smartwatch

Zegarek smatwatch to coraz częstszy widok na naszych rękach. Nic dziwnego – niemal każdy jest funkcjonalnym rozszerzeniem smartfona, który wyraźnie wzbogaca jego funkcjonalność i wygodę obsługi. Wybór odpowiedniego urządzenia może ci utrudnić nadmiar dostępnych na rynku modeli, dlatego by ci pomóc, przygotowaliśmy 5 najważniejszych funkcji, w jakie powinien być wyposażony idealny smatwatch.

Zegarek smartwatch – najważniejsze funkcje

Jak sam śródtytuł wskazuje smartwatch to przede wszystkim zegarek, z dodatkowymi rozszerzeniami i z połączeniem do telefonu, dlatego tak oczywiste funkcjonalności, jak wskazywanie daty, godziny, czy wyświetlanie powiadomień z komórki oczywiście pominiemy. Skupimy się na „wartości dodanej”, która sprawia, że rzeczywiście warto sięgnąć po zegarek smartwatch. 

Zdalne zdjęcia

Wyobraź sobie, że chcesz zrobić wspólne zdjęcie ze znajomymi. W większości przypadków musisz zadowolić się selfie wykonanym znacznie gorszym aparatem, ponieważ w przeciwnym razie nie da się poprawnie go wykadrować. Chyba że posiadasz smartwatch wyposażony w funkcję poglądu z aparatu. Zdjęcia grupowe będą wówczas ładniejsze niż kiedykolwiek – na ekranie zobaczysz, czy wszyscy się zmieścili, zajęli odpowiednią pozycję i po prostu naciśniesz na ekranik, by wykonać zdjęcie. To proste!

Analiza snu

Jedną z ciekawszych funkcji oferowanych przez smartwatche jest analiza snu. Wystarczy spać z zegarkiem na ręku, by rano móc odczytać szczegółowe informacje, dotyczące m.in. dokładnej jego długości, czasu trwania fazy snu głębokiego i krótkiego i liczby przebudzeń. Niewłaściwe wskazania mogą zmotywować cię do zmiany trybu życia na bardziej zdrowe i większej regularności, co pozwoli mieć więcej energii w ciągu dnia. 

Pulsometr

Jeśli uprawiasz jakikolwiek sport (a powinieneś!) to pulsometr okaże się niezastąpiony. Pomoże ci on monitorować bieżącą sytuację twojego serca i w zależności od wskazań podkręcić lub nieco spowolnić intensywność treningu – tak, by poruszać się w najbardziej efektywnych zakresach. 

Krokomierz

To kolejne świetne rozwiązanie dla wszystkich dbających o zdrowie. Zapisywanie liczby dziennie przebytych kroków i porównywanie ich z obranym celem może okazać się największym motywatorem do codziennej aktywności fizycznej. 

Lokalizacja telefonu

Ile razy zdarzyło ci się rozpaczliwie szukać telefonu lub nawet prosić kogoś, by na niego zadzwonił? Jeśli twój zegarek smartwatch ma funkcję lokalizowania telefonu, już nigdy nie będziesz tego robić. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję, by za chwilę rozległ się dźwięk dzwoniącego telefonu. To mega przydatne!

Czy warto kupić smartwatch?

Naszym zdaniem sama popularność zegarków smartwatch podpowiada, że są one użytecznymi akcesoriami, które w wydatny sposób uprzyjemnią twój dzień. Warto jednak dobrać model pasujący do osobistych potrzeb. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here