czwartek, Marzec 21, 2019

Czym jest hosting?

0
Czym jest hosting?

Jeśli planujesz budowę strony internetowej z własną domeną, nie obędziesz się bez konieczności wykupienia hostingu. Zanim jednak wydasz na niego pieniądze, sprawdź dostępne oferty oraz zapoznaj się z ich warunkami. Wybór dobrego hostingu jest kluczową sprawą dla sprawnego funkcjonowania strony internetowej.

Hosting może być tani i dobry, może być również stosunkowo drogi i beznadziejny. W trakcie wyboru dobrego hostingu warto zastanowić się nad wieloma kwestiami, takimi jak DNS, pojemność serwera, transfer czy bazy danych MySQL.

Czym tak w ogóle jest hosting?

Hosting to tak naprawdę nic innego jak udostępnione miejsca na serwerze, dzięki któremu możliwe jest sprawne działanie strony. Serwery natomiast są tak naprawdę różnego rodzaju urządzenia (zespołami komputerów, dyskami twardymi), które dają swoją moc obliczeniową swoim użytkownikom.

Na czym polega zakup hostinu?

Decydując się na konkretny hosting, w większości przypadków rezerwujesz określone miejsce na serwerze, zarządzanym przez Twojego dostawcę usług internetowych. W ramach udostępnienia serwera hostingodawcy oddają do dyspozycji swoim klientom określoną objętość twardego dysku, który w większości przypadków jest udostępniany na macierzy RAID.

Poza tym, w ramach usługi, hostingodawca musi określić, jaką maksymalną ilość danych można przesłać za pomocą łącza internetowe posiadanej serwerowni. Przed zakupem hostingu warto również znać specyfikę usług, dostarczanych przez konkretną serwerownię. Przed podpisaniem umowy o hosting, należy również sprawdzić, maksymalny stopień obciążenia serwerowni przez własne usługi oraz usługi innych klientów, jak również dowiedzieć się cennych informacji o udostępnieniu bazy danych wraz z określeniem maksymalnej objętości konkretnej bazy.

Jak wybrać dobry hosting?

Podstawą działania dobrego hostingu jest poprawne działanie wszystkich dysków oraz połączenia serwerów z internetem. Jeśli takie fundamentalne kwestie są źle organizowane przez dostawcę usług hostingowych, nie warto marnować więcej czasu na tak fatalną jakość usługi.  Poza tym dobry hosting poznasz po ochronie danych klientów oraz ich kont.

Bardzo ważną kwestią, pomijaną zwłaszcza przez niedoświadczone osoby jest brak wiedzy o szybkości i dostępności do przechowywanych plików na serwerze. Warto wiedzieć, że brak dobrego hostingu wyklucza wiele ważnych kwestii związanych ze stroną internetową, np. jej poprawne pozycjonowanie.

Czym powinna się charakteryzować skuteczna reklama digital signage?

0
Czym powinna się charakteryzować skuteczna reklama digital signage?

Digital Out of Home (DOOH) jest nowoczesną formą reklamy,w której elektroniczne treści prezentowane są za pomocą nośników multimedialnych. Ze względu na swoją efektywność Digital Signage coraz częściej pojawia się jako kluczowy element kampanii marketingowych małych i dużych firm. Jest bardzo pomocna w kreowaniu pozytywnego wizerunku marki. Czym więc powinna się charakteryzować skuteczna reklama Digital Signage? Jest kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę.

Monitoring do domu – zestawienie TOP 5 domofonów z hurtowni Zamel

0
Monitoring do domu - zestawienie TOP 5 domofonów z hurtowni Zamel

Współczesne domofony charakteryzują się bezpieczeństwem i wygodą w trakcie codziennego użytkowania. Dotyczy to także domofonów Zamel, które są efektem wprowadzenia innowacji, zwiększających bezpieczeństwo domów i budynków o rożnym przeznaczeniu. Rozwiązania, jakie są w nich obecnie zastosowane, pozwalają w znaczący i realny sposób zadbać o bezpieczeństwo każdego dnia.

