sobota, Wrzesień 19, 2020

Profesjonalne tusze do drukarki canon

0
Profesjonalne tusze do drukarki canon

Jedną z prężniej działających firm, która oferuje wysokiej jakości urządzenia drukujące laserowe i atramentowe, jest Canon. To sprawnie funkcjonujące przedsiębiorstwo powstało w 1933 roku w Japonii. Siedziba firmy znajduje się w Ōta – Tokio, a jej prezesem jest Fujio Mitarai. Firma specjalizuje się również w produkcji innowacyjnych urządzeń elektronicznych, jak aparaty, kamery i obiektywy. Na rynku europejskim pojawiała się w 1957 roku. Canon rozwija się również w kierunku działalności medycznej – produkuje wysokiej jakości cyfrowe aparaty rentgenowskie oraz inne sprzęty, które są niezbędne w każdym szpitalu.

W tym artykule skupimy się drukarkach atramentowych, a konkretniej na materiałach eksploatacyjnych, które wykorzystują podczas swojej pracy. Jeżeli interesuje Cię ten temat i chciałbyś dowiedzieć się więcej, to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całym materiałem!

Tusz do drukarki Canon – oryginały czy zamienniki?

Na rynku dostępne są dwa główne rodzaje tuszów, z których korzysta większość konsumentów. Są to oryginalne materiały eksploatacyjne oraz tusze alternatywne, czyli zamienniki. Na pewno nieraz zastanawiałeś się, czy lepszym rozwiązaniem jest kupno oryginalnego tuszu, czy tańszego zamiennika. Niestety, w internecie krąży wiele mitów i legend, które głoszą, że tusze alternatywne mogą trwale uszkodzić naszą drukarkę, co negatywnie wpłynie na jej żywotność i narazi nas na dodatkowe koszty. To nieprawda! Jeżeli kupujesz zamienniki w sprawdzonych miejscach, które korzystają z usług rzetelnych producentów, to możesz być pewny, że zakupiony produkt w żadnym stopniu nie uszkodzi Twojego urządzenia. Warto korzystać z usług sklepów internetowych, jak dodrukarki.pl, gdyż jest to pewność najwyższej jakości usług, obsługi klienta oraz produktów. Zamienniki są dużo tańszą alternatywą, niż oryginalne materiały eksploatacyjne. Ich cena może być niższa nawet o 70%! Jeżeli regularnie korzystamy z tuszów alternatywnych, to w skali roku możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych! Co więcej, oferuję one bardzo wysoką jakość wydruków, które są bogate w szczegóły, intensywne i nasycone.

Druk plakatów. Kiedy wybrać plakat jako podstawową formę reklamy?

0
Druk plakatów

Można rzec, że plakaty weszły do reklamowego kanonu. Chyba nie ma miasta, którego ulice byłyby ich pozbawione. Ta forma reklamy wciąż jest skuteczna jeśli chodzi o przykuwanie uwagi odbiorców.

Dlaczego trzeba korzystać z odzieży specjalistycznej BHP?

0
Dlaczego trzeba korzystać z odzieży specjalistycznej BHP?

Praca w niektórych warunkach bywa bardzo niebezpieczna. Dlatego też polskie prawo przewiduje, że odzież robocza w specjalistycznych wersjach jest niekiedy niezbędna. Może to być obuwie robocze, ale także dowolny element odzieży. Dobry sklep BHP ma w asortymencie właściwie każdy wariant odzieży w wariancie ochronnym.

  1. Jaka to jest odzież BHP?
  2. Odzież robocza, a polskie prawo
  3. Czy odzież specjalistyczna może być wygodna?

Nie używając specjalistycznej odzieży BHP, można narazić się na sankcje ze strony instytucji państwowych odpowiadających za kontrolę warunków pracy. Dotyczy to zarówno pracowników, jak i pracodawców.

Jaka to jest odzież BHP?

