niedziela, Kwiecień 5, 2020

Jaki router wifi wybrać?

0
Jaki router wifi wybrać

Słaba jakość połączenia internetowego nie zawsze ma związek z problemami technicznymi po stronie firmy przesyłowej. Nawet przy nieco niższym transferze możemy sobie świetnie radzić, surfując po internecie. To, co naprawdę istotne, gdy korzystamy z wielu urządzeń podłączonych do wifi to odpowiedni router. Dzisiaj odpowiemy na pytanie, jak wybrać to urządzenie i gdzie szukać dobrego nadajnika.

  1. ASUS RT-AC88U
  2. TP-LINK Archer AX6000
  3. Podsumowanie

Obecnie na rynku znajdziemy bogatą ofertę modeli, które gwarantują zadowalającą jakość połączenia. Wybierając odpwoiedni router warto przede wszystkim wziąć pod uwagę to, ile osób mieszka w domu czy paracuje w biurze, aby przeanalizować ilość sprzętu, który będzie łączył się z siecią za pośrednictwem urządzenia. W sklepach https://www.oleole.pl/routery.bhtml znajdziemy po kilkanaście jeśli nie kilkadziesiąt urządzeń o rozmaitych parametrach. Dobre wiedzieć, że router, do którego podłączymy smartfona i laptop może osiągać świetne wyniki, ale jeżeli dodamy do listy sprzętów jeszcze kilka innych komputerów sprawa nieco się komplikuje…

Kolejnym niezwykle istotnym aspektem jest przepustowość, czyli, innymi słowy limit prędkości przesyłania danych, który różni się w zależności od sprzętu. To kolejny bardzo ważny element, na który powinniśmy zwracać uwagę, wybierając router. Im większa przepustowość, tym wygodniejsze będzie dla nas korzystanie z internetu.

Bardzo przydatne są także dodatkowe wejścia USB, pozwalające na podłączenie urządzeń, takich jak drukarki czy telewizory. To świetna opcja, dzięki której łatwiej nam będzie korzystać z domowych sprzętów.

Pamiętajmy też, że szukając idealnego routera warto zasięgnąć informacji ekspertów i dokładnie sprawdzać opisy i recenzje urządzeń. Dobrze zaglądać do portali tematycznych, for internetowych i grup w mediach społecznościowych, gdzie klienci dzielą się swoimi opiniami na temat marek i produktów.

My wybraliśmy dwa warte polecenia routery, poniżej prezentujemy ich charakterystykę:

ASUS RT-AC88U

To sprzęt z wyższej półki cenowej. Charakteryzuje go bardzo duża przepustowość. Posiada dwupasmową prędkością transferu danych 3167 Mb/s, co eliminuje ryzyko opóźnień m.in. podczas gier online. ASUS RT-AC88U gwarantuje także płynne przesyłanie strumieniowe 4K i bardzo szybkie przesyłanie plików. Jest to niezmiernie ważne również dla osób pracujących zdalnie. Wysyłanie i odbieranie ważnych dokumentów i prezentacji odbywa się bez zakłóceń, podobnie jak rozmowy i konferencje video. Dzięki technologii Broadcom® NitroQAMTM szybkość transmisji danych zostaje zwiększona z 5 GHz do 2167 Mb/s a 2,4 GHz do 1000 Mb/s. Co więcej, router posiada 8 gigabitowych portów LAN, a więc dwukrotnie więcej, niż w standardowych urządzeniach tego typu. To, co z pewnością jest bardzo istotne dla rodzin, to kontrola rodzicielska. Dzięki niej rodzina może kontrolować aktywność internetową młodszych użytkowników.

TP-LINK Archer AX6000

Kolejna propozycja to router o podobnej cenie i parametrach. Jednak w przypadku https://www.oleole.pl/routery/tp-link-tp-link-archer-ax6000-mu-mimo-.bhtml szybkość transmisji danych jest nieco większa i prezentuje się następująco: maksymalna prędkość z 2,4 GHz to 1148 Mb/s a 5 GHz do 4804 Mb/s. To świetna wiadomość dla pracujących zdalnie, graczy czy dużych rodzin. TP-LINK oferuje także 8 portów LAN, podobnie jak nasza pierwsza propozycja.

Podsumowanie

Obie przedstawione propozycje prezentują wysoką jakość odbioru i przesyłu danych. Mnogość portów LAN pozwala na komfortowe korzystanie z dodatkowych sprzętów, co w dobie inteligentnych urządzeń domowych jest niezwykle ważne. Ceny obu routerów różnią się nieznacznie, jednak wybierając sprzęt, przede wszystkim warto kierować się jego specyfiką.