Domofony z hurtowni Zamel – charakterystyka

Domofony i zestawy wideodomofonowe marki Zemel to szeroki wybór produktów innowacyjnych. W trakcie zastosowania wykazują one wysoką odporność na warunki pogodowe, a także pył i wodę. Są przystosowane do pracy nawet w skrajnych warunkach, tj. od -30 stopni do + 60 stopni Celsjusza.

Domofony Zamel – TOP 5 domofonów do domu

Wśród wiodących produktów marki Zelmer uwagę zwraca kilka, które są szczególnie polecane do budynków. A wśród nich:

– 1. Domofon 1-rodzinny natynkowy, cyfrowy, przeznaczony do instalacji 2-żyłowej (ESK-1S/A). To produkt o wysokiej jakości i zaawansowaniu technologicznym. Zapewnia efektywne wykorzystanie już istniejącej instalacji dzwonkowej;

– 2. Domofon 1-rodzinny P/T przeznaczony do instalacji 2-żyłowej (ESK-1/A). Jest to produkt z dodatkowym przyciskiem serwisowym,co pozwala na sterowanie urządzeń dodatkowych.

– 3. Zestaw domofonowy 1 rodzinny P/T TYP: MK-1/A. Posiada elektromechaniczny dźwięk wywołania, a także możliwość dołączenia do niego dodatkowego unifnu. Inną zaletą tego rozwiązania jest możliwość montażu natynkowego, a także dodatkowa obudowa SMB-M/S.

– 4. Zestaw domofonowy 1 rodzinny P/T TYP: MK-2/A. W zestawie znajdziemy panel rozmówny z 2 przyciskami wywołania Art. DU-2/A (1 szt.) a także transformator 230/12 V AC 15 VA Art. 321 (1 szt.) i unifony Art. 3021 (2 szt.). Atutem tego rozwiązania jest aluminiowy panel rozmowny, wyposażony też w obudowę podtynkową.

– 5. ZESTAW WIDEOMONITOR VP-709B + panel bramowy VO-701A czarny TYP: VP-709A. Jest to zestaw, w skład którego wchodzą: kamera z podświetleniem LED, 4 – żyłowa magistrala oraz kolorowa kamera. W ten sposób płacąc raz zyskuje się zestaw do montażu.

Domofony z Zamel – innowacja w domu

Wiodącym produktem marki Zamel są systemy domofonowe ENTRA, które stwarzają możliwość konfiguracji podstawowego zestawu z dostępnymi w serii panelami zewnętrznymi. Dzięki temu każdy podstawowy zestaw można wzbogacić o dodatkowe panele zewnętrzne, co ma znaczenie w przypadku dużych budynków i domów. W zestawie znajdują się także monitory, co sprawdza się zwłaszcza na posesjach z kilkoma furtkami.

Przeczytaj też: Nowoczesne „oko” na Twój dom – poznaj wideodomofon Zamel

Karta graficzna dla zapalonego gracza – jaka powinna być?

0
Karta graficzna dla zapalonego gracza - jaka powinna być?

Jesteśmy zapalonymi graczami i chcemy “podrasować” nasz sprzęt, by grać w jeszcze lepsze i premierowe tytuły. Mając takie plany, musimy przede wszystkim wymienić kartę graficzną na lepszy model. Żeby to zrobić, powinniśmy wiedzieć, jakie parametry karty są ważne i na jakie szczególnie zwrócić uwagę, aby zakup był rzeczywiście udany.

Jak rozliczyć PIT-36L

0
Jak rozliczyć PIT-36L

Podatnicy mają czas do 20 kwietnia 2019 roku na złożenie do Urzędu Skarbowego deklaracji PIT-36L. Składają ją tylko i wyłącznie podatnicy, którzy dokonali wyboru podatku liniowego.

Podatek liniowy – dla kogo?

Mogą go wybrać przedsiębiorcy, prowadzący działalność gospodarczą (w tym wspólnicy spółek osobowych opodatkowanych podatkiem PIT) oraz osoby rozliczające tzw. działy specjalne produkcji rolnej.

Niemniej jednak nie dla wszystkich przedsiębiorców jest to korzystna forma opodatkowania, ponieważ polega ona na stosowaniu stałej stawki podatku 19% niezależnie od wartości zarobku uzyskanego z działalności gospodarczej (lub działów specjalnych produkcji rolnej). Ponadto taka forma opodatkowania nie zakłada kwoty wolnej od podatku (13.000 zł rocznie) oraz 32% stawki podatku od nadwyżki ponad 85.528 zł dochodu.