Przeciętna odzież BHP to zazwyczaj normalna odzież robocza, która jest przystosowana do pracy w określonych warunkach. Ma ona za zadanie chronić przed niebezpieczeństwami wynikającymi z pracy na konkretnym stanowisku. Może to być ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak i poparzeniem gorącym lub żrącym materiałem. W przypadku ochrony nóg, obuwie robocze na ogół chroni przed zgnieceniem stopy. Spodnie robocze i kurtki robocze mogą być dopasowane do bardzo szerokiego spektrum niebezpieczeństw. Zaopatrując się w takie, każdorazowo należy bazować na konkretnych wytycznych specjalisty od BHP, który przeprowadzi audyt i na jego podstawie określi, jakich środków ochrony osobistej należy użyć. Specjalistyczny sklep BHP pozwoli dobrać dedykowane do takiego celu ubrania.

Odzież robocza, a polskie prawo

Bardzo istotne jest, że polskie prawo dość dokładnie reguluje obowiązki pracodawcy i pracowników w zakresie stosowania środków ochrony osobistej, takich jak buty robocze, dobrej jakości spodnie robocze i cała reszta. Nie stosując się do przepisów prawa pracy, pracodawca naraża się na bardzo wysokie mandaty, a w skrajnym przypadku może także być oskarżony i stanąć przed sądem za niedopełnienie obowiązków. Takie sytuacje zachodzą wtedy, gdy dojdzie do wypadku przy pracy z udziałem osoby, która nie jest odpowiednio wyposażona adekwatnie do stanowiska pracy, na którym pracuje.

Czy odzież specjalistyczna może być wygodna?

Specjalistyczna odzież BHP może kojarzyć się z niewygodą, jednak aktualnie na rynku jest bardzo duży wybór, który umożliwia znalezienie ubrań wygodnych, jak i bezpiecznych, a przede wszystkim spełniających wszystkie normy BHP. Profesjonalna odzież robocza często jest wręcz wygodniejsza od standardowej, gdyż jest specjalnie zaprojektowana pod kątem potrzeb pracowników wykonujących konkretne zajęcie. Szukając odzieży, warto więc szukać też pod kątem tego, do wykonywania jakiego zawodu jest dedykowana.

Pozycjonowanie jako szybki i skuteczny marketing internetowy

0
Pozycjonowanie jako szybki i skuteczny marketing internetowy

Szukanie najskuteczniejszych metod dotarcia do klienta w internecie zwykle kończy się jednym: skorzystaniem z możliwości, jakie daje pozycjonowanie. Chociaż sama nazwa może brzmieć tajemniczo i niezrozumiale, dla osób poruszających się w sieci i korzystających z jej zasobów jest często najbardziej oczywistą formą reklamy i promocji swoich usług, działalności czy firmy.

Pozycjonowanie i szybkie efekty

Zaletą takiej formy reklamy są stosunkowo szybkie efekty, które można osiągnąć w bardzo krótkim czasie. Wiele zależy od tego, na jakie frazy pozycjonuje się stronę www i do jakich klientów chce się dotrzeć. Jeśli firma działa w branży niszowej albo ma niewielką konkurencję, szanse na sukces znacznie wzrastają, a nowi klienci zaczynają częściej zaglądać do firmowego sklepu internetowego lub korzystać ze świadczonych usług. Znacznie więcej czasu trzeba poczekać na efekty pozycjonowania przy bardziej popularnych frazach i tam, gdzie konkurencję liczy się w tysiącach a nie w dziesiątkach innych firm.

Zaufaj doświadczonemu specjaliście

Chociaż z pozoru pozycjonowanie stron www to głównie linkowanie do danej witryny z innych witryn (co jest ogromnym skrótem myślowym, ale znacznie przybliża sens podejmowanych działań), nie każdy może się za to zabrać. Po pierwsze trzeba wiedzieć, jak linkować, aby nie zarobić bana od Google. Po drugie trzeba pamiętać również o innych metodach SEO, które wspomagają pozycjonowanie. I po trzecie trzeba mieć naprawdę ogromne zaplecze techniczne i zasoby finansowo-czasowe, aby przeprowadzić taki projekt samemu. Lepiej więc zaufać ekspertom na przykład z https://www.ibif.pl/oferta/pozycjonowanie i to im powierzyć to zadanie, płacąc po prostu za efekty.

