Obowiązki pomocy domowej

Pochłaniająca praca, rodzina i bliscy, dom, a do tego jeszcze sport i rozwój osobisty? Czy taki rozkład dnia brzmi znajomo? W obecnym, pędzącym w zastraszającym tempie świecie coraz trudniej znaleźć czas na wszystko. Jeśli czujesz, że bierzesz na swoje ramiona zbyt dużo obowiązków i że brakuje Ci czasu dla siebie, dobrym pomysłem będzie rozważenie zatrudnienia pomocy domowej.

Jakie są obowiązki pomocy domowej?

Wiele osób zajmuje się prowadzeniem domu profesjonalnie. Trzeba przyznać, że często potrafią robić to o wiele lepiej i sprawniej niż my sami! Podstawowymi czynnościami, które należą do obowiązków pracy pomocy domowej są:

-sprzątanie (jeśli nie czujesz się komfortowo z myślą, że ktoś obcy będzie miał dostęp do Twoich intymnych przestrzeni możesz ograniczyć przestrzeń sprzątania do kuchni, jadalni, łazienki czy pokoju dziennego, wyłączając sypialnię czy biuro),
-pranie i prasowanie,
-odkurzanie,
-mycie okien,
-porządki świąteczne,
-opieka nad ogrodem.

Warto jednak zawsze przed podjęciem współpracy określić dokładnie obszar obowiązków pani do sprzątania. Jeśli zależy Ci jednak na tym, aby gosposia zajmowała się również robieniem zakupów czy opieką nad zwierzętami koniecznie ustal to przed rozpoczęciem współpracy, żeby uniknąć nieporozumień i zapewnić miłą, satysfakcjonującą relację dla obu stron.

Coraz częściej słychać jednak w przestrzeni publicznej głosy napiętnujące powszechne przekonanie, że gosposia domowa to również osoba, która podejmie się nie tylko prowadzenia domu, ale również opieki nad dziećmi. Chociaż nie brakuje z pewnością pań, którym takie rozwiązanie będzie odpowiadać, warto pamiętać, że należy w takiej sytuacji wyszczególnić te dwie role oraz mieć świadomość, że w związku z tym stawka powinna być odpowiednio wyższa.

Jak rozpocząć poszukiwania odpowiedniej pomocy domowej?

Gdzie jednak znaleźć odpowiednią osobę? Cóż, sposobów a to jest wiele. Dobrym pomysłem jest zgłoszenie się z prośbą o rekomendację do znajomych, którzy korzystają już z usług pomocy domowej. To też świetna okazja do zadania pytań o wszystkie do końca jasne dla nas kwestie.

Jeśli nikt w Twoim otoczeniu nie zatrudnia jednak pani do sprzątania, w sukurs przychodzi wiele portali internetowych, na przykład www.pomocedomowe.pl. Jest to prosty sposób na znalezienie kandydatek na pomoc domową. Portal zapewnia przejrzystość i pozwala przeprowadzić proces rekrutacji w nieskomplikowany i miły dla obu stron sposób. Rejestrując się na stronie musimy określić, czy szukamy pracy, czy ją oferujemy. Później precyzujemy miejsce naszego zamieszkania i przykładowo, jeśli interesuje nas sprzątanie w Katowicach portal przedstawi nam oferty osób dostępnych w naszej okolicy. Na profilu każdej z kandydatek możemy sprawdzić jej doświadczenie, to czy jest zainteresowana pracą na cały etat czy dorywczo oraz jakie wynagrodzenie będzie dla niej satysfakcjonujące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here