Dieta pudełkowa - sposób na zrzucenie wagi

Wiele osób  mieszkających w Rzeszowie przywiązuje dużą wagę do prawidłowego odżywiania, co ma za zadanie utrzymanie prawidłowej masy ciała, walkę z istniejącymi chorobami, dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne. Jednak nie każdy ma czas, wiedzę i umiejętności kulinarne, aby dobrać i przygotować odpowiednio zbilansowaną dietę. Z pomocą może przyjść dietetyk w Rzeszowie, który zaproponuje dopasowanie skutecznej diety pudełkowej.

Decydując się na zastosowanie diety pudełkowej można skorzystać z firm cateringowych, które posiadają w ofercie optymalny dla każdego program żywieniowy. Niezbędne jest, aby firmy oferujące dietę pudełkową miały zezwolenie Sanepidu, aby prowadzić bezpieczną dla klientów działalność oraz zatrudniać dietetyka, który pomoże dobrać odpowiedni wariant diety, biorąc pod uwagę preferencje klienta, stan zdrowia, istniejące schorzenia. Dieta musi być dobrana indywidualne, nie może spowodować uszczerbku na zdrowiu, powinna dostarczać organizmowi niezbędnych witamin rozpuszczalnych w wodzie i w tłuszczach, minerałów, białek, tłuszczów, węglowodanów. Powinna być oparta na naturalnych składnikach z wykorzystaniem sezonowych produktów, z ograniczeniem soli na rzecz naturalnych przypraw. Wykluczone jest stosowanie ulepszaczy i konserwantów. Posiłki powinny być smaczne i  wyglądać atrakcyjnie. Nie każda dieta będzie służyć każdemu i to wie każdy dietetyk w Rzeszowie.

Zalety diety pudełkowej:

– możliwość konsultacji dietetyka w celu doboru odpowiedniej diety.

– oszczędność czasu.

– skomponowanie zbilansowanej pod względem jakościowym i ilościowym diety.

– łatwość zamawiania posiłków.

– dostarczenie posiłków pod wskazany adres.

– możliwość wyboru czasu i dostawy.

– możliwość rezygnacji lub modyfikacji zamówienia.

Wady diety pudełkowej:

– cena, która waha się w granicach 50 – 60 zł. dziennie.

– brak możliwości podjadania między posiłkami.

– efekt jojo spowodowany brakiem kontynuacji prawidłowych nawyków żywieniowych lub zbyt nagłego odstawienia diety.

Rodzaje diet  pudełkowych:

– dieta wegetariańska oparta na wykluczeniu produktów mięsnych i ryb, w zamian dostarczeniu pełnej gamy produktów pochodzenia roślinnego.

– dieta bezglutenowa – stosowana w przypadku nietolerancji glutenu, wykluczająca zboża zawierające gluten zwłaszcza produkty z pszenicy, żyta, jęczmienia.

– dieta z wykluczeniem laktozy – stosowana przy nietolerancji laktozy z wykluczeniem mleka i jego przetworów.

– dieta niskowęglowodanowa – ograniczająca spożywanie głównie cukrów prostych, dedykowana osobom z cukrzycą, pomaga zredukować masę ciała.

– dieta dla kobiet ciężarnych i karmiących – mająca na celu dostarczenie odpowiedniej ilości kwasu foliowego, żelaza, witamin i minerałów, białka, zdrowych tłuszczy i węglowodanów.

– dieta dla dzieci np. z alergią mająca na celu wyeliminowanie produktów uczulających, a dostarczenie innych równie atrakcyjnych pod względem jakościowym i wizualnym.

Stosowana dieta  pudełkowa jak np. Zdrowiewpudełkach, przynosi wiele korzyści, pozwala skutecznie zrzucić nadwagę, poprawić wydolność fizyczną, funkcjonowanie organizmu, ale wymaga dostosowania się do zaleceń dietetyka. Aby efekt był widoczny po odstawieniu diety pudełkowej istotne jest, aby na stałe wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe, zadbać o nawodnienie, zaleca się średnio 2 litry wody na dobę, dołączenie do tego aktywności fizycznej –  wszystko to zaleca dietetyk w Rzeszowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here