Jaki wybrać system alarmowy?

W domu każdy chce czuć się bezpiecznie. Warto więc zadbać o komfort zarówno własny, jak i domowników i wyposażyć go w odpowiedni system alarmowy. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, warto więc wiedzieć, które będą najlepsze – czy będzie to centrala alarmowa i czujki ruchu czy może alarm bezprzewodowy?

Zadbaj o podstawową ochronę domu

Absolutnym minimum w każdym domu są odpowiednie zamki oraz drzwi antywłamaniowe. W przypadku gdy wejście do domu niej jest dobrze widoczne z ulicy lub dom znajduje się na uboczu, włamywacz będzie miał czas by popracować nad ich otwarciem. W takiej sytuacji podstawowe zabezpieczenia nie wystarczą, ważne aby zadbać również o system alarmowy.

System Sygnalizacji Włamania i Napadu

To jedno z najbardziej popularnych rozwiązań. Jest to zespół urządzeń, które wykrywają i sygnalizują wejście bądź jego próbę, a także obecność osoby nieuprawnionej. W domu mieszkalnym najlepiej sprawdzi się system, który zapewnia trzeci stopień zabezpieczenia, który wykrywa otwarcie okien lub drzwi bądź ich przekroczenie, ruch w chronionym obszarze lub atak na urządzenia bądź miejsca szczególnie zagrożone.

Jak wygląda tradycyjny system alarmowy?

Tradycyjny system alarmowy składa się z kilkudziesięciu elementów. Wśród nich można wymienić centralę alarmową, sygnalizatory – https://www.montersi.pl/sygnalizatory czujki, detektory czy manipulatory, które należy połączyć ze sobą. Instalacje elektryczne, które są do tego potrzebne, przechodzą przez wszystkie pomieszczenia, przez co możemy mieć duży kłopot z montażem. W miarę możliwości kable instalacji ukrywa się oczywiście pod tynkiem. Właśnie z tego powodu instalacją najlepiej zając się podczas gruntownego remontu.

Rozważ bezprzewodowy system alarmowy

Coraz większą popularnością cieszą się bezprzewodowe systemy alarmowe. Ich montaż jest o wiele łatwiejszy. Urządzenia jednak komunikują się drogą radiową, dlatego są one droższe i niestety ich działanie można dość łatwo zakłócić. Można tych zakłóceń uniknąć, jednak wiąże się to z kolejnymi kosztami. Rozwiązanie to więc jest stworzone dla osób, które nie mają w planach generalnego remontu i nie chcą oglądać sterczących kabli w całym domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here