wtorek, Lipiec 17, 2018

Jak wykorzystać social media w promocji marki

0
Jak wykorzystać social media w promocji marki

Czy stworzenie kont firmowych w mediach społecznościowych to dobry sposób na pozyskiwanie nowych klientów, promocję marki i poszerzanie zasięgów jej działalności? Choć wielu przedsiębiorców przywiązanych do tradycji nie dostrzega potencjału leżącego w social mediach, w rzeczywistości to właśnie marki obecne w tego typu portalach zbierają wokół siebie coraz większe zainteresowanie. Zdobycie grona odbiorców to jednak nie wszystko – aby utrzymać odpowiedni poziom zainteresowania i zaangażowania zarówno wśród docelowej grupy konsumentów, jak i osób bezpośrednio związanych z twoją branżą, potrzebujesz odpowiedniej strategii działania. Jak wykorzystać social media w promocji marki i pozyskać realny zwrot zainwestowanego w nie czasu?

Robotyzacja rynku pracy

0
Robotyzacja

Coraz częściej słyszy się o robotyzacji przemysłu i o tym, że ludzie nie będą już więcej potrzebni w jakiejkolwiek pracy. Istnieje nawet obawa, że roboty przemysłowe zupełnie nas zastąpią, a gatunek ludzki zupełnie wyginie. Jednak czy jest to faktycznie możliwe, czy to tylko teorie rodem z filmów science fiction?

Robotyzacja – jakie zawody mają się czego obawiać?

Faktycznie roboty przemysłowe już zastępują większość pracowników w fabrykach czy dużych zakładach przemysłowych. Jest to nieunikniony proces, bo roboty przemysłowe pracują znacznie szybciej i dokładniej, niż ludzie. Dlatego właśnie w bardzo niedalekiej przyszłości może dojść do całkowitej robotyzacji przemysłu. W tym wszystkim chodzi o jak największą i najbardziej efektywną produkcję, a tutaj akurat maszyny nie mają sobie równych. Wychodzi na to, że faktycznie istnieją zawody, które mogą zostać całkowicie zastąpione przez roboty przemysłowe. Są to profesje, do których wykonywania nie potrzeba wiele myślenia, a które opierają się raczej na powtarzalnych czynnościach. Co więcej, nie jest to jakaś historia z filmu science fiction, bo roboty przemysłowe już teraz działają w wielu fabrykach i przyspieszają produkcję. Dobrym przykładem jest firma UniversalRobots.com, które produkuje bardzo zaawansowane modele robotów przemysłowych.

Czy inne zawody muszę się martwić? Nauczyciele, lekarze?

Bez wątpienia istnieją profesje, które na razie nie muszą martwić się o to, czy roboty je zastąpią. Będą to te zawody, które wymagają czynnika ludzkiego. Dobrym przykładem będzie tutaj nauczyciel. Oczywiście można by postawić maszynę, która odpowiadałaby na pytania uczniów, ale zabraknie tutaj empatii i umiejętności rozwiązywania problemów. Tego właśnie brakuje maszynom. Zawód nauczyciela składa się nie tylko z przekazywania wiedzy, ale właśnie też z nawiązywania więzi z uczniami. Do tego drugiego maszyna nie byłaby zdolna. Podobnie jest z lekarzami czy pielęgniarkami. Istnieje możliwość, że część ich pracy będzie wykonywana przez maszynę, ale na pewno nie zostaną oni zupełnie wykluczeni. Tak samo będzie z pisarzami czy malarzami, bo sztuka również wymaga czynnika ludzkiego.

Druk 3D: nowe standardy

0
Druk 3D: nowe standardy

Oprogramowanie inżynierskie, które wspomaga proces druku 3D wraz z rozwojem technologii i rosnącymi potrzebami rynku staje się bardziej złożone oraz w większym stopniu zintegrowane. Takie zmiany mają na celu między innymi ograniczenie odpadów, wykorzystywanie innowacyjnych materiałów oraz polepszenie jakości.

Druk 3D oraz programy graficzne CAD zyskują na znaczeniu dzięki połączeniu systemów sterowania i programowania. Ważną rolę odgrywa również transfer własności intelektualnej na każdym etapie procesu. Wśród najnowszych działań w dziedzinie rozwoju druku 3D wyróżnia się między innymi powstanie nowej platformy Siemens PLM. Umożliwi ona analizę światowego rynku produkcji przyrostowej.