W jakim wieku uczyć się języka obcego?

0
W jakim wieku uczyć się języka obcego

Niektóre osoby wychodzą z założenia, że nie wszystko w danym wieku im pasuje, tudzież nie jest dla nich przeznaczone. Nie inaczej jest z nauką, gdzie mnóstwo osób rezygnuje z dalszego kształcenia ze  wzgledu na wiek. Nic bardziej mylnego. W każdym wieku możemy osiągnąć więcej, spełniać swoje marzenia i w zasadzie robić to co chcemy. Wszystkie szkoły czy kursy dla osób dorosłych nie wyznaczają dokładnego wieku w związku z powyższym kształcić możemy się nawet do późnej starości, jeśli czujemy że tak właśnie chcemy lub potrzebujemy. Według statystyk najczęściej wybieramy kursy językowe. Zapewne głównym powodem jest to, iż język obcy, a tym bardziej angielski jest ważny w dzisiejszych czasach. Oczywiście każdy ma prawo uczyc się dowolnego języka, aczkolwiek angielski odbierany jest jako międzynarodowy, dlatego zazwyczaj jest on pierwszym jakiego uczymy się w szkołach śednich czy na kursach. Poruszając temat szkół średnich, niestety ograniczona ilość godzin lekcyjnych nie zawsze daje możliwość dojścia do perfekcji pod kątem władania językiem obcym w mowie i piśmie. W związku z powyższym działalność szkół językowych na polskim rynku jest istotna. Jedną ze szkół, jaką polecają internauci jest https://gerelis.pl/, czyli szkoła która bardzo dobrze zna oczekiwania i potrzeby kursantów. Mowa tutaj o przekazywaniu i przyswajaniu wiedzy, jak również innych udogodnień dla osób uczęszczających do owej szkoły. Z opiniami można zapoznać się w sieci, ale także sprawdzić ofertę na stronie szkoły.

Zupełnie nowatorskie podejście

Nowoczesność, to postęp w stronę cywilizacji i warto zauważyć, że ludzie zwracają uwagę na nowatorskie rozwiązania, które dodatkowo okazują się trafne. Biorąc pod uwagę wyżej wspominaną szkołę językową jej działalność opiera się na nowatorskich rozwiązaniach jakie internauci zaznaczają w swoich opiniach. Przede wszystkim jest to nauczanie bez podręczników. Szkoła zapewnia inne pomoce, ale zupełnie rezygnuje z podręczników, które nie wnoszą do nauki tyle co skupianie się na rozmowach, zapisywaniu itp. Kończąc kurs mamy potrafić porozumiewać się w mowie i piśmie. Dlatego im więcej dyskusji na lekcjach, tym lepsze rezultaty. Faktem jest, iż nauczyciele duży nacisk kładą na gramatykę. Akcent jest czymś, co również powinniśmy brać poduwagę, aby nasze wysławianie się w danym języku było bliższe temu jak wysławiają się osoby pochodzące z danego kraju, niżeli nienaturalne, bądź komiczne. Dodatkowo https://gerelis.pl/kursy/kursy-dla-doroslych/ charakteryzują się trzema możliwościami, a mianowicie dostępne są kursy indywidualne, semestralne, oraz dla firm. Te trzy opcje bez problemu wystarczą, ponieważ trafiają do grup, które z punktu widzenia specjalistów są najbardziej potrzebne. Nauczanie indywidualne jest dla osób, które nie chcą uczyć się w grupie, semestralne przeznaczone jest dla małych grup, natomiast kursy dla firm są propozycją dla pracowników różnorakich firm i mogą odbywać się nie tylko w budynku szkoły, ale również w samej firmie. Szkoła dba także o inne ważne kwestie np. bliskie szkoły parkingi dla kursantów, regularne jonizowanie sal, jak też stałą klimatyzację w celu lepszego przyswajania wiedzy. Osoby, które posiadają dzieci, a nie mają z kim zostawić ich na czas nauki bez problemu mogą zabrać ze sobą do szkoły i oddać pod profesjonalną opiekę.

Po co nam język obcy?

