Jak zabezpieczyć iPhona przed uszkodzeniami

Kto z nas nie lubi korzystać z technologii? W dobie nowych mediów jesteśmy niejako skazani na dostęp do zaawansowanych urządzeń technologicznych. Każdy z nas, niemal codziennie, potrzebuje dostępu do internetu, nie tylko po to, by sprawdzać swoją skrzynkę email, lecz także korzystać z mediów społecznościowych, robić zakupy lub po prostu zdobywać wiedzę o świecie. Obecnie, coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z iPhonów. Te urządzenia, uważane przez wielu za najlepsze smartfony spośród wszystkich, są niezwykle praktyczne i pomocne. Podpowiadamy – w jaki sposób można ochronić swojego iPhona przed uszkodzeniami oraz obrażeniami mechanicznymi. Jest to tyle istotne, że iPhony to urządzenia drogie, dlatego – dobrze, jeśli będą nam służyć przez długi okres.

Etui na iPhona 8 – warto czy nie warto?

Zazwyczaj, jesteśmy sceptycznie nastawieni do kupowania dodatkowego oprzyrządowania do wszelkich smartfonów. Większość z nas uważa, że nakłanianie do zakupu etui lub innego rodzaju obudowy, to po prostu nagabywanie ze strony chciwych sprzedawców, którzy chcą na nas zarobić. Nic bardziej mylnego!

Jak wskazują statystyki, zdecydowana większość uszkodzeń iPhonów (i niemal wszystkich innych typów smartfonów) ma miejsce w trakcie ich upadku na podłogę. Podczas zderzenia z twardą, płaską powierzchnią, iPhone może ulec różnym uszkodzeniom – zarówno tym zewnętrznym, jak i wewnętrznym. Najczęściej naruszona zostaje obudowa oraz ekran dotykowy, które stanowią newralgiczne punkty w niemal każdym smartfonie.

Jak chronić wyświetlacz?

Pomimo znacznego postępu w dziedzinie technologii smartfonów, ich wyświetlacze wciąż pozostają najbardziej delikatnymi elementami, podatnymi na uszkodzenia i zarysowania. Gdy dojdzie do upadku iPhona, najczęściej pęka właśnie jego szybka. Tworzą się wówczas charakterystyczne linie pęknięć, które mogą przyjąć postać mniej lub bardziej skomplikowanej pajęczyny bądź siatki.

Aby uchronić nasz iPhone – a zwłaszcza jego wyświetlacz – przed tego typu uszkodzeniami, warto stosować różnego rodzaju zabezpieczenia. Do najczęściej wykorzystywanych i najskuteczniejszych należy oczywiście etui iPhone 8. Spotkać możemy różnego typu etui, różniące się zarówno materiałem wykonania, jak i obecnością dodatkowych ozdób. Wiele osób w swoim wyborze kieruje się bowiem nie tylko względami praktycznymi, lecz także estetycznymi. Pragną, aby wygląd ich iPhona odpowiadał ich upodobaniom estetycznym lub stylowi ubioru.

Szczególnie warto polecić etui wykonane ze szkła hartowanego. Ten popularny rodzaj zabezpieczenia chroni smartfona nie tylko przed zarysowaniami mogącymi powstać w trakcie upadku, ale także silnymi wstrząsami. Oprócz pęknięć samej szybki, może także dojść do uszkodzenia „wnętrzności” naszego iPhona. Szkło hartowane chroni przed tym idealnie, dzięki wysokiemu poziomowi odporności na uszkodzenia mechaniczne. Materiał ten jest odporny nawet na zarysowania mogące powstać w wyniku uderzania ostrym narzędziem (na przykład nożem) bezpośrednio w powierzchnię ekranu.

Wiele osób niesłusznie obawia się, że szkło będzie deformować kształt ich iPhona, lub niepotrzebnie zwiększać jego objętość. Oczywiście, znajdziemy mniej, jak i bardziej grube osłony wykonane ze szkła hartowanego. Te najcieńsze nie są jednak ani przesadnie widoczne, ani nie wpływają na komfort korzystania z urządzenia. W zasadzie, korzystając z nich, nasze urządzenie może zachować swój oryginalny wygląd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here