Atrapy kamer – co warto wiedzieć przed zakupem?

Atrapy kamer umożliwiają zapewnienie ochrony przed niepożądanymi osobami bez konieczności angażowania zbyt dużych środków finansowych. Atrapy kamer mogą skutecznie uchronić przed atakiem włamywaczy. Czytaj dalej i sprawdź, co musisz wiedzieć przed zakupem atrap kamer do monitoringu.

Atrapy kamer sprawdzą się idealnie wtedy, gdy dana osoba nie posiada odpowiednich środków finansowych do zakupu całego kompletu systemu monitoringu. Atrapy kamer CCTV na pierwszy rzut oka nie różnią się niczym od profesjonalnych kamer, dzięki czemu idealnie sprawdzają się, jako element prewencyjny wobec niepożądanych osób, które ewentualnie mogłyby wtargnąć na Twój teren.

Zanim kupisz kamery CCTV pomyśl o atrapach

Kamery CCTV są urządzeniami elektronicznymi, które kosztują niemało, a warto wiedzieć, że poza tym, konieczne jest również kupienie odpowiedniego okablowania oraz urządzeń, które umożliwiają przesyłanie oraz zapis obrazu z nich pochodzących. Należy również wspomnieć o komputerze, bez którego skuteczny system monitoringu nie będzie możliwy.

W zależności od powierzchni chronionego obiektu, jak również indywidualnych preferencji, koszt instalacji systemu monitoringu ze standardowymi kamerami CCTV może przekroczyć nawet kilka tysięcy złotych. Jeśli będziesz mieć na tyle szczęścia i nigdy nie staniesz się ofiarą włamywaczy, zaawansowana ochrona w postaci systemu kamer CCTV sprawdzi się tak samo jak tanie atrapy kamer.

Co warto wiedzieć o atrapach kamer?

W wyborze atrap kamer nie należy być zbyt pochopnym i wybierać pierwsze lepsze urządzenia. Przed zakupem należy wiedzieć, że atrapy powinny wiernie odwzorowywać wygląd normalnych kamer, które są wykorzystywane w systemach monitoringu.

Różnice pomiędzy atrapami kamer a prawdziwymi urządzeniami pojawiają się dopiero wewnątrz właściwego modelu. Standardowe kamery posiadają elementy, które gwarantują rejestrowanie oraz przesyłanie obrazu. W przypadku atrap, tego rodzaju urządzenia są zbędne, dlatego najczęściej możemy spotkać tam po prostu pustkę lub ewentualne zaślepki.

Dobra atrapa kamery, powinna posiadać właściwy kształt, kolor, bądź obudowę, która przypomina prawdziwe kamery. Warto wiedzieć, że żaden zewnętrzny element nie powinien zdradzić, że dana atrapa jest tak naprawdę tylko straszakiem, a nie prawdziwym urządzeniem. Co ważne, wielu producentów atrap w celu uwiarygodnienia swoich produktów względem standardowych kamer CCTV, wyposaża atrapy w migające diody LED, które imitują standardowe diody w urządzeniach monitorujących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here