Niektóre osoby zastanawiają się czy mają zapisać się na kus języka obcego, czy nie. Bywa, iż tłumaczą sobie, iż w danym wieku nie jest im to potrzebne. Musimy jednak pamiętać, że język obcy może przydać się zawsze, tym bardziej w obecnych czasach, kiedy granice są otwarte, a zagraniczne firmy poszukują pracownikow z całego świata. Możemy również podróżować po świecie, a nawet zamieszkać tam gdzie chcemy. Zatem znajomość języka obcego jest ważna i inwestycja w kurs bez wątpienia jest lepszym rozwiązaniem, niż inwestycja w zakup kolejnego mebla do mieszkania. Drugą sprawą jest to, że posługując się językiem obcym np. angielskim czujemy się znacznie lepiej w kontaktach z innymi. Znacznie ciekawsze jest nasze CV, gdzie pracodawcy często zaznaczają, że język obcy jest konieczny lub mile widziany. Musimy zrozumieć pewną rzecz. Żyjemy w czasach cywilizacji, otwartości na cały świat. Posługiwanie się językiem obcym jest zatem czymś zupełnie normalnym, a wręcz nieswojo czujemy się, kiedy pytani o znajomość danego języka zmuszeni jesteśmy odpowiedzieć, że nie, bądź gdy ktoś na ulicy zadaje nam pytanie w języku angielskim, po prostu nie wiemy o co pyta. Takie sytuacje potrafią niektórym osobom podważyć samoocenę i niejednokrotnie żałujemy, że wcześniej nie zainwestowaliśmy w kurs. Niemniej, nic straconego bo zawsze jest na to czas. Szkoły językowe w naszym kraju cechują się dobrymi wynikami kształcenia, aczkolwiek kursanci potrafią upodobać sobie daną szkołę

ze względu na ofertę. Nie wszystkie kursy odbywają się na tych samych zasadach, dlatego każdy ma prawo do własnego wyboru. Im więcej zalet tym lepiej. Im większe zadowolenie tym więcej poleceń i pozytywnych opinii w sieci.

Najbezpieczniejsze skrzynki e-mail na świecie

0
Najbezpieczniejsze skrzynki e-mail na świecie

Bezpieczeństwo i prywatność to dwie kwestie, na które użytkownicy Internetu z roku na rok zaczynają zwracać coraz większą uwagę – zwłaszcza w kwestii tajności korespondencji przy pomocy komunikatorów i skrzynek e-mail. Jest to istotne, ponieważ w ten sposób przesyłamy często bardzo wrażliwe informacje, do których nie chcielibyśmy, aby ktokolwiek miał dostęp. Możemy w takim razie zadać sobie pytanie: jakie są najbezpieczniejsze skrzynki e-mail na świecie?

ProtonMail

ProtonMail to prawdopodobnie najbardziej znana bezpieczna skrzynka e-mail na świecie – a także jedna z najlepszych.

Jej serwery ulokowane są w Szwajcarii, a najważniejsze funkcje, takie jak szyfrowanie end-to-end i struktura zerowego dostępu sprawiają, że nie ma możliwości, aby ktoś niepowołany przechwycił nasze wiadomości i je rozszyfrował.

Dostępu do treści naszych e-maili nie ma nawet sam ProtonMail, więc nie może ich nikomu (na przykład służbom bezpieczeństwa) przekazać, nawet gdyby został do tego zobligowany prawnie.

Inną istotną cechą ProtonMaila jest fakt, że pozwala on na założenie konta za darmo, co nie jest wśród bezpiecznych skrzynek standardem. Oczywiście, takie darmowe konto będzie posiadało kilka ograniczeń, natomiast poziom bezpieczeństwa pozostanie taki sam, jak w przypadku płatnej opcji.

Więcej informacji na temat tej skrzynki znaleźć można tutaj: https://techpolska.pl/protonmail-czy-warto/.

CounterMail

CounterMail może pochwalić się podobnymi funkcjonalnościami, co jego opisany powyżej rywal: przede wszystkim szyfrowaniem end-to-end i brakiem dostępu twórców do wysyłanych i otrzymywanych wiadomości. Niestety, nie jest za to możliwe założenie skrzynki za darmo.

Czym CounterMail się wobec tego wyróżnia? Przede wszystkim tym, że pozwala wyrobić sobie fizyczny klucz USB, za pomocą którego będzie można zalogować się do poczty.

Daje to mocną ochronę zarówno przed atakami zdalnymi, jak i fizycznym uzyskaniem dostępu do naszego urządzenia. Wystarczy, że klucz USB będziemy przechowywać w bezpiecznym miejscu, a nikt niepowołany nie dostanie się do naszej skrzynki.

Tutanota

Tutanota łączy w sobie łatwość użytkowania, nacisk na bezpieczeństwo i prywatność oraz opłacalność. Zapewnia wszystkie najważniejsze funkcje bezpiecznej skrzynki (między innymi szyfrowanie end-to-end), ale jednocześnie nie jest trudna w obsłudze nawet dla osób, które nie są szczególnie w sprawach cyberbezpieczeństwa zorientowane.

