Jak pokonać księgowość?

Dla bardzo wielu przedsiębiorców księgowość to trudny temat. Niezależnie od tego, czy mowa o jednoosobowej działalności gospodarczej czy średniej firmie, która może się już pochwalić bardzo konkretnymi dochodami, księgowość to konieczność. Niechęć do tej części działalności firmy wynika przede wszystkim z braku wiedzy na temat sprawnego przepływu określonych danych, sposobu fakturowania, rozliczania się. Dla bardzo wielu pracodawców księgowość to wiedza tajemna – samodzielne jej prowadzenie nie wchodzi w grę, znalezienie kogoś odpowiedzialnego za tak ważną część działalności także wydaje się trudne. Można jednak spróbować inaczej…

Księgowość online – czy to możliwe?

Wiele firm nie posiada jeszcze tej wiedzy, natomiast prawda jest taka, że coraz więcej firmy prowadzi swoją działalność dzięki programom takim jak Systim.pl. Dlaczego? Ponieważ większość prostych księgować wprowadzają do systemu automatycznie. Co to oznacza? Wystawienie faktury lub wprowadzenie faktury kosztowej powoduje automatyczne jej zaksięgowanie. Takie operacje stanowią zdecydowaną większość operacji finansowych dokonywanych w firmie. Taka „automatyzacja” księgowości sprawia, że rzeczywiste osoby zajmujące się fakturami mogą w pełni skupić się właśnie na tych bardziej problematycznych lub po prostu skomplikowanych. Dzięki „odciążeniu” pracowników od sporej części automatycznie wykonywanych czynności, dajemy im pole do kreatywnego i twórczego działania. Wbrew pozorom, ta część kompetencji jest równie ważna w księgowości, jak i innych działaniach firmy.

Dla kogo?

Właściwie dla każdego, kto prowadzi firmę. Księgowość online ułatwi życie osobom samodzielnie prowadzącym działalność gospodarczą. Programy takie jak Systim.pl ułatwią życie właścicielom średnich firm i działom księgowości. Tutaj nie chodzi o eliminowanie pracowników i zastępowanie ich pracy gotowymi narzędziami, ale o odciążanie pracownika od pewnych automatycznych czynności, które program może za niego wykonać. Księgowość online to rozwiązanie dla tych, którzy korzystają z Książki Przychodów i Rozchodów, a także tych funkcjonujących na pełnej księgowości. „Współprowadzić” z programem księgowość może sam właściciel, zatrudniona w firmie księgowa, biuro rachunkowe. Najważniejsze jest to, że program dostępny jest wszędzie. Można z niego korzystać w biurze, na domowej kanapie lub egzotycznych wakacjach. Ta pełna dostępność gwarantuje dodatkowe bezpieczeństwo w sytuacji nagłej konieczności weryfikacji danych, wprowadzenia informacji czy jej weryfikacji. Położenie geograficzne osoby, która korzysta z programu nie ma tutaj najmniejszego znaczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here