Co musisz wiedzieć o piramidzie żywieniowej

Na czym polega piramida żywienia, dla kogo jest przydatna i co musisz o niej wiedzieć? Ten artykuł postara się wyjaśnić Ci to zagadnienie.

Piramida żywieniowa co musisz o niej wiedzieć

Piramida żywieniowa zawiera grupy produktów, które powinny znaleźć się w Twojej diecie. Piramidę zdrowego żywienia opracował instytut żywności i żywienia z myślą dla osób zdrowych i osób aktywnych fizycznie, które chcą utrzymać dobry stan zdrowia przez długi okres czasu. Piramida żywieniowa to przejrzysty schemat zdrowego żywienia i aktywności, który mogą stosować również osoby starsze w codziennej diecie. Aby dieta była skuteczna ogromne znaczenie ma podejście i regularność w jej stosowaniu oraz spożywanie wysokojakościowych produktów pomocnych w oczyszczaniu organizmu na przykład zakwas z selera.

Jak wygląda piramida zdrowego żywienia

U podstawy piramidy znajduje się aktywność fizyczna, która w połączeniu z odpowiednia dietą pomoże utrzymać dobrą kondycję i zdrowie. Kolejną częścią w piramidzie zdrowego żywienia są warzywa i owoce. W środku piramidy znajdują się produkty zbożowe takie jak: mąki, kasze, pieczywo. Pamiętaj, aby wybierać produkty pełnoziarniste, które dostarczają potrzebnego błonnika. Następnie w piramidzie żywienia znajdują się mleko i produkty mleczne.  Na przedostatnim poziomie piramidy znajdują się mięso, ryby i nasiona roślin strączkowych. Na samym szczycie piramidy znajdziesz nasiona, orzechy i tłuszcze. Oprócz tych wszystkich produktów z piramidy żywienia, ważne jest picie odpowiedniej ilości płynów do której zaliczyć można: wodę, herbatę, kawę, zioła czy kompot owocowy.

Piramida żywienia i aktywności fizycznej jak powinna wyglądać

Zasady piramidy żywienia są bardzo proste i czytelne. Dolne piętra piramidy wskazują produkty, których powinieneś spożywać jak najwięcej. Produkty na wyższych piętrach powinny być jedzone w dużo mniejszych ilościach. Na początku piramidy znajdziesz aktywność fizyczną, która jest nieodzowna z piramidą zdrowego żywienia. Unikaj produktów przetworzonych, a korzystaj z składników i dodatków ekologicznych na przykład takich jak ocet spirytusowy, oliwa z oliwek itp. Piramida to zasady zdrowego żywienia oraz codziennej aktywności fizycznej, które możesz stosować przez całe życie bez obaw, że może Ci zaszkodzić lub źle wpłynąć na Twoje zdrowie oraz samopoczucie. Aby piramida była skuteczna musisz do niej podchodzić poważnie i racjonalnie. Regularne spożywanie odpowiednich produktów połączone z aktywnością fizyczną daje naprawdę dobre rezultaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here