Co ważne, Tutanota oferuje darmowy plan, w skład którego wchodzi 1GB przestrzeni (nie istnieje na przykład limit wiadomości, które można wysłać w danym okresie), a także płatne plany w bardzo przystępnych cenach.

Dlaczego warto korzystać z bezpiecznych skrzynek?

Mogłoby się wydawać, że szyfrowane skrzynki e-mail czy komunikatory to narzędzia tylko dla polityków, biznesmenów i innego rodzaju VIP-ów. Jednak w praktyce przydać się one mogą każdemu, ponieważ każdy może być ofiarą oszustwa, a mało bezpieczne skrzynki e-mail są doskonałym celem ataków. W końcu często za ich pomocą przesyłamy dane logowania, numery kont, prywatne zdjęcia czy inne wrażliwe informacje.

Firmy hostingowe w Polsce

0
Firmy hostingowe w Polsce

Patriotyzm jest zawsze w cenie. Lokalny patriotyzm także. Skoro więc na naszym rynku mamy sporo podmiotów zajmujących się sprzedażą hostingu, to dlaczego z tego nie skorzystać?

Zabrzmi to może brutalnie, ale czasami lepiej dać zarobić swojemu, jak obcemu. Chociaż słuszniej byłoby powiedzieć, że bogatszy da sobie radę, a mniej zamożnego można wspomóc większą ilością zleceń. Nie twierdzę, że nasz kraj jest ubogi w kwestii oferowania hostingu, lecz wydaje mi się, że najpierw szukamy tam, gdzie najbliższej. Rzecz jasna, jeśli porównanie firm hostingowych ma być rzetelne, to w zasadzie nie powinniśmy się skupiać tylko na krajowym rynku. Firmy hostingowe w Polsce mają się jednak dobrze i wciąż jest spory wybór wśród naszych usługodawców. Każdy kto chciałby założyć swoją stronę internetową może poszukać domen czy hostingu z końcówką .pl.

Jeśli planujemy jakiś biznes, w zasadzie kategoria czy tematyka jest mniej istotna, warto zastanowić się, czy nie dysponujemy dodatkowymi środkami na założenie autorskiej strony internetowej i jej wypromowanie w sieci. Oczywiście cała dysputa jest bezcelowa, gdy nasz biznes opiera się na funkcjonowaniu w internecie i przestrzeni wirtualnej lub nasze usługi są dostępne w głównej mierze przez internet. Są jednak sytuacje i jest ich niemało, kiedy nasza obecność w świadomości internetowej może pomóc działalności gospodarczej. Przykładem może być punkt z garmażeryjnym jedzeniem. Niby strona niepotrzebna, ale jak jest, ogromna wygoda. Można wiele rzeczy zaplanować, urozmaicić i stać się konkurencyjnym – te cechy są zdaje się pożądane wśród zarówno przedsiębiorców, jak i klientów.

Wybór firmy hostingowej

Wróćmy jednak do hostingu. Załóżmy, iż znaleźliśmy potrzebne środki finansowe i chcemy zainwestować w stronę internetową. Wszystkie kwestie dotyczące pomysłu, tematów i wyglądu mamy opracowane. Brakuje tylko hostingu. Siadamy więc do pracy i zaczynamy przeszukiwać internet z nadzieją dotarcia do właściwych informacji.

Jednym z pomocnych narzędzi może okazać się internetowe zestawienie hostingów websiteplanet.com (przeczytaj recenzję) – po wejściu na tę witrynę, znajdziemy szeroką gamę informacji, które mogą okazać się bardzo potrzebne przy odpowiednim wyborze usługodawcy.

Oprócz zestawienia i opisu, w jaki został zrobiony, znajdziemy tak zakładkę blog, w której znajdziemy m.in informację szczegółowe dotyczące określonej problematyki.

Hostingów w Polsce jest całkiem dużo. Na wyżej podanej stronie internetowej jest ranking firm hostingowych, jednak jakby rzetelnie i dokładnie poszukać, kto wie? Może znajdzie się więcej krajowym usług o charakterze hostingu? Może warto sprawdzić.

