Inwestycja w samochód zabytkowy - alternatywa dla trzymania pieniędzy w skarpecie

W dzisiejszych czasach dosyć trudno jest znaleźć lokatę, na którą naprawdę opłacałoby się wpłacić ciężką pracą zarobione pieniądze. Korzystniej jest oczywiście zdeponować zgromadzony kapitał w banku niż przechowywać go w domu, jednak najczęściej dosyć marne oprocentowanie skłania nas do szukania innych opcji zarabiania. I tak ludzie dysponujący wolnymi środkami zaczynają inwestować w nieruchomości czy lokować wolne środki w dzieła sztuki lub samochodach zabytkowych.

Pokusa łatwego zarobku

Każdego roku w Polsce przybywa ludzi zamożnych, rośnie też wartość zgromadzonego przez nich do tej pory majątku. Zastanawiając się w co mogliby zainwestować swój kapitał natrafiają na samochody zabytkowe. I kupują. Czasami jednak bez zastanowienia, przez co zamiast zarobić tracą. Kupno zabytków może być opłacalne ale tylko wtedy, gdy wiemy jakie samochody opłaca się kupować.

Pierwszą ważną kwestią jest jaki samochód tak naprawdę może być zarejestrowany jako zabytek. Jego wiek musi wynosić minimum 25 lat, nie może być produkowany od 15. Dodatkowo ilość oryginalnych części musi oscylować wokół 75 procent, nie może być mniej. Zatem mocno przerobione samochody, w których sporo oryginalnych części zastąpiły tanie zamienniki są niewiele warte.

W momencie zakupu oldtimera nie da się jednoznacznie powiedzieć, czy za rok, dwa lub pięć nadal będzie czy dopiero w ogóle pojawi się popyt na zakupiony przez nas model pojazdu. Wpływ na to może mieć wiele czynników, m.in. rok produkcji, kolor, a nawet to kto podróżował nim w przeszłości.

Dbaj od samego początku

Nawet jeśli nie nastawiasz się z początku na sprzedaż klasyka a jedynie na jego własny użytek to warto jest zapewnić bezpieczeństwo zakupionemu cacku, a jednocześnie sobie. Myśl, że samochód przechowywany znaczną część czasu w garażu jest bezpieczny może w niektórych przypadkach doprowadzić nas do zguby. Zastanawiasz się pewnie dlaczego, co może się stać w zadaszonym pomieszczeniu?

Tak się składa, że niektóre przedmioty czasami się psują i nie da się wyjaśnić dlaczego, po prostu tak jest. Może mieć wpływ na to ich wiek czy stopień wyeksploatowania. Nie czekaj zatem aż Twój zabytkowy samochód odmówi Ci posłuszeństwa gdy już zaczniesz nim jeździć i odpowiednio wcześnie wykup polisę dedykowaną klasykom, np. https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/classic-car-insurance/. Ubezpieczyciel w razie nieszczęśliwego wypadku wypłaci Ci pieniądze, którymi pokryjesz koszty ewentualnej naprawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here