości zakupu wycieczek przez Internet i oferowaniu nowych produktów dla międzynarodowych odbiorców. Błyskawiczny rozwój firmy sprawił, że stała się ona częścią międzynarodowej grupy ODIGEO.

Jak widzisz, przedsiębiorstwa w Hiszpanii rozwijają się prężnie i jest ich coraz więcej. Przedsiębiorcy inwestują w nowe sektory, poszukując kolejnych źródeł zdobywania kapitału. Otwarcie firmy w Hiszpanii może być również przepisem na sukces dla Polaków. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak założyć spółkę w Hiszpanii zapraszamy do kontaktu: wachandwach.pl. Odpowiemy na wszystkie, nurtujące Cię pytania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here