PIT-36L składają przedsiębiorcy, którzy prowadzili działalność gospodarczą jeszcze w 2017 roku oraz do 22 stycznia 2018 r. złożyli oświadczenie, że chcą się rozliczać w formie liniowej. Deklarację tą wypełniają również przedsiębiorcy, którzy rozpoczęli prowadzenie działalności gospodarczej w trakcie roku 2018 i wybrali formę liniowego opodatkowania – przy składaniu wniosku CEIDG-1 lub nie później niż w dniu uzyskania pierwszego przychodu.

Ulgi i odliczenia

Liniowa forma opodatkowania nie uprawnia do skorzystania z większości ulg takich, jak:

– rozliczenie wspólne z małżonkiem;
– odliczenia podatkowe;
– nie uwzględnia się też kwoty zmniejszającej podatek.

Jednak wypełniając deklarację PIT-36L podatnicy mają prawo do odliczenia:

– zapłaconych składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne;
– tzw. ulgi abolicyjnej – dla osób osiągających dochody za granicą;
– ulgę B+R (na badania i rozwój).

W deklaracji PIT-36L przedsiębiorca może pomniejszyć swój przychód o koszty jego uzyskania, a także przekazać 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.

PIT-36L a inne dochody

Na PIT-36L nie można rozliczyć się łącznie z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dziecko. W deklaracji PIT-37L nie ma możliwości łączenie przychodów opodatkowanych według skali podatkowej rozliczanych na standardowym PIT-36 i PIT-37, nawet jeśli część przychodów małżonka lub osoby samotnie wychowującej dziecko opodatkowana jest liniowo.

Przedsiębiorca rozliczający się na druku PIT-36L może być zmuszony złożyć dodatkowo inne deklaracje podatkowe, o ile łączy zarobki firmowe z innymi źródłami przychodów (PIT-37, PIT-36, PIT-28 PIT-39), rozliczanych niezależnie od przychodów z PIT-36L.

Wróżby online

0
wróżby online

Czy jesteś w sytuacji, której nie rozumiesz, nie wiesz jak postąpić i do czego może doprowadzić to, co dzieje się w twoim życiu? Nie masz pewności co do pewnych wydarzeń, osób, czekasz na spełnienie pragnień, albo stoisz w obliczu trudnej decyzji? A może po prostu chcesz zadać ważne dla ciebie pytanie, na które nie potrafisz znaleźć odpowiedzi? Dotyka to nas wszystkich, w każdym wieku, niezależnie od wszystkiego i każdy z nas odczuwa wątpliwości, zagubienie, albo też nadzieję i radość z nadchodzącego… Nic dziwnego, że potrzebnym staje się doradca, ktoś kto potrafi odpowiedzieć na pytania o szczęście, zdrowie, karierę, o los. Nie każdy jest w stanie to zrobić, na szczęście takie osoby istnieją i chcą odpowiedzieć na pytania, które zadasz. Ich narzędziem jest Tarot – każdy z nich poświęcił wiele lat nauki i praktyki, by odpowiednio odczytywać i przekazywać jego przesłanie. Tania wróżka tylko na naszym portalu z wróżbami online. Żaden z naszych doradców nie znalazł się tutaj przypadkiem – należą do grona a jednocześnie najlepszych ezoteryków w naszym kraju, rzetelnych i godnych zaufania – powiedzą ci to, co Tarot chce przekazać i co stanowi odpowiedź na twoje pytanie, nie tylko to, co masz ochotę słyszeć.

Kim jesteśmy i dlaczego?