Sposoby rozliczania

Co zaś się tyczy wspomnianych płatności, w branży funkcjonują dwa modele. Pierwszy zakłada opłatę pobieraną za każdy dzień, gdy strona znajduje się na konkretnym miejscu w wynikach wyszukiwania na konkretną frazę (płatność za efekty). Drugi model to opłata abonamentowa, gdy z góry płaci się za utrzymanie witryny na jak najwyższych pozycjach na określone słowa kluczowe, ale bez gwarancji ich utrzymania tam przez określony czas.

Kredyt gotówkowy – jak wybrać najlepszą ofertę?

0
Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy od paru lat cieszy się ogromną popularnością wśród klientów banków. Umożliwia on załatwienie bieżących często niespodziewanych spraw wymagających nakładu większej gotówki. Jednak kredyt gotówkowy jest brany także po to, by spełnić marzenia – i to w różnych dziedzinach życia.

  1. Zdolność kredytowa i suma kredytu.
  2. Kalkulator kredytowy, czyli kredyt szyty na miarę.

Ponieważ popyt na kredyty gotówkowe jest dość duży, banki prześcigają się w coraz to bardziej atrakcyjnych ofertach. Suma pożyczonych pieniędzy może opiewać na dowolną kwotę, a możliwe są nawet kredyty gotówkowe nawet 50 tys na DirectMoney.pl . Kredyt może pomóc w realizacji planów czy marzeń, jednak ważne jest, aby był odpowiednio dobrany. Jednym z narzędzi, które to umożliwi, jest kalkulator kredytowy. Dzięki niemu zdecydujemy się na kredyt gotówkowy, którego spłata nie przewyższy naszych możliwości finansowych. Spośród wielu ofert wybierzemy taką, która zapewni nam realizację planów, a jednocześnie nie będzie spędzać nam snu z powiek w związku z ewentualnymi obawami, jeśli chodzi o terminowe oddanie pieniędzy. Taki komfort jest równie cenny, jak cieszenie się z realizacji planów. Co więc zrobić, żeby wzięcie kredytu było obarczone jak najmniejszym stresem? Jak wybrać najlepszą ofertę? Poniżej parę sugestii.

Zdolność kredytowa i suma kredytu

Kiedy zdecydujemy się na wzięcie kredytu, musimy dość dokładnie określić sumę, na jaką ma on opiewać. Należy w tym wypadku kierować się rozsądkiem i wybrać taką ofertę banku, która przewiduje odpowiadające nam oprocentowanie i okres spłaty. W przypadku większych sum dobrze jest wybrać dłuższy okres spłacania kredytu. Warto też zastanowić się, jaka rata miesięcznie najbardziej by nam odpowiadała. Dobrze jest przyjrzeć się ofertom banku, w którym mamy już konto. Dzięki temu możemy liczyć czasami na specjalne warunki i spojrzenie na nas przychylnym okiem. Jeśli jednak oferta naszego banku nas nie satysfakcjonuje, możemy przyjrzeć się ofertom (i częstym promocjom) innych banków. W sposób wygodny umożliwiają to rankingi kredytów gotówkowych umieszczone na profesjonalnych stronach zajmujących się tematem kredytów. Jeśli zdecydujemy się na dany kredyt, to zanim go dostaniemy, bank będzie musiał wyliczyć naszą zdolność kredytową. A to nic innego, jak możliwość spłaty przez nas danej sumy pieniędzy w określonym czasie i przy konkretnej wysokości raty. Co banki biorą pod uwagę, wyliczając zdolność kredytową? Oto kilka aspektów:

  • uzyskiwane dochody,
  • miesięczne utrzymanie gospodarstwa domowego (liczba członków rodziny, wysokość czynszu, opłaty za media itd.),
  • zadłużenie (np. spłacane karty kredytowe i inne wzięte pożyczki).

Na zdolność kredytową ma też wpływ nasz wiek, rodzaj zatrudnienia (umowa), liczba przepracowanych lat, a nawet wykonywany zawód. Na naszą wiarygodność przy udzielaniu przez banki kredytu wpływa też to, jak sumiennie spłacaliśmy ewentualne wcześniejsze zobowiązania.

