Dynamiczny rozwój branży outsourcingowej świadczy o rosnącym popycie na tego typu usługę wśród przedsiębiorców. Dlaczego? Przedsiębiorcy odkryli, że wykorzystanie rozwiązań outsourcingowych pozwalają w szybszym rozwoju ich biznesów. Poniżej kluczowe powody, dla których outsourcing to dobre rozwiązanie dla firm, które chcą dynamicznie rosnąć.

1. Outsourcing wyręczy Twoją firmę w obszarach, które nie są bezpośrednio związane z generowaniem przychodów

Twój biznes będzie rozwijał się tym lepiej im bardziej Ty i Twój zespół będziecie skupieni na obszarach związanych bezpośrednio z generowaniem przychodów. Jest to szczególnie ważne, gdy Twoja firma jest w czesnym etapie rozwoju, a Twój zespół jeszcze nie wielki. Outsourcing wyręczy Twoją organizację, które mogą być związane z administracją, jak np. rachunkowość, sprzątanie biura, czy rekrutacja pracowników szeregowych, czy w bardziej zaawansowanych dziedzinach w przypadku, których musiałbyś budować kompetencja od zera, jak np. pozycjonowanie SEO, tworzenie stron internetowych, czy kampanie marketingowe Adwords.

2. Outsourcing firm specjalistycznych da Ci dostęp do specjalistów z różnych dziedzin

Aby strona internetowa Twojej firmy miała wysokie pozycje w Google, nie musisz zatrudniać najlepszego specjalisty SEO. Dzięki outsourcingowi kupisz część jego czasu, w którym przekaże Ci najważniejsze elementy, które pozwolą Ci na silne pozycje w wyszukiwarkach. Dzięki efektowi skali, firmy outsourcingowe posiadając szeroki portfel klientów, są w stanie zatrudnić wysoko wykwalifikowanych specjalistów w danej branży. Bardzo często koszt specjalisty byłby zbyt duży lub z punktu widzenia oczekiwanych korzyści – niewspółmierny. Outsourcing daje możliwość pogodzenia kosztu i wysokiej jakości usługi.

3. Outsourcing – niższe koszty?

Utrzymanie zespołów odpowiadających za obszary, które nie generują przychodów w spółce może być kosztowne. Dlatego warto rozważyć outsourcing tychże funkcji firmy, jeśli okaże się to opłacalne. Koszty outsourcingu spersonalizowanego do Twojej firmy możesz uzyskać poprzez zebranie ofert od firm zewnętrznych lub skorzystać z dostępnych kalkulatorów, które policzą orientacyjny koszt usługi w Twoim mieście – kalkulatordlafirm.pl. Ceny otrzymane z kalkulatorów możesz też wykorzystać do negocjacji z usługodawcami lub odfiltrowania firm drogich.

4. Outsourcing ograniczy ryzyko operacyjnego Twojego biznesu

Outsourcing może również ograniczyć ryzyko operacyjne Twojego biznesu. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu kompetencji specjalistów. Ich specjalistyczna wiedza pozwoli Ci na uniknięcie błędów i potknięć w obszarach, które byłyby nowe dla Twojej organizacji. Częsta praktyką jest zabezpieczenie się przez przedsiębiorców karami umownymi w razie niewykonania lub wadliwego wykonania usługi. Zabezpiecza ona przedsiębiorcę finansowo w razie złego wykonania usługi, ale również wywiera większą presję na firmach świadczących dla Ciebie usługi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here