Porada wróżek i wróżbitów z portalu WrozbyTarot.Online może dać ci nowe spojrzenie na sytuację w której jesteś, albo znajdziesz się niebawem, przygotować się do nadchodzących wyzwań, albo uniknąć kłopotów. Tylko od ciebie zależy, czy zechcesz zezwolić wróżkom czy wróżbitom na udzielenie sobie pomocy, wsparcia i porady – to ich zadanie, powołanie i dar, na który pracowali wiele lat. Wróżby Online to świetne narzędzie dywinacyjne – jego szczegółowe opisy pozwolą sprawdzić Twoją przyszłość, ale nie tylko. Tarot przez Internet to oszczędność czasu, pieniędzy i wstydu. Czy nie było wiele razy tak, że aby iść do wróżki obawiałeś się o to co ona sobie pomyśli o Tobie? Czy czasem nikomu nie zdradzi o czym rozmawialiści? Dlatego powstał portal ezoteryczny z Tarotem przez Internet, gdzie ezoterycy Cię nie zobaczą, a możesz porozmawiać przez telefon, czat, sms. Spójrz jaki Wróżbita Saleos przygotował dla Ciebie darmowy horoskop na marzec 2019 r. !

Dlaczego właśnie my?

W trosce o wygodę i szeroki dostęp do porad, jesteśmy dostępni całą dobę. Możesz skorzystać z wróżby na telefon, albo wysłać sms do wróżki – nie poniesiesz żadnych kosztów, jeżeli nie uda się nawiązać połączenia. Na każdą twoją wiadomość tekstową odpowiemy natychmiast. Zależy nam na twoim komforcie i dobrym samopoczuciu, dlatego wróżby telefoniczne będą dla ciebie dostępne od razu, po dokonaniu szybkiej, darmowej rejestracji. Nie musisz podawać żadnych swoich danych – wystarczy adres e-mail i akceptacja regulaminu strony, dzięki któremu możesz dokładnie zapoznać się z zasadami naszego działania. Zapewniamy 100% dyskrecji i bezpieczeństwa twoich danych. Po darmowej rejestracji zyskujesz możliwość konsultacji ze wszystkimi naszymi wróżbitami, a także otworzymy dla Ciebie Magiczne Wrota Tarota i Wróżb online. Dzięki temu przesłanie Tarota będzie dla ciebie dostępne zarówno na poziomie ogólnym, jak i bardzo szczegółowym, indywidualnym. Wysokiej jakości usług, świadczonych przez naszych specjalistów i dostępnych na naszej stronie online, towarzyszy przystępna cena – wybierając nas, wybierasz najtańsze rozmowy i najwyższą jakość usług ezoterycznych.

Magiczne Wrota Tarota

Już dzisiaj skorzystaj z pomocy wróżki – nie czekaj aż życie dokona wyboru za Ciebie ! To Ty masz wpływ na swoje życie – nie wierzysz? Zadzwoń do wróżki !

wróżby online

Zaoszczędź przy wymianie walut na zagraniczne wakacje

0
Zaoszczędź przy wymianie walut na zagraniczne wakacje

Im szybciej zbliża się lato 2019, tym gorliwiej szukamy pomysłu gdzie wypocząć. Bierze nas ochota na podróżowanie po kraju, w którym na co dzień nie mieszkamy i odkrywanie nowych, niesamowitych miejsc. Zanim jednak to nastąpi lepiej włączyć finansową czujność. Jak zaoszczędzić przy wymianie walut na zagraniczne wakacje?

Medale pamiątkowe – pamiątka na długie lata

0
Medale pamiątkowe – pamiątka na długie lata

Medale pamiątkowe w praktyce nie różnią się wiele wykonaniem od medali sportowych, choć służą zupełnie innym celom niż honorowanie sportowców po ciężkich zawodach.

Czym są etykiety termokurczliwe?

0
Czym są etykiety termokurczliwe?

Trudno wyobrazić sobie współczesny świat bez różnego rodzaju produktów konsumpcyjnych. Na większości z nich znajdziemy etykiety, czyli broszury informacyjno-marketingowe, na których są obecne ważne dla konsumenta informacje i przekazy reklamowe, mające nakłonić go do zakupu konkretnego produktu. Czytaj dalej i poznaj rodzaje etykiet.

Egzamin do policji – krok po kroku

0
Egzamin do policji – krok po kroku

Chcesz zostać policjantem? Przed Tobą trudne wyzwanie, które sprawdzi zarówno Twoje możliwości fizyczne jak i psychiczne. To niezbędne egzaminy mające na celu „przesianie” kandydatów i w efekcie wybranie odpowiednich kandydatów do służby mundurowej. Dowiedz się jak wygląda egzamin na policjanta.

Czym zajmuje się policjant?