Kalkulator kredytowy, czyli kredyt szyty na miarę

Jeśli na spokojnie w zaciszu domowym sami chcemy wybrać kredyt, który będzie dla nas w perspektywie czasu najmniejszym obciążeniem, warto skorzystać z kalkulatora kredytowego. To narzędzie dostępne na stronach zajmujących się kredytami oraz na stronach poszczególnych banków. Jak z niego skorzystać? Wystarczy wpisać podstawowe parametry, a na ich podstawie zostanie obliczone, ile będzie wynosić comiesięczna rata oraz jaki będzie całkowity koszt kredytu.

Warto pamiętać, że aby decyzja o wzięciu kredytu była trafna, należy podjąć ją na spokojnie i skorzystać ze wszelkich możliwych i łatwo dostępnych pomocy.

Wiercenie dla bardziej wymagających

0
Wiercenie dla bardziej wymagających

Głębokie otwory to takie w których stosunek ich długości do średnicy wynosi od 5 do 10. Jest to rodzaj obróbki, który jest skomplikowany i wymaga użycia specjalnych narzędzie dostosowanych do tego procesu. Istotnym kłopotem podczas procesu wiercenia okazują się być zatem wióry, które ciężko jest odprowadzić z miejsca skrawania. Stosuje się więc na przykład specjalne wiertła rurowe, które posiadają specjalną budowę przystosowaną do wiercenia głębokich otworów.

Wiercenie wiertła trepanacyjnymi

Wiercenie wiertła trepanacyjnymi czyli inaczej frezowanie

Wiertła trepanacyjne ( zwane czasem koronowymi , https://artykulytechniczne.pl/wiertla-trepanacyjne.html ) , to narzędzie stosowane do wykonywania głębokich otworów. Ich budowa nie przypomina tradycyjnych wierteł, używanych do wiercenia standardowych otworów. Posiadają one dwie główne części: roboczą oraz chwytową. Część robocza jest odpowiedzialna za pracę skrawania oraz odprowadzenia wióra. Przekrój narzędzia nie jest pełny – przypomina rurę, która ma pusty środek. Oznacza to więc, że to narzędzie nie wykonuje otworu, a frezuje jego obwód, pozostawiając pełny i nienaruszony rdzeń. Dzięki temu podczas obróbki generuje się znacznie mniej wiórów, które w przypadku wiercenie głębokich otworów są trudne do usunięcia. Dodatkowo zmniejsza się siły skrawania.

Powierzchnia zewnętrzna wiertła trepanacyjnego do metalu pokryta jest diamentowymi segmentami, które służą do skrawania materiału. W przypadku wierteł rurowych, ważne jest aby doprowadzić chłodziwo do miejsca obróbki w celu lepszego odprowadzenia wiórów, które mogą przyczynić się do uszkodzenia powierzchni cylindrycznej otworu lub zakleszczenia się narzędzia. Wiertła koronowe posiadają również część chwytową. Odpowiedzialna ona jest za pewne mocowanie w obrabiarce. Na jej powierzchni znaleźć można cześć zabierakową, która występuje w postaci płaskich nacięć. Pozwalają one na przeniesienie znacznie większych momentów z silnika obrabiarki, które wymagane są w przypadku wiercenia w trudnych warunkach. Wiertła rurowe wykonuje się najczęściej ze stali szybkotnącej ( HSS ).

wiertła

Posiada ona bowiem wymaganą wytrzymałość oraz twardość. Jeżeli chcemy wykonywać otwory w materiałach o większej twardości, zaleca się użycie wierteł wykonanych z węglików spiekanych, które dodatkowo są odporne na wyższe temperatury co pozwala na zwiększenie parametrów obróbki.

Wiertła rurowe posiadają wiele zalet w porównaniu ze standardowymi wiertłami pełnymi:

1. Wiertła rurowe zużywają mniej energii do wykonania otworu przelotowego, ponieważ usuwają materiał tylko po jego obwodzie

2. Wykonanie otworu przelotowego przez wiertło koronowe jest znacznie szybsze niż w przypadku wiertła krętego. Nie trzeba bowiem wiercić otworów wstępnych oraz rozwiercać ich w kolejnych operacjach.

