Co warto wiedzieć o bankowości elektronicznej

Załóż konto, weź kredyt, złóż wniosek o kartę kredytową lub zrób zakupy bez wycho-dzenia z domu. Albo dokładnie odwrotnie – z dowolnego miejsca na świecie! Wygoda to niewątpliwie największa zaleta bankowości elektronicznej. Sprawdźmy, co jeszcze mo-żesz zyskać, korzystając z banku przez internet.

Bankowość elektroniczna – bezpieczeństwo przede wszystkim

Jeśli chodzi o Twoje pieniądze, ich bezpieczeństwo jest najważniejsze i od tego zaczniemy. Korzystając z bankowości elektronicznej, możesz liczyć nie tylko na wygodę, ale też dokładnie taką samą ochronę swoich środków i danych, jak w przypadku wizyty w banku. Nowoczesna bankowość jest szybsza i prostsza, a przy tym równie dobrze chroniona.

Do systemu logujesz się za pomocą indywidualnego numeru i hasła, a ważne operacje zatwierdzasz dodatkowym kodem SMS. Płatność kartą w sieci zaakceptujesz specjalnym zabezpieczeniem Secure3D, do którego tylko Ty masz dostęp. Warto dodać, że bezpieczeństwo bankowości elektronicznej regulują europejskie dyrektywy (np. PSD2) i krajowe przepisy prawa, sukcesywnie aktualizowane, gdy zachodzi potrzeba zwiększenia poziomu ochrony. Dzięki temu możesz spokojnie korzystać z usług banku na ekranie swojego komputera lub telefonu, bez obaw o bezpieczeństwo środków.

Bankowość elektroniczna to wygoda i oszczędność czasu

Czas to pieniądz, a z bankowością elektroniczną zyskasz go od razu! Żadnych kolejek, numerków, dojazdu do placówki czy umawiania wizyt. Przez internet załatwisz wszystko łatwiej, wygodniej i przede wszystkim szybciej. Wystarczy komputer i telefon lub nawet sam smartfon i masz bank przy sobie, bez względu na to, gdzie na świecie się znajdujesz. Co możesz załatwić w bankowości elektronicznej?

To, co w oddziale banku, a nawet więcej. Z bankowością elektroniczną zyskujesz dostęp do wszystkich swoich produktów finansowych. Możesz sprawdzić saldo konta, historię operacji, dokonać płatności za media, zlecić przelewy. Za pomocą kilku kliknięć podejrzysz też swoje zobowiązania, wysokość zadłużenia lub harmonogram spłat. W systemie transakcyjnym masz też możliwość sprawdzenia swoich dokumentów i umów z bankiem.

Zmieniasz dowód osobisty? Zaktualizuj go w systemie bankowości elektronicznej

Dokument tożsamości, którym legitymowałeś się przy podpisywaniu umowy z bankiem, musi być aktualny. Jeśli więc w trakcie trwania umowy wymieniasz dowód, zgodnie z przepisami prawa bank będzie potrzebował nowych danych. Dzięki bankowości elektronicznej aktualizacji możesz dokonać samodzielnie, bez konieczności wizyty w oddziale banku.

Bankowość elektroniczna – szybka spłata rat i obsługa karty kredytowej

Dziś mija termin spłaty Twojej karty kredytowej i nie chcesz płacić dodatkowych odsetek za dzień zwłoki? Nic prostszego – w systemie bankowości elektronicznej błyskawicznie spłacisz kartę na czas! Wybierz kwotę minimalną, całość zadłużenia lub dowolną sumę, zatwierdź i gotowe.

Jeśli potrzebujesz zrobić zakupy na większą kwotę, w systemie możesz też podnieść limit kwotowy karty. To wygodne rozwiązanie przy jednorazowym wydatku o większej wartości lub gdy wynajmujesz auto i wypożyczalnia wymaga wysokiego depozytu na poczet ewentualnych uszkodzeń. Ze względów bezpieczeństwa warto potem przywrócić niższy limit.

W systemie transakcyjnym sprawdzisz też saldo, aktualną wysokość raty i oprocentowanie kredytu gotówkowego. W razie potrzeby możesz też łatwo nadpłacić ratę, a nawet uregulować pełną kwotę zadłużenia – wystarczy kilka kliknięć.

Jeśli nie korzystasz jeszcze z produktów kredytowych, bankowość elektroniczna daje ci możliwość szybkiego zawnioskowania o kredyt lub kartę kredytową. Wniosek wypełnisz, siedząc wygodnie w swoim fotelu lub plażowym leżaku, sącząc ulubiony napój.

Oszczędności i lokaty w bankowości elektronicznej

Trzymanie pieniędzy w banku to nie tylko bezpieczeństwo i wygoda, ale również przyjemne pomnażanie środków. Jeśli chcesz skorzystać z procentów, które przygotował dla Ciebie bank, możesz to łatwo zrobić za pomocą bankowości elektronicznej. Wystarczy minuta, aby Twoje pieniądze zaczęły dla Ciebie pracować na koncie oszczędnościowym lub na lokacie terminowej.

Źródło:

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/makroekonomia/bankowosc-internetowa-na-czym-polega-plusy-minusy-czy-warto/d1szxbx

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here