Dodatki do pensji

Jeśli chcemy, by nasi pracownicy zaangażowali się w powierzone im zadania, musimy pamiętać o wynagradzaniu. Nie wystarczy tylko pensja zasadnicza. Potrzeba czegoś, co wyróżni nas na tle innych firm, jako dobrego pracodawcę, zachęcając do osiągania coraz lepszych wyników.

Mając do wyboru szeroki wachlarz benefitów, ciężko jest nam wybrać jeden konkretny. Możemy zapytać o zdanie pracowników, jednak każdy będzie miał inny pomysł. Dlatego warto skorzystać z rozwiązania, jakie proponuje np. https://nais.pl/. Wystarczy konkretną kwotę wpłacić, a pracownik sam zdecyduje, na co zechce ją wykorzystać. Może przeznaczyć dodatkowe środki na sport, rozrywkę, naukę, modę, kulinaria lub wybrać coś dla dzieci. Zależnie od tego, co jest dla niego najlepsze. Możliwość pobrania raportów, uporządkowania wszystkiego w jednym miejscu pozwala zaoszczędzić czas na formalności.

Chociaż wynagrodzenie jest istotne dla każdego pracownika to właśnie istnienie dodatków, premii, bonusów zwiększa atrakcyjność postrzegania konkretnego miejsca pracy. W wielu firmach występuje problem, który polega na tym, że nikt nie angażuje się bardziej, ponieważ wszyscy dostają taką samą pensję. Wprowadzenie benefitów zmienia nastawienie. Jeśli dobrze wybierzemy firmę, która się tym zajmie to trafimy do każdego pracownika. Ważne by był zmotywowany dodatkiem, który mu oferujemy. Wtedy efektywność pracy wzrośnie.

Nie możemy zapominać również o byciu sprawiedliwym w rozdzielaniu premii. Należy dokładnie przyjrzeć się zaangażowaniu i pracy, jaką konkretny pracownik wykonuje. Musimy wziąć pod uwagę poziom motywacji, jakość świadczonych usług oraz relacje z klientami. Powinniśmy wszystkich traktować jednakowo, oceniając ich efektywność w taki sam sposób i przyznając sprawiedliwie dodatki. W razie wątpliwości zawsze możemy skontaktować się z kierownikiem działu, zapytać go o opinię. Oczywiście obowiązkowo należy poinformować wszystkich, jaki mamy plan na dany miesiąc, oczekiwania, których spełnienie wpływa na wielkość przyznanych premii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here