3. Wiertło rurowe pozostawia nienaruszony rdzeń otworu, który można wykorzystać ponownie w innym procesie produkcyjnym

Wiertła stożkowe do wiercenia blach wieloostopniowe

Wiertła stożkowe to narzędzia, które stosuje się do wykonywania otworów w większości dostęnych materiałów na rynku. Można je podzielić na dwie główne grupy:

1. Wiertła stożkowe stopniowe ( choinkowe ) : ostrza wiertła umiejscowione są na powierzchni zewnętrznej – stożkowej. Dzięki temu służą głównie do wykonywania otworów w różnego rodzaju blachach, gdzie siły skrawania muszą być zminimalizowane ze względu na małą sztywność blachy. Narzędzie dzięki stopnniowemu ułożeniu coraz to większych średnic ostrzy, wykonuje coraz większy otwór co znacznie zmniejsza naciski powierzchniowe na obrabianym detalu.

Wiertła stożkowe stopniowe

2. Wiertła bezstopniowe: w tym przypadku ostrza są również umiejsciowione są na powierzchni stożkowej, ale nie posiadają żadnych stopni. Wykonują one otwory od razu o okreslonej średnicy. Rowki wiórowe są skręcone co powoduje dobre odprowadzanie wiórów z miejsca skrawania.

Wiertłami stożkowymi wierci się najczęściej ze stali szybkotnącej, która zapewnia odpowiednią wytrzymałość oraz żywotność. Można na rynku znaleźć również narzędzie wykonane ze stali szybkotnącej z dodatkiem kobaltu, który zwiększa twardość wiertła. Chwyt wierteł stożkowy jest walcowy co zapewnia pewne mocowanie oraz poprawne centrowanie narzędzia w szczękach obrabiarki.

Ile jest w stanie zarobić aktuariusz?

0
aktuariusz

Z pewnością sporo osób zastanawia się gdzie zatrudnienie znajdzie osoba na stanowisku aktuariusza? Okazuje się, że o ile trudno jest dostać aktuariusz m, to dość łatwo jest później o pracę. O perspektywy zatem jest dość spokojnie. Czy wiąże się to również z dobrymi zarobkami? Dzisiaj przyjrzymy się szczegółom, a przede wszystkim dowiemy się ile aktuariusz jest w stanie zarobić. Jesteś ciekawi? Sprawdźmy to!

Zobacz też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-aktuariusz-aktuariusz-gdzie-znajdzie-prace/

Perspektywa zatrudnienia aktuariusza

Wiele podmiotów gospodarczych i instytucji posiada obowiązek ustawowy dotyczące zatrudnienia aktuariusza. Nasze szanse na znalezienie pracy dzięki temu wzrastają. Na naszą korzyść przemawia też fakt, że zawodowy aktuariusz jest w Polsce rzadkością. Będzie się tak działo zwłaszcza, jeżeli mamy nieco doświadczenia.

Od czego będzie zależała wysokość wynagrodzenia aktuariusza?

Wysokość pensji zależy przede wszystkim od kilku czynników. Będą to przede wszystkim miejsce zatrudnienia, ale także nasze stanowisko. Przeważnie będziesz pracować w dosyć mają innych instytucjach, ale również na różnym stopniu może zaoferowane ci być wynagrodzenie. Istotne jest przede wszystkim twoje doświadczenie i osiągnięcia. Jeżeli twoja praca przynosi firmie korzyści, na przykład dzięki tobie uniknęła poważnych strat, może czekać cię premia lub podwyżka. Więcej jesteśmy w stanie zarobić na stanowisku kierowniczym. Okazuje się, że większą pensję poczekają również aktuariuszy w inwestycjach o kapitale zagranicznym.

Jak wyglądają zarobki aktuariusza w liczbach?

Przechodząc do konkretów możemy przyjąć, że zarobki aktuariusze nie schodzą poniżej 7000 zł brutto na miesiąc. Jednak przeglądając oferty spokojnie może znaleźć takie, gdzie początkującemu aktualizacje proponowane są kwoty rzędów nawet 9000 zł. Przeciętnie jednak akcjonariusz zarabia około 13 do 15000 zł. Jako główny aktuariusz jesteś w stanie zarobić więcej, ponieważ będzie to wynagrodzenie mieszczące się między 19 000, a 25000 tyś. Takie wynagrodzenie wiąże się jednak z dużą odpowiedzialnością. Swoje porażki i ewidentne potknięcia z pewnością będziesz musiał spłacać z własnej kieszeni. 

