W jakie szafy wyposażyć mieszkanie?

Szafy, szafki i półki to bez najmniejszej wątpliwości wprost nieodłączony składnik naszych domów, mieszkań i miejsc pracy. Nie wyobrażamy sobie bez nich życia, jako, że poza aspektem czysto wizualnym czy też designerskim, świetnie pomagają one organizować przestrzeń życiową lub roboczą, a także stanowią miejsce składowania wielu przedmiotów codziennego użytku. Tyle teorii. W praktyce, gdy chcemy wyposażyć mieszkanie w odpowiednie szafy, pojawia się już rzeczywisty problem. Polega on na tym, iż chcąc kupić odpowiednią szafę do mieszkania, możemy czuć się dosłownie przytłoczeni ofertą rynkową, w tym ilością przeróżnych rodzajów szaf, półek i biblioteczek. Pora zatem nieco bliżej omówić ten temat i wybrać najbardziej odpowiednie rodzaje tych mebli!

Zacznijmy od tego, że pojęcie szafy to bardzo rozległy termin. O dwóch ciekawych rozwiązaniach, jakie stanowią biblioteczki i półki jeszcze porozmawiamy, a obecnie skupimy się ściśle na terminie „szafa”. Szafy najlepiej służą przechowywaniu w nich ubrań, materiałów typu ręczniki, obrusy i inne, a także pozostałych przedmiotów, które chcemy raczej odseparować od przestrzeni dziennego wykorzystania w domu czy mieszkaniu. Co tyczy się jednak składowania w nich ubrań, to należy wprost powiedzieć, że wymarzoną szafą na ubrania jest oczywiście duża, sięgająca od podłogi aż po sufit szafa przesuwna, w której nie tylko możemy starannie powiesić szereg ubrań, ale również gromadzić obuwie, czy bieliznę. W dodatku łatwość jej otwierania i zamykania nie sprawi problemu nawet nieco słabszym fizycznie, co jest dodatkowym plusem.

Co więcej, typowi mole książkowi powinni raczej postawić na klasyczne biblioteczki, niż zamykane lub przesuwane szafy, za których wyborem przemawiają dwa podstawowe argumenty. Po pierwsze, w lepszy sposób wizualnie prezentują one zalegające na nich księgozbiory, które przecież niejednokrotnie same w sobie stanowią świetną wizytówkę i ozdobę domu, świadcząc o szerokich horyzontach myślowych osób w nim zamieszkujących. Po drugie zaś konstrukcja biblioteczek zakłada o wiele łatwiejszy dostęp do książek, niż ma to miejsce w przypadku składowania ich w szafie. Każdy, kto męczył się z wyciągnięciem danej pozycji książkowej z dołu sterty ciężkich książek z pewnością wie, co mam na myśli.

szafa

Dodatkowo, tam, gdzie często przebywają dzieci, lepiej od razu postawić na odpowiednie półki do domu, gdyż za ich pomocą najlepiej pomieścimy wszystkie typowo dziecięce przedmioty, jak zabawki, piłki, smoczki i inne – i też będziemy mieli do nich najlepszy dostęp, a jednocześnie sama funkcjonalność półek pozwoli nam szybko położyć na nich rzeczy, co do których chcemy raczej, aby dzieci ich nie dotykały (tyczy się to zwłaszcza produktów łatwo tłukliwych, nie mówiąc już o lekarstwach czy kosmetykach!). Podsumowując, półki dla domu, w którym mieszkają dzieci, to zdecydowanie strzał w dziesiątkę.

Podsumowując, wybór poszczególnych rodzajów mebli, jakimi są szafy, biblioteczki i półki domowe, a także ich konkretny styl, kolor, funkcjonalność i design, nie wspominając już o ilości i miejscu konkretnego ułożenia a także sposobie mocowania, należy dostosować do zindywidualizowanych potrzeb. Inaczej bowiem będziemy dobierać meble tego typu do mieszkania, w którym aż roi się od książek, a inaczej dla miejsca zamieszkania kogoś, kto wprost tonie w stertach rzadziej bądź częściej używanych ubrań. Tak czy inaczej jednak, bez wszelkiego rodzaju szaf życie jest zwyczajnie trudne i od kupna takich przedmiotów praktycznie nie można uciec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here