3 powody, dla których warto wybrać używane łóżka rehabilitacyjne

0
335

Łóżko rehabilitacyjne jest jednocześnie jednym z większych wydatków i takim, z którego często naprawdę nie da się zrezygnować. Postawienie na łóżka używane jest w takiej sytuacji nierzadko optymalnym wyjściem, a to przede wszystkim z trzech powodów.

Lepsza cena

Można oczywiście ograniczyć się do tego, że używane łóżka rehabilitacyjne są tańsze od nowych i takie stwierdzenie będzie zupełnie poprawne. Warto jednak je jeszcze wzmocnić. Otóż dysponując tylko ograniczonym budżetem, do wyboru ma się zwykle używane, ale dobrze utrzymane i dające większy komfort łóżko rehabilitacyjne albo nowe, ale o zdecydowanie krótszej liście funkcji. Jeśli chodzi o zapewnienie wygody i pacjentowi, i jego opiekunom, to im wyższej klasy jest łóżko, w tym większym zakresie jest to możliwe, zatem z praktycznego punktu widzenia używane, ale rozbudowane łóżka wielofunkcyjne zwykle są lepszym wyborem niż nowe, ale o ograniczonej funkcjonalności.

Istotnym elementem rozważań finansowych jest też fakt, że wiele firm, które sprzedają używane łóżka rehabilitacyjne, oferuje usługę ich odkupienia, kiedy już nie będą potrzebne. To oczywiste, że na tego typu zakupy nie patrzy się wyłącznie z perspektywy finansowej, ale taka perspektywa jest na pewno pozytywna.

Szybka realizacja

W niektórych przypadkach o tym, że trzeba będzie kupić łóżko rehabilitacyjne, opiekunowie pacjenta dowiadują się z bardzo niewielkim wyprzedzeniem. Tymczasem oczekiwanie na realizację zamówień na nowe łóżko to czasem nawet kilka tygodni. Łóżka używane można mieć ustawione w pokoju często już na następny dzień, a to już atut niemożliwy do przecenienia.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że wiele firm sprzedających używane łóżka, oferuje też usługę ich wniesienia, ustawienia i konfiguracji. To nie jest mała sprawa, zważywszy na to, że waga niektórych modeli łóżek dochodzi do 200 kilogramów.

Większy wybór

Oferty łóżek używanych są bardzo zróżnicowane. To spora zaleta, ponieważ różni pacjenci mają różne potrzeby i indywidualne oczekiwania choćby w kwestii dzielonych barierek. Tu wydaje się drobiazgiem, ale w praktyce w dużym stopniu wpływa na komfort pacjenta. Oferta łóżek nowych jest siłą rzeczy mniej różnorodna, natomiast przy poszukiwaniach łóżka używanego można często znaleźć modele, które nie są już w takiej formie produkowane, natomiast idealnie trafią w potrzeby konkretnych pacjentów.

Większy wybór modeli w połączeniu z atrakcyjnymi cenami i szybką realizacją to czynniki, które sprawiają, że pacjent może poczuć się komfortowo już na następny dzień. To zdecydowanie coś, o co warto się zatroszczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here