Jak wybrać lampę podłogową

Lampy podłogowe sprawdzą się w zasadzie w każdym domu czy mieszkaniu. Są mobilne, praktyczne i często wyróżniają się ciekawym designem. Dzięki nim twoje wnętrza mogą nabrać wyjątkowego charakteru. Ich funkcjonalność docenisz zarówno w salonie, jak i gabinecie czy sypialni. Oświetlą każdą przestrzeń, która jest za ciemna, przy okazji stając się dekoracją twojego mieszkania.

Nowoczesne oświetlenie to nie tylko oryginalny design, który ma jedynie przyciągać zazdrosne spojrzenia gości. Współcześnie stawiamy bowiem przede wszystkim na to, co funkcjonalne. Przedmioty, którymi się otaczamy, mają być ładne, ale w głównej mierze ich zadaniem jest ułatwienie codziennego funkcjonowania. Dlatego coraz częściej sięgamy po praktyczne lampy podłogowe. Rzeczywiście niektóre modele wyróżniają się nowoczesnym projektem. Ich podstawowym zadaniem jest jednak doświetlenie przestrzeni, a największym plusem – mobilność.

Lampa stojąca – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Lampy podłogowe dostarczają dodatkowe światło do wybranego przez ciebie pomieszczenia. Warto to podkreślić, ponieważ nie stanowią one nigdy światła głównego. Aby właściwie dobrać model do swojej przestrzeni, należy wziąć pod uwagę zarówno formę, kształt czy kolor, jak i to, czy pozostaje stylistycznie dopasowana do reszty twojego mieszkania.

Lampa stojąca

Designerskie lampy stojące mogą stanowić nie tylko uzupełnienie twoich aranżacji. Ze względu na oryginalne formy i przykuwające uwagę kolory, sprawdzą się również jako najbardziej wyeksponowany dodatek. Dzisiaj każdy znajdzie coś dla siebie. Nowoczesne oświetlenie to m.in. lampy podłogowe z odważnymi abażurami lub interesujące projekty o ciekawym kształcie nogi.

Gdy kupujesz lampy stojące, weź pod uwagę kilka naprawdę podstawowych kwestii:

  • cena – nie jesteśmy za tym, by na siłę oszczędzać, jednak niektóre designerskie lampy mogą mieć zawyżoną cenę w stosunku do oferowanej jakości,
  • marka – aby nie przepłacać za niską jakość, wybieraj sprawdzonych producentów, którzy oferują lampy podłogowe z najlepszych materiałów,
  • ilość, moc i rodzaj żarówek – zawsze warto bowiem mieć na uwadzę wysokość poboru prądu,
  • styl i kolor – jako że lampa stojąca jest w dużej mierze dekoracją twojego pomieszczenia, musi być dopasowana do reszty jego elementów,
  • funkcje dodatkowe – m.in. ściemniacz czy regulację ramienia, które podnoszą komfort codziennego użytkowania.

Nie można zaprzeczyć, że lampa podłogowa jest jedną z najefektywniejszych form doświetlenia wnętrza. Jej największą zaletą z całą pewnością jest mobilność, która gwarantuje wygodę użytkowania. Warto zauważyć, że nowoczesne lampy stojące są dostępne w tak wielu kolorach i wzorach, że nawet najbardziej wymagający klient o oryginalnych potrzebach znajdzie coś dopasowanego.

Lampy stojące tworzą atmosferę

Oprócz funkcji praktycznej, którą jest po prostu efektywne doświetlenie pomieszczenia, istotne są także zadania dodatkowe. Lampa podłogowa może dekorować wnętrze oraz stworzyć właściwą atmosferę. Jeśli szukasz rozwiązań, które wprowadzą w twoje mieszkanie ciepły, przytulny klimat, musisz wybrać nowoczesne oświetlenie z tekstylnym lub delikatnie prześwitującym kloszem skierowanym ku podłodze.

Lampy stojące

Jednocześnie pamiętaj, że cały klimat może zaburzyć jedna sprawa, która z pozoru wydaje się błahostką. Zwróć uwagę, by lampa stojąca była dopasowana do stylu twoich wnętrz. Jeśli twoje mieszkanie zaaranżowałeś klasycznie i/lub posiadasz antyczne meble, zdecyduj się na lampę ze żłobieniami, posiadającą materiałowy abażur. W bardziej modernistycznej aranżacji postaw raczej na nowoczesne oświetlenie – lampy industrialne z metalu, szkła czy drewna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here