Zobacz też: http://www.ohho.pl/jak-zostac-kardiologiem/

Najtańsze przesyłki kurierskie w Warszawie

0
Najtańsze przesyłki kurierskie w Warszawie

Zastanawiasz się jak znaleźć najtańszą firmę kurierską w Warszawie? Platforma logistyczna epaka.pl pomoże Ci w nadaniu przesyłki za pośrednictwem firmy kurierskiej, która zaoferuje najlepsze warunki. Jeżeli nie masz czasu na wertowanie ofert kolejnych firm kurierskich, a jednocześnie chcesz w prosty sposób nadać przesyłkę z Warszawy, to koniecznie przeczytaj więcej na temat epaka.pl

Jak wybrać najtańszą firmę kurierską w Warszawie?

Wybór najtańszej firmy kurierskiej ma duże znaczenie zarówno w przypadku osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Przecież nikt nie lubi przepłacać. A przy wysyłce kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu paczek koszty zaczynają odgrywać dużą rolę.

W przypadku wysyłek kurierskich liczy się także czas. W tym przypadku chodzi nie tylko o czas transportu paczki, ale również czas wyboru najlepszego przewoźnika. Operator logistyczny epaka.pl wykona za Ciebie większość pracy związanej z czasochłonną analizą ofert poszczególnych firm kurierskich. Epaka.pl współpracuje z większością profesjonalnych firm kurierskich, działających na terenie naszego kraju. Co istotne korzystając z platformy epaka.pl, możesz także nadawać przesyłki zagraniczne.

Jak nadać przesyłkę za pośrednictwem epaka.pl? Kurier – Warszawa

Strony internetowe firm kurierskich są bardzo zróżnicowane. Procedura zamówienia jest często dosyć skomplikowana. Szczególnie jeśli dotyczy to przesyłki nadawanej przez osobę prywatną. Zamiast mierzyć się z karkołomnym zadaniem, możesz po prostu skorzystać z prostego formularza zamówienia na epaka.pl. Wystarczy, że podasz parametry przesyłki oraz dane nadawcy i adresata. W ostatnim kroku pozostanie Ci tylko wybór firmy kurierskiej. Zrobisz to na podstawie widocznych stawek cenowych, jakie oferuje każda z firm. To znacznie ułatwi wybór najlepszej oferty. Płatności za przesyłkę możesz dokonać online.

Słów kilka warto poświęcić sposobom nadania przesyłki. Możesz oczywiście skorzystać z tradycyjnej ścieżki. Wtedy kurier odbierze przesyłkę z Twojego domu i dostarczy pod wskazany adres. Alternatywą jest możliwość nadania lub odbioru w punkcie nadań. Platforma logistyczna epaka.pl dysponuje siecią punktów nadania na terenie całego kraju.

Dlaczego bardziej opłaca się wysyłać przez epaka.pl?

Musisz wiedzieć, że nie wszystkie firmy kurierskie umożliwiają nadanie przesyłki przez osoby, które nie mają z nimi podpisanej umowy. Mówiąc wprost, firmy te są nastawione na klientów wysyłających hurtowe ilości. Klientom indywidualnym często proponują zaporowe ceny za dostarczenie przesyłki. Korzystając z epaka.pl, nie musisz się tego obawiać. Co więcej, dzięki platformie logistycznej epaka.pl możesz korzystać z atrakcyjnych stawek cenowych za przesyłki kurierskie. To duży atut nie tylko w przypadku klientów indywidualnych, ale także przedsiębiorców. Dzięki współpracy z platformą epaka.pl możesz znacznie obniżyć koszty przesyłek kurierskich w swojej firmie.

