Pożyczka online do 3 tysięcy – dla kogo?

Pożyczki online do 3 tysięcy złotych przeznaczone są dla osób, które chcą szybko pozyskać pieniądze ze sfery pozabankowej i wykorzystać do dowolnych, raczej doraźnych celów.

Pożyczki pozabankowe zaciągane są nie tylko przez osoby, które nie mają szansy na zaciągnięcie kredytu gotówkowego w banku, ale i przez klientów, którym zależy na wygodzie i czasie uzyskania takiego finansowania. Pożyczki online pozwalają na dodatek korzystać z pożyczki bez wychodzenia z domu. Dla kogo przeznaczone są zatem niskokwotowe pożyczki online do kwoty 3 tysięcy złotych?

Kto najczęściej zaciąga w Polsce pożyczki pozabankowe?

Wbrew pozorom pożyczek pozabankowych, zarówno w formie chwilówek, jak i pożyczek ratalnych, nie zaciągają wyłącznie osoby, które mają długi i niską zdolność kredytową. Co ciekawe, w takiej sytuacji niekoniecznie pożyczkodawca przychyli się do ich wniosku o pożyczkę.

Minęły czasy, gdy wnioski pożyczkowe składane w firmach pozabankowych były akceptowane bez wyjątku. Dziś, trochę na wzór banków, firmy te sprawdzają wiarygodność kredytową klientów w dostępnych bazach danych dłużników, jak i nawet w Biurze Informacji Kredytowej. Mają dostęp do baz BIK-u dzięki nawiązanej współpracy z biurem. Dlatego mogą uzyskać wgląd w historię kredytowania ich potencjalnych klientów.

Kredyt gotówkowy? Znajdziesz go tutaj https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe

Różnica tkwi jednak w tym, że mają liberalną politykę pożyczkową, która pozwala na udzielenie pożyczki osobie z niższą zdolnością kredytową albo tej, która trochę spóźniała się z zapłatą rat kapitałowo-odsetkowych. W banku jest to nie do pomyślenia. Jednak pożyczki online to również atrakcyjne produkty finansowe dla pożyczkobiorców, którym zależy na szybkim uzyskaniu zewnętrznego finansowania bez konieczności wychodzenia z domu.

Ze statystyk publikowanych przez InfoDług wynika, że z roku na rok w gronie pożyczkobiorców, którzy zaciągają pożyczki online ratalne, przybywa osób młodych, w wieku od 18 do 24 lat. Łatwy dostęp do pożyczek tego typu powoduje, że młodzi chętnie po nie sięgają. Mogą to zrobić dosłownie wszędzie i w każdej chwili dzięki przeniesieniu procesu kredytowego całkowicie do internetu.

Na co pożyczamy pieniądze?

Niskie kwoty pożyczek online do 3 tys. zł są wystarczające dla polskich pożyczkobiorców na pokrycie bieżących rachunków, alimentów czy uiszczenie należności wynikających z mandatów. Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia wskazuje za to, że takie pożyczki są przeznaczane na zakup sprzętu RTV i AGD do domu czy elektroniki – komputerów i telefonów. Pożyczkobiorcy za zobowiązania finansowe pozyskane w firmach pożyczkowych działających w sferze pozabankowej finansują swoje podstawowe potrzeby i spłacają inne należności.

Jak zaciągnąć szybko i skutecznie pożyczkę online?

W przypadku osób, którym zależy na czasie, i tych, które nie są w stanie dotrzeć odpowiednio szybko do oddziału pożyczkodawcy lub banku, pożyczki online ratalne spełnią oczekiwania finansowe. Wszystko przez to, że proces wnioskowania, oceny wniosku pożyczkowego i wypłaty pożyczki odbywa się w trybie online.

Najpierw klient musi znaleźć firmę pożyczkową, od której chce pożyczyć pieniądze i sprawdzić, jakie wymagania ma ona wobec potencjalnych pożyczkobiorców. Najczęściej warunki stawiane klientom przez firmy pożyczkowe dotyczą:

  • wieku – co najmniej 18 lat, choć częściej próg wieku wynosi od 20-25 lat do 70-80 lat;
  • posiadanie polskiego obywatelstwa;
  • posiadanie miejsca zamieszkania na terenie Rzeczpospolitej Polskiej;
  • dobra historia kredytowania i brak wpisów w bazach dłużników, m.in. BIG InfoMonitor i KRD;
  • posiadanie stałego źródła dochodu;
  • posiadanie konta bankowego zarejestrowanego na własne dane.

Przy spełnieniu takich założeń klient może wnioskować o pożyczkę – konieczna będzie weryfikacja tożsamości. Pożyczkodawca musi mieć pewność, że osoba wpisana we wniosku o pożyczkę jest rzeczywiście tym, za kogo się podaje. W tym celu klient poproszony zostanie najprawdopodobniej o dokonanie przelewu na symboliczną kwotę 1 gr lub 1 zł na konto pożyczkodawcy.

Przelew musi zostać wykonany z konta klienta, które jest zarejestrowane na te same dane, co wskazane we wniosku o pożyczkę. Pożyczka udzielana jest na wskazane we wniosku konto, a klient może z niej korzystać w dowolny sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here