Jakie oprogramowanie warto wybrać do swojego sklepu internetowego?

Istnieje sporo platform służących do zarządzania sklepami internetowymi. Wśród nich znajdziemy aplikacje płatne, darmowe ale też takie, które są dedykowane dla konkretnego sklepu. Sprawdźmy, co pod tym względem oferuje nam rynek.

Open Source

Programy typu Open Source, są rozwiązaniami darmowymi. Niestety, konieczne jest zainwestowanie w dodatki dla nich, które często są bardzo kosztowne.

1. PrestaShop – to bardzo przyjazne, przejrzyste a co najważniejsze – bardzo proste w obsłudze oprogramowanie. Dodatki instalują się bardzo łatwo i nie wymagają dużej wiedzy informatycznej.

2. Magento – to jeden z najbardziej zaawansowanych programów do zarządzania sklepem internetowym. Jego wadą jest skomplikowany interfejs. Mimo to, jest bardzo praktyczny i stabilny.

3. WooCommerce – to wtyczka WordPressa. Charakteryzuje się darmową obsługą, prostym interfejsem i dość dużą przejrzystością.

Programy płatne

Płatne oprogramowanie dla sklepów internetowych jest o wiele bardziej rozbudowane i zwykle nie wymaga instalacji dodatkowych wtyczek.

1. Shoper – produkt dostępny w oparciu o kilka licencji (roczną, lub jednorazową). Posiada około 250 wbudowanych funkcji, co czyni go jednym z najbardziej zaawansowanych narzędzi tego typu.

2. ClickShop – to oprogramowanie, które jest przeznaczone dla początkujących, internetowych sprzedawców. Zawiera ono w sobie szereg szablonów, ułatwiających pracę początkującemu użytkownikowi. Stworzony przez Home.pl maksymalnie ogranicza formalności, jakie trzeba spełnić podczas tworzenia sklepu.

3. IAI Shop – to oprogramowanie zalecane głównie dla dużych i popularnych sklepów internetowych. Można go zakupić w oparciu o abonament miesięczny.

4. Sky-Shop – program, który pozwala na stworzenie swojego sklepu internetowego w kilka minut. Oprócz szybkiej instalacji, oferuje on szereg ułatwiających pracę szablonów, również w kontekście zarządzania Klientami.

Powyższe narzędzia należą do najpopularniejszych wśród naszych internetowych handlowców. Można również znaleźć mniej popularne narzędzia, takie jak SoteShop czy AptuShop.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here