Porównanie firm hostingowych ma jeszcze jedną zaletę – pomaga w odrzuceniu tych usługodawców, którzy z jakiegoś powodu nas nie interesują. Te powody mogą być naprawdę różne. Warto jednak zrobić ten wysiłek, bo przecież pozwala to uniknąć niepotrzebnego stresu w przyszłości. Dzięki temu wysiłkowi będziemy mogli skupić się na pracy i odciążyć naszą psychikę martwieniem się o zasadność i funkcjonowanie hostingu.

hushMeet.L – mała sala spotkań w biurze

0
hushMeet.L – mała sala spotkań w biurze

Duży open space, osobno ulokowany dział kadr i księgowości, strefa socjalna, recepcja, gabinet szefa, jedna sala konferencyjna – tak zazwyczaj rozplanowane jest standardowe biuro. I co? I ciągle brak w nim spokojnego miejsca na spotkania. Przydaje się wtedy dodatkowa, mała sala w biurze. Funkcję tę doskonale pełni hushMeet.L

To nowoczesna i bardzo praktyczna opcja na bezinwazyjne zyskanie w firmie wygodnej, autonomicznej przestrzeni funkcjonującej jak zupełnie oddzielny pokój, który – dosłownie – wstawia się do biura.

Sala spotkań biurowych na kilka osób

hushMeet.L jest mobilną kabiną akustyczną, która (zależnie od liczby modułów) może komfortowo pomieścić od czterech do ośmiu osób. Jej konstrukcja i aranżacja wnętrza przystosowane są do prowadzenia firmowych spotkań, wewnętrznych szkoleń w niewielkim gronie, rozmów rekrutacyjnych, zebrań projektowych, burz mózgów, a także na przykład wideokonferencji z udziałem kilku uczestników.

Wyposażenie małej sali konferencyjnej

Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu jest to w zasadzie dodatkowa mała sala konferencyjna w biurze.

sala

hushMeet.L ma swoje zasilanie, regulowane oświetlenie LED, wydajny system wentylacyjny. W środku, na ścianie można zawiesić telewizor, zamontować i podłączyć projektor, ekran, skorzystać z gniazd elektrycznych, internetowych oraz USB. Do kabiny wstawia się również typowe meble konferencyjne.

Prywatność, poufność, cisza i spokój

Kabina zapewnia użytkownikom wyciszenie. To, co dzieje się wewnątrz, nie jest słyszalne poza nią, a dźwięki z zewnątrz nie zakłócają przebiegu spotkania prowadzonego w hushMeet.L. Bez obaw mogą się tu odbywać poufne spotkania.

kabina

Firmowa tajemnica jest bowiem chroniona dźwiękoszczelnymi ścianami, które gwarantują również odpowiednie warunki do pracy w skupieniu.

Mniejsza kabina lub duży pokój spotkań

hushMeet.L dostępny jest w różnych rozmiarach. W zależności od potrzeb danego biura, taka sala spotkań może składać się z dwóch, trzech lub z czterech modułów, które odpowiednio powiększają przestrzeń, czyniąc ze stosunkowo niewielkiej kabiny przeznaczonej dla dwóch albo czterech osób kolejno salkę konferencyjną dla sześciorga, oraz duży pokój spotkań dla ośmiu pracowników biura.

hushMeet.L – lekko, łatwo i przyjemnie

Dzięki przeszkleniom konstrukcja wygląda lekko i nie przytłacza przestrzeni, w której jest ona umieszczona, a jej użytkownicy, mimo stosunkowo niewielkiej powierzchni kabiny, czują się w środku przyjemnie i komfortowo.

biuro

hushMeet.L łatwo dopasować kolorystycznie do aranżacji biura zarówno wykończeniem zewnętrznym, jak i wewnętrznym. Nie jest również problemem ewentualne przestawienie go (po częściowym tylko demontażu).

Przymierz się do tego zakupu…

Aby zobaczyć, jak tego typu mobilna sala spotkań może wyglądać w twoim biurze, skorzystaj z aplikacji na telefon MSO Plan, która – dzięki rozszerzonej rzeczywistości – pozwoli ci wirtualnie wstawić hushMeet.L do wybranego wnętrza i „przymierzyć” kabinę do aranżacji. Kiedy już przekonasz się, jak dobrze wygląda ona w twojej firmie, skontaktuj się z  producentem hushMeet.L: https://mikomaxsmartoffice.com/pl/. Cena produktu zależna jest od jego „konfiguracji”.

Kasa fiskalna w firmie

0
Kasa fiskalna

Cześć przedsiębiorców w swojej pracy wykorzystuje kasy fiskalne. Przed rozpoczęciem działalności taki sprzęt musi zostać zakupiony. Jeżeli nie można samemu dokonać wyboru z różnych względów, można zaufać firmom, które zajmują się tą kwestią.