Platforma Siemens PLM – łączenie zasobów w dziedzinie CAD 3D

Już podczas targów Hannover Messe 2016 firma Siemens zdradziła swoje plany dotyczące rozwoju nowej platformy umożliwiającej współpracę online. Dzięki niej możliwe jest dostarczenie projektów i detali 3D, które mogą posłużyć globalnemu przemysłowi wytwórczemu. Platforma PLM (Product Lifecycle Management) pozwala na wytwarzanie detali CAD 3D, jednocześnie jednocząc środowisko ludzi z branży wytwórczej. Głównym założeniem PLM jest zmaksymalizowanie korzyści czerpanych z wykorzystania dostępnych zasobów oraz wiedzy o obróbce addytywnej.

Platforma PLM ma otworzyć nowe możliwości, umożliwiając drukowanie detali CAD 3D na życzenie klienta w dowolnym miejscu na świecie. Uważa się, iż druk 3D oraz programy graficzne CAD takie jak IronCAD już niebawem będą stanowiły główną metodę produkowania części w przemyśle wytwórczym.

Siemens od kilku lat pracuje nad platformą przyrostową. Według jej twórców zostanie ona uruchomiona w połowie 2018 roku. Zamysłem PLM jest wspomniane wcześniej spopularyzowanie druku 3D jako podstawowej technologii wytwarzania.

Nowe standardy procesu wytwarzania

Platforma PLM marki Siemens będzie skupiać m.in. projektantów (znających oprogramowanie CAD 3D), osoby zamawiające części, dostawców materiałów, ekspertów oraz producentów sprzętu do druku 3D. Dzięki platformie możliwa będzie sprawna współpraca pomiędzy poszczególnymi jej użytkownikami.

Według przedstawicieli firmy platforma ma wiele zalet. Oprócz łatwego nawiązywania kontaktów atutem PLM będzie: redukcja czasu pracy, lepsze rozplanowanie poszczególnych zadań, skuteczniejsze wykorzystanie dostępnych zasobów, łatwiejszy dostęp do nowych technologii i systemów.

Druk 3D oraz już od dawna uważany jest za przyszłość nie tylko przemysłu wytwórczego. Podobnie jak i w innych sektorach projektowania, również i ta branża wymaga odpowiednio wykształconych osób. Programy CAD 3D są bowiem nieodłącznym elementem druku 3D.

Co zyskuje się dzięki pozycjonowaniu?

Większość polskich firm posiada własne strony internetowe lub wystawia produkty na sprzedaż w sieci. Internetowe zakupy są popularne, a przeciętny Polak zdobywa wiedzę o usługodawcach i producentach wyłącznie za pośrednictwem wyszukiwarek. Dlaczego firmom opłaca się inwestować w pozycjonowanie? Co zyskuje się dzięki działaniom SEO?

Pozycjonowanie a wzrost sprzedaży

Jeżeli firma chce zwiększyć sprzedaż produktów lub usług, z pewnością powinna zainwestować w usługi, które oferuje agencja interaktywna. Warszawa jest ogromnym, konkurencyjnym rynkiem, dlatego dotarcie z ofertą do klientów wymaga przeprowadzenia odpowiednich działań. Pozycjonowane strony firmowe są lepiej widoczne w sieci, co oznacza, że klienci częściej odwiedzają witrynę i decydują się na skorzystanie z prezentowanej na niej oferty. Co ważne, pozycjonowanie stron Warszawa jest niezbędne także z tego powodu, że z wyszukiwarki Google korzysta ponad 95 procent wszystkich internautów w kraju. Brak widoczność w Google jest równoznaczny z utratą zainteresowania klientów i spadkiem sprzedaży.

