Prowadzenie działalności gospodarczej to nie lada wyzwanie. Szczególnie na początku, gdy przechodzimy z wygodnego etatu na stanowisko „człowieka od wszystkiego”, ale także gdy firma rozrasta się, a liczba zadań do wykonania każdego dnia nieubłaganie wzrasta. W podobny wypadku warto zastanowić się nad ułatwieniem sobie życia i uproszczeniem lub zautomatyzowaniem pewnych działań, dzięki czemu zaoszczędzony czas poświęcimy np. na obsługę klienta, zamiast na sporządzanie dokumentów i rozliczeń. Jeżeli myślimy o usprawnieniu obsługi księgowej naszej firmy, warto zastanowić się nad księgowością online.

Pełna księgowość za jednym kliknięciem

Dużą zaletą prowadzenia ksiąg przez internet jest oszczędność czasu – nie trzeba specjalnie wybierać się do biura rachunkowego, żeby dostarczyć kilka faktur czy podpisać jakieś formularze. Dodatkowo systemy takie, jak Systim.pl, są regularnie aktualizowane i dostosowywane ma bieżąco do obowiązującego prawa, dzięki czemu mamy pewność poprawnych rozliczeń i zarządzania wszystkimi dokumentami. W przypadku dobrej platformy wszelkie zmiany są w cenie i zachodzą niezauważenie dla operatora, dzięki czemu nie musimy również martwić się o wzrost kosztów. Księgi handlowe przez internet to rozwiązanie idealne zwłaszcza dla początkującego przedsiębiorcy, gdy firma jeszcze nie jest szczególnie duża, a jej obsługa – nieskomplikowana.

Trzymaj wszystko w jednym miejscu

Dodatkowym atutem systemów online typu Systim.pl jest także ich kompleksowość. W jednym miejscu możemy swobodnie dbać o księgi handlowe, magazyn, środki trwałe czy faktury, a nawet zajmować się kadrami i płacami. To duże ułatwienie, ponieważ nie musimy korzystać z kilku różnych programów lub współpracować z dużym biurem rachunkowym. Korzystanie z systemu przez internet jest również tańsze, niż współpraca z księgową, dzięki czemu mała firma ma szansę na generowanie wyższych dochodów, ograniczając wydatki. Jednocześnie księgi rachunkowe prowadzone online mają dużą przewagę nad tanimi biurami rachunkowymi: zyskujemy pewność, że naszymi dokumentami nie zajmują się osoby niekompetentne, co często zdarza się w przypadku proponowania bardzo tanich ofert przez biura rachunkowe.

Księgowość przez internet to dobre rozwiązanie dla mikro, małych i średnich firm, a także dla biznesów dopiero próbujących swoich sił. Łatwość obsługi i dostosowanie do aktualnie obowiązującego prawa ułatwiają pracę, a dzięki niskiej cenie oferta systemów online jest zwykle konkurencyjna w stosunku do współpracy z biurem czy wynajęcia księgowej. Dzięki niewielkim kosztom początkującym łatwiej wystartować, a istniejące już przedsiębiorstwa mogą częściowo zredukować miesięczne koszty stałe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here