Samsung Galaxy Fold – smartfon ze składanym ekranem

0
Samsung Galaxy Fold

Dzięki innowacyjnej konstrukcji nowy Samsung Galaxy Fold łączy w sobie dwa urządzenia: smartfon i tablet. Jakie korzyści wynikają z takiego rozwiązania? Co oferuje użytkownikom najnowszy Samsung? Poznaj możliwości i specyfikacje telefonu Samsung Galaxy Fold.

Najnowszy Samsung i przedwczesna premiera

Samsung Galaxy Fold to jeden z pierwszych smartfonów wyposażony w innowacyjny, składany ekran. Pierwsza wersja telefonu zaprezentowała została w lutym 2019 roku na targach Mobile World Congress w Barcelonie.

Premiera okazała się jednak przedwczesna – konstrukcja telefonu wymagała jeszcze dopracowania. Finalna, w pełni funkcjonalna wersja Galaxy Fold zademonstrowana została podczas targów IFA, które odbyły się na początku września 2019 w Berlinie.

Wtedy też telefon trafił do pierwszych użytkowników w Korei Południowej. 18 września Samsung Galaxy Fold trafił do sklepów na trzech europejskich rynkach: w Niemczech, we Francji i w Wielkiej Brytanii. Obecnie smartfon dostępny jest także w Polsce – znajdziesz go w ofercie Orange: https://www.orange.pl/lp/samsung-galaxy-fold.

Składany ekran – nieograniczone możliwości

Na czym polega innowacyjność tego urządzenia? Samsung Galaxy Fold wyposażony jest w dwa wyświetlacze. Gdy telefon jest złożony, możesz korzystać z 4,6-calowego wyświetlacza, po rozłożeniu ekran ma przekątną 7,3 cala. Dzięki temu Samsung Galaxy Fold, w zależności od potrzeb, może być wykorzystywany jako klasyczny smartfon albo jako tablet.

Duże ekran doskonale nadaje się do przeglądania zdjęć, oglądania filmów na YouTubie czy Netflixie, czytania książek, edytowania dokumentów lub grania. Funkcja dzielenia ekranu umożliwia jednoczesne używanie trzech aplikacji. W miejscu, w którym wyświetlacz składa się na pół, widoczna jest delikatna „pręga”, jednak nie przeszkadza ona w korzystaniu z urządzenia. W miejscu, w którym wyświetlacz się składa, pozostaje delikatny ślad. Nie przeszkadza on jednak w korzystaniu ze smartfona.

Złożony Samsung Galaxy Fold ma grubość dwóch smartfonów ułożonych jeden na drugim – urządzenie bez większych problemów mieści się więc w kieszeni spodni czy kurtki. Zawias, który umożliwia składanie i rozkładanie telefonu, zaprojektowany został tak, by przypadkowe zamknięcie czy otworzenie ekranu było niemożliwe.

Samsung Galaxy Fold – smartfon dla wymagających

Składany ekran i przemyślana konstrukcja to najważniejsze, ale niejedyne zalety najnowszego urządzenia firmy Samsung. Samsung Galaxy Fold wyposażony jest w wydajny 8-rdzeniowy procesor, aż 12 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci wewnętrznej.

Takie parametry gwarantują płynne działanie nawet najbardziej wymagających aplikacji mobilnych. Urządzenie zasilane jest podwójnym akumulatorem o pojemność 4380 mAh, który możesz ładować bezprzewodowo. Dzięki inteligentnemu systemowi oszczędzania energii, który zarządza nieużywanymi aplikacjami, bateria działa przez długi czas.

Telefon wyposażony jest również w dwa przednie aparaty do selfie oraz potrójny aparat główny. Teleobiektyw, obiektyw szerokokątny i obiektyw ultraszerokokątny pozwolą Ci utrwalić najpiękniejsze chwile, a inteligentny asystent samoczynnie dopasuje ustawienia aparatu do fotografowanej sceny. Do dyspozycji masz 30 trybów, m.in. niebo, góry, zachód słońca, miasto, śnieg, jedzenie, zieleń czy widok nocny.