Praca policjanta to nie tylko ściganie przestępców. Cały proces śledztwa wymaga współpracy wielu komórek policji, których funkcjonowanie jest bezpośrednio uzależnione od siebie. Specyfika pracy w określonych działach policji, znacząco różni się od pozostałych. Finalnie jednak, praca każdej z nich prowadzi do zatrzymania osób odpowiedzialnych za dokonanie przestępstwa lub ich stałemu przeciwdziałaniu.

Struktury policji dzielą się na następujące komórki:

  • Służba Śledcza

Zajmują się przede wszystkim dochodzeniami i śledztwami. Jeżeli interesuje Ciebie praca detektywistyczna, to oni właśnie tym się zajmują.

  • Służba Kryminalna

Ich obowiązkiem jest ustalenie podejrzanych, ich miejsca pobytu i dokonanie aresztowania.

  • Służba Prewencyjna

Zabezpieczają wszelkie imprezy masowe, marsze i wiece. Odpowiedzialni są za zapewnienie nam bezpieczeństwa w miejscu imprezy lub na trasie marszu.

  • Służba Zaopatrzeniowa

Są odpowiedzialni są zapewnienie wszystkim komórkom policji odpowiedniego sprzętu i zapewnienie zaopatrzenia. Zarówno dla administracji, służby interwencyjnej czy drogowej.

Każda z komórek policji jest równie ważna, a działanie każdej z nich wpływa na jakość funkcjonowania całej organizacji.

Czas na wyzwanie, czyli egzaminy do policji

Przede wszystkim radzimy się dobrze przygotować, zarówno pod kątem fizycznym jak i wiedzy do egzaminów. W Internecie możecie wyszukać rozwiązane arkusze egzaminacyjne. Szczególnie polecamy stronę Odpowiedzi.com.pl, gdzie znajdziecie pytania i opracowane odpowiedzi do tegorocznych testów na policjanta.

  • Test Sprawności Fizycznej

Pierwszym punktem egzaminu jest test zdolności fizycznych. Egzamin składa się z 7 stacji na których musisz wykonać konkretne ćwiczenia. Na ukończeniu testu masz minutę i 41 sekund. Jest to maksymalny czas, który dopuszcza kandydata do zaliczenia.

Ćwiczenia na egzaminie:

– przewrót w przód i w tył

– bieg wahadłowy ( po kopercie )

– rzut piłką lekarską

– zgięcia tułowia w leżeniu, popularne „brzuszki”

– ćwiczenia na ławie gimnastycznej

– ćwiczenia z 28-kilogramowym manekinem

  • Test Wiedzy Ogólnej – TSO

Policyjny egzamin pisemny składa się z czterdziestu pytań zamkniętych. W każdym z pytań musisz wybrać tylko jedną odpowiedź. Pytania dotyczą między innymi – funkcjonowania organu Policji, administracji w państwie, władzy ustawodawczej, sądowniczej i wielu, wielu innych. Odpowiedzi na egzamin do policji są dostępne na stronie Odpowiedzi.com.pl.

  • Policyjny test psychologicznych

Psychologiczna weryfikacja kandydatów sprawdza czy zdolni są do podjęcia zawodu, który niejednokrotnie podda ich próbie i będzie wymagał ogromnej odporności na stres. W jego trakcie sprawdzane są również zdolności intelektualne i poznawcze. Po wypełnieniu arkuszy przeprowadzana jest rozmowa z policyjnym psychologiem, który weryfikuje nasze odpowiedzi.

  • Rozmowa kwalifikacyjna

To kulminacyjny etap rekrutacji. Po zaliczeniu poprzednich testów musisz być przygotowany na ostatni, najbardziej wymagający etap. Egzaminatorzy poddadzą Was ogromnemu naciskowi, który ma wpłynąć na wzrost poziomu stresu. Uczestniczy w nim zawodowy, doświadczony policjant i psycholog. Wcześniej ten etap był nazywany „wywiadem zorganizowanym”.

Przygotuj się do każdego z etapów rekrutacji, gdyż tylko kilku najlepiej przygotowani mogą zostań przyjęci w szeregi Policji. O końcowym przyjęciu decyduje liczba uzyskanych punktów z każdego etapu.

ZOBACZ TEŻ