Dobry materac to inwestycja na lata

Producenci materacy podają często po kilkanaście atutów swoich produktów. To zupełnie zrozumiałe, ale warto wydestylować tę listę i szukając najlepszego materaca, skupiać się na propozycjach od producentów, którzy są w stanie zaoferować najwięcej w czterech konkretnych obszarach.

Przede wszystkim trwałość

Nawet najlepszy materac nie będzie wiele wart, jeśli zużyje się po roku albo dwóch. Materac to inwestycja na lata, więc można oczekiwać, że producent materacy zastosuje takie materiały i technologie, które pozwolą zwiększyć trwałość. Oczywiście to naturalne, że niektóre wypełnienia na przykład będą miały mniejszą żywotność od innych, ale dobierając surowce odpowiednio wysokiej jakości i dbając o precyzję procesów produkcyjnych, można w każdym przypadku osiągnąć więcej, niż tylko niezbędne minimum. Warto poszukać materaca z możliwie długą gwarancją i przejrzeć opinie o producentach, w których użytkownicy sami weryfikują deklaracje z materiałów promocyjnych.

Maksymalny komfort

Komfort materaca jest ważny z oczywistych powodów, a poziom wygody będzie zawsze wypadkową użytych materiałów, jakości produkcji i samego typu materaca. Komfortu nie da się zmierzyć i przedstawić go w postaci liczbowego współczynnika, który byłby wygodnym punktem odniesienia w porównaniach, więc siłą rzeczy także i w tym przypadku trzeba się trochę kierować opiniami innych klientów. Jest jednak coś, o czym jeszcze warto pamiętać – wybierając sprawdzonego producenta materacy, można mieć pewność, że w każdej klasie produktów jakość będzie równie wysoka.

Stabilne podparcie kręgosłupa

Choć to oczywiście jeden z elementów, które decydują o komforcie, to w praktyce warto wyróżnić tę cechę jako oddzielne kryterium przy poszukiwaniach materaca. Dlaczego? Dlatego, że od tego, jak dobrze materac będzie podpierał ciało, zależy nie tylko komfort, ale przede wszystkim poziom regeneracji. Stabilizacja kręgosłupa wpływa korzystnie na łagodzenie napięć mięśniowych i redukcję bólu, nawet jeśli pierwsza noc spędzona na nowym materacu naprawdę wysokiej klasy nie będzie najbardziej wygodna. Zwykle po zmianie materaca potrzeba kilku, a nawet kilkunastu dni, żeby się do niego przyzwyczaić.

Jak największa izolacja ruchu

To kryterium dotyczy tylko materacy dwuosobowych, ale jest niezmiernie istotne i – co trzeba wyraźnie podkreślić – z tym wyzwaniem radzą sobie tylko najlepsi producenci materacy. Chodzi o to, żeby ruchy jednej osoby nie przekładały się na komfort partnera. Można to osiągnąć technicznie na kilka sposobów, zmieniając odpowiednio konstrukcję materaca, ale cel jest zawsze ten sam – stworzyć materac, na którym dwie osoby wyśpią się znakomicie. Warto poświęcić czas na znalezienie takiego modelu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here