Wiesz już zatem jak znaleźć najtańszą firmę kurierską w Warszawie. Najszybciej i najsprawniej zrobisz to, korzystając z platformy logistycznej epaka.pl. Łatwość nadania przesyłki oraz konkurencyjne stawki cenowe to poważne argumenty przemawiające za wyborem operatora logistycznego.

Publikacja artykułów sponsorowanych a korzyści dla SEO

0
Publikacja artykułów sponsorowanych a korzyści dla SEO

Dziś content marketing to jedna z najskuteczniejszych form pozycjonowania stron internetowych. Pozwala nie tylko na wzrost pozycji w wynikach wyszukiwania, ale wpływa również na wzrost rozpoznawalności marki wśród klientów. Polega najczęściej na publikacji wartościowych i unikalnych artykułów sponsorowanych. Tworzenie takich treści nie jest wcale łatwe. Warto jest zatem wiedzieć jakie cechy spełniać musi dobry artykuł sponsorowany i jakie korzyści może przynieść jego publikacja.

Korzyści wynikające z publikacji artykułów sponsorowanych

Przede wszystkim artykuły sponsorowane daje możliwość dotarcia do szerokiej grupy odbiorców. To oczywiście ma bezpośredni wpływ na zwiększenie ruchu na stronie, a tym samym na wzrost sprzedaży. Oczywiście to także realny wpływ na pozycje w wynikach wyszukiwania. W każdym artykule sponsorowanym znaleźć się powinien link prowadzący do pozycjonowanej strony. Jak to działa? Użytkownicy szukający informacji o produktach czy usługach najczęściej korzystają z wyszukiwarki. Może się zdarzyć, że po wpisaniu określonej frazy kluczowej w wynikach wyszukiwania pojawi się link do strony serwisu zawierającej artykuł sponsorowany. W ten sposób nowi klienci mogą dowiedzieć się o firmie i odwiedzić jej stronę internetową.

Miejsce publikacji artykułów sponsorowanych

Pamiętać jednak trzeba, że sam artykuł sponsorowany to nie wszystko. Bardzo ważne jest również miejsce jego publikacji. Wybierając serwisy do publikacji artykułów sponsorowanych kierować trzeba się kilkoma istotnymi czynnikami. Po pierwsze, najlepiej jeśli serwis ten będzie tematycznie związany z tematyką artykułu i strony, która jest pozycjonowana. Wyjątkiem mogą być regionalne portale informacje. Jeśli prowadzi się lokalny biznes, wówczas dobrym rozwiązaniem może być publikacja artykułu sponsorowanego w lokalnym portalu informacyjnym. Po drugie, same serwisy, na których ma być umieszczony artykuł sponsorowany muszą być dobre jakościowo. Innymi słowy, muszą być odwiedzane i czytane przez użytkowników. Nie ma sensu publikacji artykułu sponsorowanego na portalu, którego nikt nie odwiedza i nikt nie czyta. I po trzecie, miejsce publikacji powinno być dopasowane do grupy docelowej. Jeśli prowadzi się niszowy biznes często nie ma sensu publikacji artykułu sponsorowanego na dużym i ogólnopolskim portalu. Lepiej wybrać serwisy niszowe, ale odwiedzane przez grupę docelową, do której chce się trafić.

Dobry artykuł sponsorowany, czyli jaki?

Jak napisać dobry artykuł sponsorowany? Oto kilka zasad. Artykuł powinien być przede wszystkim obiektywny. Nie można w nim wprost reklamować czy promować konkretnego produktu. Artykuł może w sposób pozytywny odnosić się do danego produktu czy usługi, ale nie powinien być wprost jej reklamą. Treść zawarta w artykule powinna być ciekawa i użyteczna dla czytelnika. Tak, aby artykuł po prostu zaciekawił użytkownika i zachęcił do sprawdzenia dalszych informacji. Ważny jest także język stosowany w artykule. Musi być on dopasowany do grupy docelowej, tak aby treść artykułu być dla czytelnika zrozumiała.

Artykuły sponsorowane skutecznie podnoszą pozycję strony w wynikach wyszukiwania. To także dobre narzędzie marketingowe. I co ważne, publikacja artykułów sponsorowanych to dziś jeden z najbezpieczniejszych sposobów pozycjonowania stron internetowych.

