Komu można podarować pendrive?

Przechodząc między półkami sklepu elektronicznego, na pewno nie raz zauważyłeś/aś pednrive z nadrukiem. Ich kolory oraz napisy lub zdjęcia na nich umieszczone są bardzo zróżnicowane, lecz nie jest to zazwyczaj rezultat własnego „widzimisię” producenta, a raczej próba sprostania coraz większym wymogom klientów.

Dziś bowiem nośnik pamięci jest oceniany przez nich nie tylko na podstawie funkcjonalności, ale też wyglądu. Coraz bardziej wymyślne kształty i wzory sprawiają, że pendrive to bardzo dobry pomysł na prezent. Kto – naszym zdaniem – powinien uciszyć się z jego otrzymania? Oto kilka propozycji.

Uczeń/student

Dzisiejsza młodzież już właściwie nie pamięta, jak wyglądały dyskietki komputerowe, a i płyty są coraz rzadziej przez nią wykorzystywane. Do przenoszenia przechowywania plików pokolenie przedstawiciele nowego milenium wykorzystują przede wszystkim pamięć USB, dlatego często posiadają nawet (kilka)naście nośnik. Kolejny zatem na pewno nie zawadzi, a jeśli będzie to pendrive z nadrukiem – zwłaszcza zabawnym – uczniowie oraz studenci z pewnością będą z niego korzystać w różnych sytuacjach.
Pracownik biurowy

W różnego rodzaju urzędach oraz wszędzie tam, gdzie można spotkać sekretarkę, księgową lub przedstawicielkę (przedstawiciela również) zawodu związanego z wypełnianiem dokumentów, posiadanie pod ręką pendrive’a jest nieodzowne. Dziś już rzadko kiedy najważniejsze papiery przechowuje się w segregatorach. W erze cyfryzacji zdecydowanie szybszym i wygodniejszym sposobem na zapisywanie ważnych plików jest korzystanie z nośników pamięci.

Nowożeńcy

Zaskoczeni? Pewnie tak, ale coraz częściej goście weselni wręczają młodej parze pendrive z nadrukiem, by ci nigdy nie zapomnieli, kto im go podarował i z jakiej okazji. Taki prezent jest nie tylko ciekawą alternatywą dla kwiatów, alkoholu czy pieniędzy, ale też znakomitym sposobem na przechowywanie zdjęć oraz filmów z uroczystości ślubnej, wesela czy podróży poślubnej. Po latach szczęśliwi małżonkowie będą mogli zawsze umieścić nośnik w komputerze i przypomnieć sobie, jak wyglądało ich życie na początku zawartego przez nich związku małżeńskiego.

Rodzice/dziadkowie

Przedstawiciele starszych pokoleń powoli przekonują się do wszechobecnego postępu i wygody, którą daje korzystanie z pendrive’a. Można na nim umieścić bardzo dużo różnych plików, bez konieczności ich drukowania czy skanowania. To z kolei sprawia, że coraz rzadziej widujemy na ulicy ludzi z teczkami w ręku, pędzących do pracy. Wszystko, co im potrzebne umieszczają bowiem na nośniku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here