Leasing na pojazdy i maszyny do firmy – czy warto się na niego zdecydować?

0
1619

Prowadzenie własnej firmy nierzadko wymaga wykorzystywania różnych środków trwałych, które często sporo kosztują. Przykładem takich środków mogą być samochody czy maszyny niezbędne do funkcjonowania przedsiębiorstwa. Istnieje jednak wiele sposobów na to, jak poradzić sobie z dużymi zakupami bez konieczności zaciągania standardowego kredytu. Jedną z nich jest leasing – prosty do uzyskania, oparty o jasne zasady i pozwalający wykupić użytkowaną maszynę po spłaceniu ostatniej raty. Czy jest to działanie korzystne dla firm? Co i kiedy warto jest wziąć w leasing? W jaki sposób opłaca się to nam jako osobom prowadzącym własną firmę?

  1. Czym jest leasing?
  2. Dlaczego warto zdecydować się na leasing?
  3. Co można wziąć w leasing?

Czym jest leasing?

Leasing to specyficzna forma umowy kredytowej, dostępna dla firm i umożliwiająca wliczenie zakupionego w ten sposób samochodu czy innego pojazdu w koszty. Zwykle jest również łatwiejszy do uzyskania, niż standardowy kredyt bankowy, a sam czas oczekiwania na decyzję leasingodawcy również jest krótszy niż w przypadku innych form finansowania. Leasing dla nowych firm więc jest nie tylko opłacalny dla firmy, ale również pozwala nam szybko wymienić flotę czy maszyny na lepsze, co przekłada się bezpośrednio na przychody z firmy.

Dlaczego warto zdecydować się na leasing?

Leasing auta, szczególnie droższego modelu, jest bardzo opłacalny dla firmy. Po pierwsze możemy wrzucić je częściowo w koszty, odliczając do 80 tys. zł. Same raty leasingowe również mogą być dodane do kosztów firmy. Dodatkowym plusem jest oczywiście również fakt, że otrzymujemy nową, sprawną maszynę, a po zakończeniu umowy możemy ją wykupić lub zdecydować się na kolejny nowy egzemplarz. Leasing jest dostępny także na inne rzeczy, z jakich korzystamy w ramach prowadzenia działalności, co pozwala szybko i stosunkowo niskim kosztem rozbudować firmę, zapewnić jej większą konkurencyjność na rynku i uniknąć wejścia w duży dług w banku.

Co można wziąć w leasing?

Najbardziej oczywistą sprawą jest leasing dla samochodów. Możemy w ten sposób stworzyć całą flotę, jeżeli tylko potrzebujemy. Innym sposobem wykorzystania tej formy kredytowania jest leasing na maszyny, które często potrafią być bardzo drogie i same w sobie są po prostu poza naszym zasięgiem. Z pomocą leasingodawcy nie musimy brać na nie kredytu ani samodzielnie zbierać niezbędnej kwoty – możemy od razu usprawnić działanie naszej firmy, a koszt maszyn wrzucić w rozliczenia i bez problemu pokryć z miesięcznych zysków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here