Poprawa wizerunku firmy

Działania SEO sprawiają, że witryna znajduje się wyżej w wynikach wyszukiwania Google, a to przekłada się na poprawę jej prestiżu i wizerunku. Efektywne pozycjonowanie podnosi rozpoznawalność marki na rynku i pozwala dotrzeć do większej grupy odbiorców produktów lub usług. Nawet gdy osoba z grupy docelowej nie zna marki, może dotrzeć do jej oferty poprzez wpisanie odpowiednich fraz w wyszukiwarkę. Przykładowo, frazy kluczowe związane z odbiorem odpadów pobudowlanych, doprowadzą do stron internetowych firm zajmujących się dostarczaniem kontenerów i wywozem gruzu. Zainteresowany może nie znać nazw lokalnych firm z branży, lecz wyszukiwarka wskaże użytkownikowi, gdzie powinien się kierować. Firmy, których oferty nie znajdzie się w wyszukiwarce, wydają się mniej wiarygodne, gdyż pojawia się obawa, że unikają reklamy w sieci z powodu nierzetelnego wykonywania usług.

Kampania skierowana wyłącznie do grupy docelowej

Pozycjonowanie strony internetowej pozwala dotrzeć z ofertą do grupy docelowej, a nie do przypadkowych odbiorców. Reklama w radio lub w telewizji jest prezentowana wszystkim słuchaczom lub widzom, bez względu na to, czy jest dla nich interesująca. Może się okazać, że spot wysłuchały bądź obejrzały jedynie te osoby, które są nim niezainteresowane. W przypadku reklamy w sieci, taka obawa nie zachodzi. Samo wpisanie odpowiedniej frazy w wyszukiwarkę jest sygnałem, że właśnie ten użytkownik chce poznać daną ofertę, co zwiększa prawdopodobieństwo skorzystania z niej od razu lub w przyszłości.

Sklep online – czy nadal się opłaca?

0
Sklep online – czy nadal się opłaca

Każdy biznes może być opłacalny, jeśli tylko poświęci mu się dużo uwagi, pracy i zaangażowania. Ten, który prowadzony jest za pośrednictwem internetu, ma ogromną szansę na sukces. O ile oczywiście spełni się kilka dodatkowych wymagań. Podajemy Wam kilka wskazówek, dzięki którym sklep internetowy będzie z powodzeniem istniał w sieci i gromadził coraz większą rzeszę klientów.

Oferta

Nie ma wątpliwości, że w sklepie internetowym musi być bogata oferta produktów oraz taka, która będzie należycie przedstawiona. Pamiętajmy, że w tym przypadku klient nie może wejść do sklepu, zobaczyć produktu czy nawet go przymierzyć. Nie skieruje się do kasy, gdzie dostępny jest terminal płatniczy i nie może zapłacić za zakupy, które od razu otrzyma ze sklepu.

Wiedząc, że towar nie może być obejrzany, należy zadbać o jego właściwą ekspozycję na stronie www. Priorytetem są oczywiście zdjęcia, ale nie tylko. Tak samo ważny jest szczegółowy opis, by potencjalny klient mógł jak najlepiej zapoznać się oferowanym produktem.

Niższe ceny

Fakt, że w sklepach internetowych królują niższe ceny niż w tradycyjnych punktach handlowych, sprawia, że to właśnie sklepy online cieszą się coraz większą popularnością. Okazuje się, że niskie ceny właściciel sklepu może dyktować poprzez niejednokrotnie niższe koszty, jakie musi ponosić za jego prowadzenie. Nie musi utrzymywać personelu, który stacjonarnie zajmowałby się obsługą klienta, nie musi też mieć punktu handlowego. Najczęściej wystarczy magazyn, by towar móc komfortowo przechować.

Reklama

Nie ma wątpliwości, że bez działań promujących i pozycjonujących, sklep online nie będzie istniał w sieci. Oczywiście fizycznie będzie dostępny, ale w natłoku tak ogromnej konkurencji, będzie wręcz niezauważalny. Wydaje się, że agencja seo jest tutaj najwłaściwszym rozwiązaniem. Chodzi przecież o to, by sklep mogło wyszukać szybko jak najwięcej osób, bo to zwiększa zainteresowanie i możliwość realnych zakupów online.

