Korzystne warunki kredytu na nowe auto

Zaciągając kredyt w banku, należy zawsze rozważyć wiele różnych opcji i wykonać sporo kalkulacji, zanim zdecyduje się na konkretną ofertą. Pewnym ułatwieniem dla potencjalnych kredytobiorców może być fakt istnienia na rynku naprawdę dużej ilości ofert kredytów. Wśród nich znaleźć można kredyty celowe na pojazdy nowe i używane, za dowolną cenę. Są one świetną alternatywą dla osób, które potrzebują nowego auta na kredyt na korzystnych warunkach i dokładnie wiedzą, czego chcą! Jak wziąć najkorzystniejszy kredyt dla siebie?

Poznaj swoje potrzeby i możliwości

Zawsze, zanim przystąpi się do wypełnienia wniosku kredytowego, bank musi przeanalizować zdolność kredytową wnioskującego. Każde zapytanie o kredyt w banku jest odnotowywane w historii kredytowej i niestety obniża scoring . Dlatego trzeba to zrobić jak najrozsądniej – wybrać kwotę kredytu realną w stosunku do swoich możliwości, ale najpierw skrupulatnie te możliwości wyliczyć. Pierwszym krokiem ku kredytowi na samochód jest oszacowanie, jaki konkretnie samochód jest potrzebny i czy rzeczywiście korzystnym rozwiązaniem będzie zakup nowego auta z salonu. Jest to opcja droższa, ale w przypadku wielu osób z dobrą zdolnością kredytową może być korzystna, ponieważ takie auta są lepszą inwestycją w bezpieczną i komfortową jazdę bez niepotrzebnych wizyt u mechanika. Warto również policzyć swoją zdolność kredytową – od dochodów odjąć koszty stałe i sprawdzić, ile pieniędzy miesięcznie można poświęcić na spłacanie raty za samochód.

Znajdź odpowiednie auto

Kredyt na nowe auto jest do brym rozwiązaniem w przypadku osób, które poszukują dobrego, sprawnego modelu samochodu i często podróżują, a do tego mają dobre warunki garażowania go – aby auto szybko nie straciło na wartości . Jeśli planujesz wziąć kredyt samochodowy, musisz wiedzieć, że jego zabezpieczeniem będzie właśnie kupione auto. Dlatego bank musi znać jego parametry, by móc oszacować jego rzeczywistą wartość i na tej podstawie zaoferować ci najkorzystniejszą ofertę kredytu. Ponieważ auto jest zabezpieczeniem kredytu, bank prawdopodobnie będzie oczekiwał wykupienia polisy OC/AC we wskazanym przez niego towarzystwie. W zamian za to będzie mógł zaoferować ci korzystne warunki kredytowania – głównie w postaci niskiego oprocentowania. Dzięki temu kredyt na nowe auto będzie o wiele korzystniejszy niż kredyt na dowolny cel.

Wybierz kredyt, który łatwo spłacisz

Gdy już przeanalizujesz swoje możliwości i znajdziesz auto swoich marzeń, możesz przystąpić do składania wniosku kredytowego. Zrób to samodzielnie, w oddziale banku, online lub za pośrednictwem doradcy kredytowego, który dodatkowo pomoże ci wybrać korzystną opcję kredytu. Przy wyborze kredytu samochodowego należy pamiętać, że jego spłata, w zależności od wysokości kredytu, potrwa najpewniej kilka lat. Dlatego tak ważne jest oszacowanie własnych możliwości spłacania rat. Pozytywna historia kredytowa to przede wszystkim opłacanie rat kredytu w terminie – i należy ściśle tych terminów przestrzegać. Zbyt wysokie raty kredytu mogą stwarzać problem, gdy pojawią się inne, nieuwzględnione wcześniej wydatki. Z kolei zbyt niskie wydłużają niepotrzebne okres spłaty kredytu, a także mogą zwielokrotnić jego finalne koszty . Dlatego właśnie przeglądając oferty banków, dobrze jest je porównać i dokonać prostych obliczeń, biorąc pod uwagę wszelkie koszty (oprocentowanie, prowizja, opłaty przygotowawcze itp.), dla konkretnej wysokości sumy kredytu i przy konkretnej długości kredytowania. Dla kredytobiorcy najistotniejszy powinien być jak najniższy finalny koszt kredytu. Podchodząc z rozwagą do wszystkich wymienionych punktów dotyczących zaciągania kredytu na nowe auto, można wynegocjować dla siebie najkorzystniejsze warunki, dzięki którym jeżdżenie nowym autem będzie przyjemnością jeszcze przez długie lata! Skorzystanie z pomocy doradcy bankowego jest bardzo wskazane – tym bardziej że za swoje usługi nie pobiera on pieniędzy !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here