Wybór bramy garażowej jest jedną z najważniejszych kwestii podczas budowy garażu. Jeżeli wybierze się nieodpowiedni model, może się okazać, że znacznie utrudnione będzie otwieranie drzwi garażowych bądź wyjeżdżanie samochodem. Jaka brama garażowa jest  najlepszym wyborem? Która sprawdzi się najlepiej, gdy ma się niewielki podjazd?

Brama rolowana rozwiązuje problemy

Najlepszym wyborem do większości garażów jest brama rolowana. Można ją zakupić na przykład na https://oknarolety.com/bramy. Jej głównym atutem jest fakt, iż po otwarciu zajmuje niewiele miejsca, co sprawia, że sprawdza się nawet przy małych podjazdach bądź w przypadku, gdy podjazd jest pod kątem. Ponadto bramy rolowane posiadają elektryczny system otwierania i zamykania, dzięki czemu do otwarcia garażu nie trzeba używać siły.

Brama rolowana do garażu może posiadać również ocieplenie. Dzięki niemu można ją wykorzystać w garażach ogrzewanych lub połączonych z budynkami mieszkalnymi, aby zmniejszyć utratę ciepła. Dodatkowo bramy rolowane posiadają nawet do 5 lat gwarancji, co sprawia, że ich zakup jest bardzo opłacalny.

Jeżeli ma się nieco więcej miejsca przed garażem, można postawić na bramę segmentową. Zawiesza się ją pod sufitem, a brama otwiera się do góry i składa pod sufitem, przez co w ogóle nie zajmuje miejsca przed garażem. Jest to również brama, która wytrzymuje nawet do 20 tysięcy cykli, dzięki czemu można ją użytkować przez wiele lat. Ponadto prezentuje się równie dobrze, co brama rolowana.

Oba rodzaje bram mogą być stosowane w przypadku, gdy wyjazd z garażu wychodzi prosto na ulicę. Jest to szczególnie ważne na małych działkach budowlanych, na których brakuje miejsca, by stworzyć duży podjazd. Dodatkowo brama otwiera się do wewnątrz garażu, dzięki czemu nie zajmuje miejsca na ulicy i nie stwarza niebezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego.

Brama idealnie dopasowana do elewacji

Obecnie dba się nie tylko o to, by garaż był praktyczny – ważna jest również jego prezencja. Jest to istotne zwłaszcza, gdy garaż jest częścią domu. W takim przypadku powinien idealnie współgrać z resztą budynku, by nie sprawiać wrażenia, że jest do niego dobudowany przez żadnego planu. Aby „dom” dla samochodu prezentował się bez zarzutu, powinno się pomalować jego ściany na kolor taki sam jak reszta domu oraz dobrać do niego elegancką bramę. Brama rolowana sprawdzi się w takiej sytuacji doskonale, gdyż można zamówić ją nawet w 10 kolorach. Podobnie jest w przypadku bram segmentowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here