Specjaliści potwierdzają, że to właśnie w sklepach online widzą przyszłość, jeśli bierze się pod uwagę handel. Przecież to siła internetu przoduje. Nie każdy ma czas na wielogodzinne zakupy, a takie można dzisiaj zrealizować w każdym miejscu na świecie i to bez względu na porę dnia czy nocy. I chociaż galerie handlowe nadal będą popularne, to okazuje się, że coraz częściej stają się miejscem do rodzinnego spędzania wolnego czasu aniżeli celem, w którym można zrealizować niezbędne zakupy. Zupełnie nie przeszkadza nam fakt wirtualnych transakcji, cieszymy się raczej z korzyści, jakie dzięki temu osiągamy.

Księgi rachunkowe przez internet – czy warto?

0

Prowadzenie działalności gospodarczej to nie lada wyzwanie. Szczególnie na początku, gdy przechodzimy z wygodnego etatu na stanowisko „człowieka od wszystkiego”, ale także gdy firma rozrasta się, a liczba zadań do wykonania każdego dnia nieubłaganie wzrasta. W podobny wypadku warto zastanowić się nad ułatwieniem sobie życia i uproszczeniem lub zautomatyzowaniem pewnych działań, dzięki czemu zaoszczędzony czas poświęcimy np. na obsługę klienta, zamiast na sporządzanie dokumentów i rozliczeń. Jeżeli myślimy o usprawnieniu obsługi księgowej naszej firmy, warto zastanowić się nad księgowością online.

Pełna księgowość za jednym kliknięciem

Dużą zaletą prowadzenia ksiąg przez internet jest oszczędność czasu – nie trzeba specjalnie wybierać się do biura rachunkowego, żeby dostarczyć kilka faktur czy podpisać jakieś formularze. Dodatkowo systemy takie, jak Systim.pl, są regularnie aktualizowane i dostosowywane ma bieżąco do obowiązującego prawa, dzięki czemu mamy pewność poprawnych rozliczeń i zarządzania wszystkimi dokumentami. W przypadku dobrej platformy wszelkie zmiany są w cenie i zachodzą niezauważenie dla operatora, dzięki czemu nie musimy również martwić się o wzrost kosztów. Księgi handlowe przez internet to rozwiązanie idealne zwłaszcza dla początkującego przedsiębiorcy, gdy firma jeszcze nie jest szczególnie duża, a jej obsługa – nieskomplikowana.

Trzymaj wszystko w jednym miejscu

Dodatkowym atutem systemów online typu Systim.pl jest także ich kompleksowość. W jednym miejscu możemy swobodnie dbać o księgi handlowe, magazyn, środki trwałe czy faktury, a nawet zajmować się kadrami i płacami. To duże ułatwienie, ponieważ nie musimy korzystać z kilku różnych programów lub współpracować z dużym biurem rachunkowym. Korzystanie z systemu przez internet jest również tańsze, niż współpraca z księgową, dzięki czemu mała firma ma szansę na generowanie wyższych dochodów, ograniczając wydatki. Jednocześnie księgi rachunkowe prowadzone online mają dużą przewagę nad tanimi biurami rachunkowymi: zyskujemy pewność, że naszymi dokumentami nie zajmują się osoby niekompetentne, co często zdarza się w przypadku proponowania bardzo tanich ofert przez biura rachunkowe.

Księgowość przez internet to dobre rozwiązanie dla mikro, małych i średnich firm, a także dla biznesów dopiero próbujących swoich sił. Łatwość obsługi i dostosowanie do aktualnie obowiązującego prawa ułatwiają pracę, a dzięki niskiej cenie oferta systemów online jest zwykle konkurencyjna w stosunku do współpracy z biurem czy wynajęcia księgowej. Dzięki niewielkim kosztom początkującym łatwiej wystartować, a istniejące już przedsiębiorstwa mogą częściowo zredukować miesięczne koszty stałe.

Szybka chwilówka na niespodziewane wydatki

0

Szybka chwilówka oznacza dodatkowe pieniądze, którymi pożyczkobiorca może według własnego uznania rozporządzać. W przeciwieństwie do tradycyjnego kredytu bankowego, przeznaczenie środków jest dowolne i nie trzeba się tłumaczyć z planowanych wydatków.

Czy wymiana walut w kantorach internetowych jest bezpieczna?

0

Bez względu na to czy wymieniasz dużą ilość gotówki, czy małe kwoty, chciałbyś mieć pewność, że instytucja, której powierzasz swoje pieniądze, działa na uczciwych zasadach. Podpowiemy ci, jak zweryfikować czy wybrałeś rzetelny i wiarygodny kantor internetowy.