Artykuły sponsorowane

Jak złożyć korektę JPK_VAT wraz z deklaracją?

0
korekta JPK_VAT

Zgodnie z planem od 1 lipca 2020 roku wszyscy zarejestrowani czynni podatnicy VAT mieli składać JPK_VAT obejmujący łącznie część ewidencyjną i deklaracyjną wyłącznie w formie elektronicznej. W związku z epidemią COVID 19 i utrudnieniami z tym związanymi sejm podjął decyzję o przesunięciu wprowadzenia nowego JPK_VAT na 1 października 2020 rok. Już teraz warto jednak zastanowić się nad tym, jak należy poprawnie skorygować błędy w wysłanym już nowym JPK_VAT.

Od 1 października wszyscy czynni podatnicy VAT będą zobowiązani do wysyłania nowego JPK_VAT w terminie właściwym dla złożenia deklaracji VAT. Podatnicy rozliczający się miesięcznie będą składać jeden dokument JPK_V7M obejmujący część deklaracyjną i ewidencyjną. Przedsiębiorcy, którzy składają kwartalne deklaracje przez pierwsze dwa miesiące, będą zobowiązani do wypełnienia tylko części ewidencyjnej JPK_V7K, a dopiero na koniec kwartału także części deklaracyjnej za cały okres.

Jeżeli podatnikowi zdarzy się popełnić błąd w nowym JPK_VAT powinien on wystawić korektę pliku za ten okres rozliczeniowy. Korekta może przy tym obejmować cześć deklaracyjną lub część ewidencyjną albo obie jednocześnie. Należy przy tym zaznaczyć, że w przypadku korekty za okresy przed wejściem w życie nowych przepisów odnośnie do JPK, należy wykonywać na zasadach obowiązujących w momencie ich złożenia.

Podatnik, składając korektę ewidencji, będzie musiał złożyć nowy dokument, zawierający poprawne dane. Należy przy tym ponownie przesłać kompletny dokument, a nie plik zawierający jedynie skorygowane dane. Błędny wpis wpływający na wysokość podatku należnego lub naliczonego należy skorygować przez jego wystornowanie, a następnie ponownie go dodać z poprawnymi danymi i podaniem pierwotnego numeru dokumentu.

Jeśli konieczna jest korekta dokumentów wpływających na wysokość podstawy opodatkowania lub podatku należnego, należy ująć ją w ewidencji wraz z numerem dokumentu korygującego za dany okres. W przypadku korekty, która będzie miała wpływ na wysokość podatku naliczonego, należy ująć w ewidencji numer dokumentu korygującego. W sytuacji, gdy jest możliwe, aby dokument korygowany i dokument korygujący ująć w tym samym okresie, można ująć w ewidencji tylko dokument pierwotny z wartością pomniejszoną zgodnie z korektą.

Art. 109 ust. 3e ustawy o VAT wskazuje, że po nowelizacji przepisów podatnicy będą mieli 14  dni od odkrycia, że przesłana wcześniej ewidencja zawierała błędy lub dane niezgodne ze stanem faktycznym, na przesłane korekty drogą elektroniczną. Również 14 dni na dokonanie korekty przewidziano w sytuacji, gdy to naczelnik urzędu skarbowego stwierdzi błędy w otrzymanej od podatnika ewidencji.

Jeśli podatnik wezwany do złożenia korekty nie złoży żadnych wyjaśnień lub złoży ją po terminie, wówczas naczelnik urzędu skarbowego może nałożyć na niego karę w wysokości 500 zł. Kary te mają jednak być nakładane tylko na podatników, którzy poprzez zwoje celowe działanie uniemożliwiają zweryfikowanie prawidłowości transakcji. Oznacza to, że jest to instrument fakultatywny stosowany w zależności od okoliczności danej sprawy.

https://efekta.waw.pl/Biuro rachunkowe Efekta działa na rynku usług księgowych już od ponad 10 lat. Przez ten czas zbudowaliśmy zespół specjalistów, którzy stale śledzą zmieniające się przepisy prawa podatkowego i chętnie służą radą naszym klientom. Zapraszamy do współpracy.

ZOBACZ TEŻ