W sieci nie brakuje przykładów otwartego oprogramowania dla sklepów internetowych, tzw. oprogramowanie open source dla e-commerce. Jego przykładem jest PrestaShop, czyli oprogramowanie udostępniane na licencji Open Software License dla użytkowników, chcących stworzyć swój własny sklep online. Jakie atuty ma Prestashop i dlaczego warto się na niego zdecydować?

Główne cechy oprogramowania

Oprogramowanie Prestashop udostępnia wiele podstawowych i dodatkowych funkcjonalności dla osób, które chcą stworzyć i prowadzić sklep internetowy oparty na darmowym oprogramowaniu. Do swojej dyspozycji administratorzy mają edytor WYSWIG, co ułatwia wprowadzanie treści na stronę sklepu i jej późniejszą modyfikację. Mogą w prosty sposób zarządzać serwisem z poziomu intuicyjnego w obsłudze panelu administracyjnego. Na każdym etapie tworzenia sklepu w oprogramowaniu Prestashop mogą uzyskać wsparcie od pomocy technicznej, jak i przy optymalizacji sklepu na potrzeby prowadzenia działań SEO.

Prestashop obsługuje dowolną ilość wersji językowych. Ma moduł do wystawiania faktur, które można pobierać w pliku PDF. Możliwe jest za jego pośrednictwem zarządzanie dostawami i płatnościami. Te ostatnie mogą być dokonywane przez klientów gotowego, uruchomionego sklepu za pomocą m.in. karty kredytowej, PayPal-a, Przelewy24 czy PayU itp. Przy sklepach międzynarodowych Prestashop umożliwia pracę na wielu walutach i ich przeliczanie w trybie rzeczywistym, według aktualnych kursów walutowych.

Panel został dostosowany w taki sposób, aby szybko i skutecznie zarządzać katalogiem produktów w sklepie, obsługiwać klienta według standardów jakości i zarządzać zamówieniami. Prestashop daje możliwość obsługi kanałów RSS oraz newslettera. Użytkownik może zaoferować klientom chmury tagów, śledzenie przesyłek, powiadomienia za pomocą wiadomości RSS, czy obsługę kodów kreskowych. Karty produktów w sklepie Prestashop są tworzone z wykorzystaniem przyjaznych adresów URL, z odnośnikami bezpośrednimi, co ułatwia pozycjonowanie sklepu w przyszłości.

Prestashop umożliwia import danych ze sklepów opartych uprzednio na osCommerce, wdrożenie wyszukiwarki produktów i porównywarki.

Funkcje Prestashop

Oprogramowanie wyposażone jest w setki możliwych opcji szablonów sklepów, dopasowanych do branży, dlatego każdy powinien znaleźć szablon idealny dla siebie. Później wystarczy uruchomić kreator sklepu Prestashop i stworzyć sklep, który spełni wszelkie oczekiwania właściciela. Sklepy na platformie Prestashop, zgodnie z najnowszymi trendami, bez problemu wyświetlają się na różnych urządzeniach, o dowolnym rozmiarze ekranu – są w pełni skalowalne. Prestashop umożliwi wdrożenie wygodnych płatności, także w postaci bramek płatniczych, zapewni klientom niezawodne dostawy produktów do klientów i zdobywanie międzynarodowych rynków. Do tego można skorzystać z szeregu modułów Prestashop, szerzej opisanych na stronie https://x13.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here