Widzisz aktualny kurs dolara, euro czy franka – waluty online . Dochodzisz do wniosku, że jest atrakcyjniejszy niż w kantorze stacjonarnym. Podejmujesz spontaniczną decyzję o wymianie gotówki.  Zanim jednak przelejesz pieniądze, wykonaj kilka kroków.  Zadbaj, aby twoje pieniądze były bezpieczne!

Sprawdź dane kontaktowe

Każdy kantor internetowy powinien posiadać przejrzystą stronę internetową, na której znajdzie się zakładka z opisem działalności firmy oraz danymi kontaktowymi: numerem NIP, KRS, REGON, adresem oraz numerami telefonu. Bądź ostrożny i nie lekceważ sygnałów alarmowych, takich jak brak adresu mailowego czy danych teleadresowych. Rzetelny kantor nie ma nic do ukrycia.

Z drugiej strony nie warto popadać w paranoję, jeżeli kantor jest prowadzony w formie spółki lub jednoosobowej działalności gospodarczej – warto jednak sprawdzić szczegóły działalności. Informacje na temat spółek znajdziemy w KRS (Krajowym Rejestrze Sądowym), zaś działalności jednoosobowych w rejestrze CEIDG. Tam też znajdują się zapisy odnośnie do okresu działania na rynku. Widząc, że internetowy kantor wymiany walut działa od wielu lat, możemy z większym spokojem powierzyć mu swoje pieniądze.

Sprawdź Rejestr Działalności Kantorowej

Działalność kantorowa to działalność regulowana w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2013 r. poz. 672 z późn. zm.) i wymaga wpisu do rejestru. Rejestr jest jawny i dostępny pod adresem www.kantor.nbp.pl/.  I w tym miejscu pojawia się problem – kantory internetowe, w przeciwieństwie do kantorów stacjonarnych, nie podlegają nadzorowi  Prezesa Narodowego Banku Polskiego, który jednocześnie jest podmiotem odpowiedzialnym za prowadzenie rejestru. Oczywiście, kantory prowadzące jednocześnie działalność stacjonarną i online figurują na liście, niemniej pozostałe e-kantory nie znajdują się w rejestrze. Właśnie z tego powodu wymiana walut w internecie może wciąż budzić pewne obawy.

Sprawdź nadzór Komisji Nadzoru Finansowego

Kantor online, jako firma prowadząca usługi płatnicze, jest nadzorowana przez Komisję Nadzoru Finansowego (http://www.knf.gov.pl/szukaj_podmioty.jsp). Jeżeli na stronie znajdują się dane wybranego kantoru, możemy powierzyć mu nasze pieniądze.

Sprawdź współpracę z bankami

Niektóre kantory online posiadają rachunki w kilku, a nawet kilkunastu bankach. Pamiętaj, że im więcej banków obsługuje kantor, tym większa pewność, że twoje pieniądze są bezpieczne.

Pamiętaj, że bezpieczeństwo twoich pieniędzy zależy wyłącznie od ciebie. Bądź ostrożny i pamiętaj, aby zwracać uwagę na wszelkie nieprawidłowości. Odzyskanie pieniędzy w wielu przypadkach jest bardzo trudne.

Zdrowe posiłki na eventy – poznaj najnowsze trendy!

0

Eventy to wydarzenia, które stanowią jedno z cennych narzędzi komunikacji marketingowej. Wielu przedsiębiorców właśnie w ten sposób realizuje swoje cele biznesowe. Dlatego proponowane przez nich posiłki w trakcie eventów powinny mieć zawsze wysoką jakość i być dostosowane do aktualnie panujących trendów żywnościowych. Z tego względu firmy, które dostarczają przekąski na imprezy masowe mają bardzo wysoko postawioną poprzeczkę. Co mogą zrobić, aby sprostać wymagającemu odbiorcy i konsumentowi?

Co wpływa na pozycjonowanie strony w 2018 roku?

0

SEO to dziedzina marketingu internetowego ulegająca bardzo dynamicznym zmianom. Google wciąż uruchamia nowe algorytmy i dokonuje bieżących aktualizacji. Co wpływa na pozycjonowanie strony w 2018 roku?