led

Można zaobserwować, że oświetlenie LED z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nie wszyscy jednak jeszcze przekonali się do wspomnianego rozwiązania. Dlaczego warto zdecydować się na ledowe żarówki GU10?

Jakie są największe atuty ledowych żarówek?

Omawiany rodzaj produktów cechuje się przede wszystkim doskonałymi parametrami i właściwościami. Klienci doceniają żarówki ledowe za niskie zużycie energii. Ponadto mogą one pracować przez długi czas. Nie można również zapomnieć, że żarówka G9 LED jest łatwa w utylizacji. Nie jest ona również potencjalnym źródłem szkodliwych odpadów. Jak wiadomo w świetlówkach znajdują się rtęć czy luminofor. Godny uwagi jest również fakt, że bardzo dużą liczbę dostępnych na rynku żarówek można bez większego problemu rozjaśniać czy ściemniać.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiane rozwiązanie jest doskonałą opcją do pokoju dziecięcego. Ponadto żarówki LED rozgrzewają się znacznie słabiej w porównaniu do innych źródeł światła. Z kolei temperatura będzie rosła przede wszystkim w tylnej części układu. W najprostszym możliwym ujęciu oznacza to, że ryzyko ewentualnego oparzenia będzie znikome. Należy również mieć świadomość, że wysokiej jakości produkty posiadają osłony, które są wykonane z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego.

Dlaczego warto stawiać na oświetlenie LED?

Jak zostało już wspomniane wcześniej ogromnym atutem żarówek ledowych są ich cechy użytkowe. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że nadal bardzo duża liczba osób odwleka przejście na omawiane źródło światła ze względu na stosunkowo duże koszty związane z zakupem. Warto wiedzieć, że wspomniane twierdzenia bazuje na fałszywych przesłankach. Należy mieć świadomość, że średnie ceny ledów nie różnią się wyraźnie od kosztów zakupu świetlówek kompaktowych. Nie można również zapomnieć, że możliwości oświetlenia diodowego są zdecydowanie większe w porównaniu do lamp fluorescencyjnych.

Godny uwagi jest fakt, że żarówki halogenowe są tańsze, jednak ich zakup nie jest opłacalny ze względu na krótszą żywotność i większe zużycie prądu. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że żarówki ledowe są nie tylko tańsze, ale również lepsze od innych dostępnych na rynku rozwiązań oświetleniowych. Rekomendowane jest oczywiście zaopatrywanie się w produkty znajdujące się w szerokiej ofercie asortymentowej renomowanych producentów. Ponadto żarówki ledowe są produkowane w taki sposób, by idealnie pasowały do wcześniej wykorzystywanych opraw. Można je zatem bez większego problemu wymienić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here