Samsung Galaxy Fold – specyfikacja i dane techniczne

Oto najważniejsze dane techniczne najnowszego telefonu Samsung Galaxy Fold:

Wymiary 160,9 x 117,9 x 6,9 mm (po złożeniu: 160.9 x 62.8 x 15,7–17,1 mm)
Waga 276 g
Wyświetlacz główny ●        Wielkość wyświetlacza: 7,3 cala

●        Rozdzielczość wyświetlacza: 2152 x 1536 pikseli (QXGA+)

●        Technologia wyświetlacza: Dynamic AMOLED

Wyświetlacz dodatkowy ●        Wielkość wyświetlacza dodatkowego: 4,6 cala

●        Rozdzielczość wyświetlacza dodatkowego: 720 x 1680 pikseli (HD+)

●        Technologia wyświetlacza: sAMOLED

Pamięć RAM 12 GB
Pamięć wbudowana (ROM) 512 GB
Procesor Qulacom Snapdragon 855 (taktowanie: 2,84 GHz)
Aparat główny ●        Trzy obiektywy: ultraszerokokątny (16 Mpix), szerokokątny (12 Mpix), teleobiektyw (12 Mpix)

●        Jasność: F1.5/F2.4 (Dual Aperture), F2.2 , F2.4

●        Autofokus

●        Optyczna stabilizacja obrazu

●        Zoom optyczny 2x, Zoom cyfrowy do 10x

Pierwszy aparat przedni ●        Dwa obiektywy: 10 Mpix + 8 Mpix

●        Jasność: F2.2, F1.9

Drugi aparat przedni ●        10 Mpix

●        F2.2

Dual SIM Tak
Łączność bezprzewodowa ●        NFC

●        Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax

●        Bluetooth v5.0

●        Wi-Fi Direct

Pojemność baterii 4380 mAh
Szybki ładowanie Quick Charge 2.0
USB Typ C

 

Artykuł sponsorowany.

Materiały konferencyjne – przekaż je w ekologiczny sposób!

0
Materiały konferencyjne - przekaż je w ekologiczny sposób!

Konferencja to jedno z bardziej kompleksowych wydarzeń do zorganizowania. Biorąc pod uwagę wielość zadań i szczegółów, o które należy zadbać, warto zaplanować konferencję z wyprzedzeniem. Ekologiczne trendy, które przebijają się w polityce firm, powinny być widoczne również podczas tego typu wydarzeń. Jeśli robisz to po raz pierwszy i w takim właśnie stylu, dowiedz się jak można przekazać materiały konferencyjne w sposób bardziej przyjazny środowisku.

Materiały konferencyjne

Najczęściej na materiały konferencyjne składają się notesy lub notatniki do zapisywania ważnych treści, publikacje lub foldery branżowe, oferta produktowa, długopisy i identyfikatory. To wszystko może być rozłożone na stoliku, a każdy z uczestników może wybrać to, co go interesuje. Innym sposobem jest tworzenie pakietów spakowanych bezpośrednio w torby konferencyjne. Zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku potrzebujemy torby, aby uczestnicy mogli mieć wolne ręce i swobodnie korzystać z paneli dyskusyjnych, warsztatów, poczęstunku.

 Ekotorby konferencyjne. Torba torbie nierówna

Torby konferencyjne mogą być zrobione z różnych materiałów m. in. z bawełny lub mniej popularnych tkanin jakim jest washable paper, czyli papier składający się w większości z celulozy, która zachowuje właściwości wytrzymałego materiału podobnego do skóry. Torby ze standardowego papieru kredowego są wersją najtańszą, ale również najmniej trwałą. Choć materiał jest biodegradowalny, to trudno powiedzieć czy jest to wersja najbardziej ekologiczna i praktyczna. Takie torby szybko ulegają zniszczeniu, co może się zdarzyć również podczas naszej konferencji.

Rozważajmy zatem wersje toreb z bawełny organicznej, podpytując producentów o wiarygodny eko-certyfikat. Często firmy chwalą się, że szyją z ekologicznej bawełny, mylnie zakładając, że bawełna jest ekologiczna sama w sobie. Komu zatem zaufać? A może washable paper? Nie jest to popularny materiał, więc niewielu producentów toreb konferencyjnych z niego szyje produkty reklamowe.

U kogo zamówić i kiedy?

Wrocławska szwalnia PANATO Bag ma do wyboru nietypowe tkaniny takie jak tyvek, washable paper czy kodurę, ale posiada również ofertę tradycyjnych toreb bawełnianych w szerokiej gamie kolorystycznej. Co ważne, o ekologicznym podejściu w produkcji wie bardzo wiele i nie mówi klientowi tego, co chce usłyszeć, jeśli prawda np. o danej tkaninie jest zupełnie inna. Więcej o ich torbach konferencyjnych oraz inspiracjach dowiesz się na stronie: https://panato.org/torby/torby-konferencyjne

Jeśli zależy Ci na profesjonalnym podejściu lub masz pomysł na nietypowe zamówienie, to warto odezwać się do nich nawet z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, ponieważ jest to czas potrzebny na produkcję ewentualnego prototypu. PANATO Bag ma ofertę bazowych modeli toreb, które możesz spersonalizować, a jeśli chcesz zrobić coś naprawdę wyjątkowego, np. torby według własnego projektu lub z powierzonych tkanin, to wydłużony czas realizacji jest gwarancją jakości i zadowolenia

Czy warto jest postawić na litery podświetlane jako reklamę swojego biznesu?

0
litery podświetlane

W dzisiejszych czasach walka o uwagę potencjalnych klientów to niezwykle trudne wyzwanie. W dobie konsumpcjonizmu, gdy dostęp mamy do wszystkiego, czego moglibyśmy tylko zapragnąć, ciężko jest się przebić. Szczególnie gdy jesteśmy całkiem nowi na rynku. Jednym ze skutecznych sposobów na zwrócenie uwagi na swój lokal jest jaśniejąca po zmroku reklama w formie liter podświetlanych, która dodatkowo cieszy oko przechodniów.

Czy litery podświetlane przyciągają wzrok?

Już na samym początku można stwierdzić, że tak, reklamy świetlne przyciągają wzrok. Co jednak ważne, nie każdy moment uwagi poświęconej danemu szyldowi działa na jego korzyść. Są sytuacje, w których kasetony reklamowe wyróżniają się, ale w sposób negatywny. Najważniejsze jest więc to, aby przy pomocy LED-ów zwrócić uwagę na swój lokal i przy okazji zrobić to ze smakiem, tak, aby ktoś chciał Cię odwiedzić.

Co decyduje o efektywności podświetlanej reklamy?

Na efektywność liter podświetlanych wpływa kilka elementów. Jednym z najważniejszych jest usytuowanie danego lokalu oraz samej reklamy. Często nie mamy większego wpływu na to, w jakiej okolicy prowadzimy biznes. To znaczy, oczywiście to my sami wybieramy dany lokal. Jeśli jednak nasz budżet był ograniczony, to najprawdopodobniej musieliśmy pójść na pewne ustępstwa. Przy decydowaniu się na efektowne litery podświetlane, musimy ocenić nasze otoczenie i dopasować się do niego. Zbyt nachalna lub bezgustowna reklama przyniesie więcej szkody niż pożytku.

Kolejnym elementem jest sprecyzowany i klarowny przekaz. Jeśli decydujemy się na litery podświetlane, to musimy w miarę zwięźle zawrzeć w nich to, co najważniejsze. Powinna być to oczywiście nazwa marki. Jeśli jednak jest ona jeszcze nie tak bardzo rozpoznawalna, jakbyśmy chcieli, to warto dodać do niej jakiś znak rozpoznawczy. Jeśli prowadzimy burgerownie, to może być to po prostu… burger! Ważna jest prostota i jasność przekazu.

Na jaką reklamę podświetlaną się zdecydować?

Chcąc efektywnie zareklamować swoją markę, możemy wybierać spośród kasetonów reklamowych oraz podświetlanych liter. Te pierwsze często możemy spotkać jako szyldy sieciówek. Najczęściej kojarzą nam się one z prostymi kształtami, takimi jak prostokąt, czy kwadrat. Niemniej, możliwe jest uzyskanie przy ich pomocy przeróżnych kształtów, które odpowiadałyby w największym stopniu reklamowaniu naszej firmy. Na kasetonie mamy możliwość umieszczenia grafiki, która związana jest z naszym biznesem.

Jeśli chodzi o litery podświetlane, to te mają jedną bardzo przydatną cechę. Istnieje możliwość, aby przy pomocy technologii LED stworzyć taki efekt, jaki był popularny kiedyś. Chodzi oczywiście o neony. Ciekawe kolory oraz wybrana czcionka, w jakiej tworzone są dane litery podświetlane, sprawiają, że taka ‘’neonowa’’ reklama przyciąga wzrok oraz informuje o tym, że dany lokal ma ciekawy styl. Na pojedynczych literach nie widać również tak zabrudzeń, jak na większej podświetlonej powierzchni.

Nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi na to, czy lepiej zdecydować się na kasetony w klasycznych kształtach, czy podstawić na oryginalne litery podświetlane. Te pierwsze również charakteryzują się dzisiaj wysoką estetyką. Gdy króluje na nich minimalizm, odnoszą one o wiele lepszy efekt, niż w przypadku niepotrzebnego przepychu.

Forex trading dla początkujących

0
Forex trading dla początkujących

Jak grać na Forex? Osobom początkującym odpowiedź na to pytanie może się wydawać niezwykle trudna. Ale czy naprawdę tak jest? Dowiedz się!

ZOBACZ TEŻ