sobota, Lipiec 24, 2021

Rozliczenie PIT-37

0
Rozliczenie PIT-37

Jeśli chcesz złożyć zeznanie na temat wysokości osiągniętego dochodu lub straty poniesionej w roku podatkowym, musisz dowiedzieć się, czym jest deklaracja PIT 37.

Mechanizm handlu walutami

0
Mechanizm handlu walutami

Na rynku walutowym wszystkie instrumenty prezentowane są w parach. Jedna waluta zawsze przeciwko drugiej. Na tym polega ta gra. Tym samym każda operacja, która jest zawierana przez tradera to zarówno kupno, jak i sprzedaż. Co warto wiedzieć o tym mechanizmie? Sprawdź nasz poradnik!

Dlaczego warto postawić na oświetlenie LED?

0
led

Można zaobserwować, że oświetlenie LED z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nie wszyscy jednak jeszcze przekonali się do wspomnianego rozwiązania. Dlaczego warto zdecydować się na ledowe żarówki GU10?

Popularne narzędzia tokarskie

0
narzędzia tokarskie

Kupiliśmy naszą pierwszą tokarkę i…co dalej? Sama obrabiarka nie zda nam się na nic, jeżeli nie wyposażymy jej w podstawowy zestaw narzędzi, wśród których oczywiście najważniejsze są noże tokarskie. Podstawowym nożem, pierwszym wyborem przy każdym zakupie, powinien być nóż zgrubny Groth MCLNR2525 lub MWLNR2525, który łączy w sobie wszystkie kluczowe cechy, takie jak:

-podwójny docisk płytki pinem bocznym oraz łapą górną, dzięki mocowaniu typu M,

-wytrzymała płytka o kącie 80 stopni C lub W o neutralnym kącie N (co oznacza, że każda płytka jest dwustronna, przez co posiada 2x więcej krawędzi skrawających, co zmniejsza jednostkowy koszt produkcji),

-typ trzonka L, co zapewnia symetrycznie rozłożone kąty 5 stopni na przodzie i z tyłu noża, dając najwyższą uniwersalność,

-najbardziej popularny w obróbce skrawaniem rozmiar trzonka 25x25mm,

-niską cenę (44.14eur) oraz tanie uniwersalne płytki w cenach poniżej 3eur.

Do wykończeń najlepiej zastosować noże tokarskie posiadające wszystkie wyżej wymienione cechy, ale korzystające z płytki o geometrii typu V, np. Groth MVJNR – płytki do tego noża występują oczywiście w wielu pokryciach, co pozwala na wybór optymalnego rozwiązania, niezależnie od tego czy obrabiamy stal, materiały nierdzewne, żeliwo czy metale nieżelazne takie jak aluminium.

Noże tokarskie do rowkowania i przecinania to podstawa zawsze, kiedy wykonujemy detale z pręta, np. na tokarce Haas ST20 będą to wszystkie przedmioty o średnicy nawet do 63mm. Ponownie niepodważalnym liderem w kategorii cena –  jakość okazują się być noże tokarskie Groth GMGEHR i GSGTUB z ceną płytki poniżej 6eur.

Noże tokarskie wywołują duże siły promieniowe na przedmiot obrabiany, przez co obróbka przedmiotów o smukłości powyżej 3d (trzykrotnie dłuższych, niż szerokich średnicowo) może być utrudniona. Z pomocą przychodzi nam wtedy nawiertak do otworów i podparcie kłem obrotowym. Nawiertak do otworów składa się z dwóch średnic o kątach wierzchołkowych 118 i 60 stopni, mających na celu zyskać prowadzenie narzędzia (a co za tym idzie wysoką współosiowość) oraz wykonać powierzchnię pasującą do kąta kła, którego zadaniem jest podtrzymywać przedmiot obrabiany za pomocą konika. Niska cena nawiertaków Sara i Atorn z katalogu Sartorius (już od 3.5eur) sprawia, że ten zakup powinien również być jednym z pierwszych, zwłaszcza biorąc pod uwagę uniwersalność tych narzędzi. Poza wykonywaniem nakiełków pozwalają też one na nawiercanie pod stabilizację wiertła, ale też np. grawerowanie przy użyciu narzędzi napędzanych na tokarkach lub frezarki.

Obsługa techniczna budynku – jak kompleksowo zadbać o budynek?

0
Obsługa techniczna budynku

Na co dzień, raczej nie zastanawiamy się nad tym, jak to jest, że wszystko w naszym budynku działa. Gdy coś zaczyna się psuć, po prostu zgłaszamy to dalej, licząc na szybką naprawę usterki. Obsługa techniczna budynku zajmuje się zgłoszonym przez nas problemem, a my znów możemy spać spokojnie.

Praca na wózku widłowym

0
kurs na wózki widłowe

W dzisiejszych czasach znalezienie dobrze płatnej pracy jest niełatwym zadaniem. Młodzi ludzie zdobywają coraz to nowe, wyższe wykształcenie. Na skutek tego na rynku pracy jest duża konkurencja wysoce wykwalifikowanych pracowników umysłowych. Z drugiej strony coraz mniejszym zainteresowaniem cieszą się szkoły kształcące w kierunku prac fizycznych, takie jak technika czy szkoły zawodowe.

Korzyści ze współpracy z agencją reklamową

0
agencja reklamowa katowice

W biznesie mawia się że „dobry marketing to podstawa” i jest to niewątpliwie prawda, ponieważ największe marki na świecie zdecydowanie na nim nie oszczędzają.

Fulfillment eCommerce

0
Fulfillment eCommerce

Dane udostępnione w połowie 2020 roku przez operatora platformy eCommerce Shoper pokazały, że w okresie pandemii rynek eCommerce zanotował szybki wzrost, tak pod względem liczby sklepów internetowych, jak i wartości i ilości dokonywanych transakcji. Rekordzistą jest kategoria Delikatesy on-line, w której wartość zakupów dokonywanych w sklepach internetowych korzystających z platformy Shoper więcej niż podwoiła się w porównaniu do 2019 roku. Znaczne wzrosty nastąpiły też w kategoriach dom i ogród, upominki i akcesoria, sport i podróże. Z kolei w sklepach internetowych sprzedających produkty dla dzieci liczba transakcji wzrosła tylko o jedną czwartą, za to wartość tych transakcji wzrosła aż o 80%. W sumie nie ma tu zaskoczenia: zamknięci w domu przez pandemię klienci mają czas i pieniądze, ale nie mają możliwości wyjścia na zakupy, więc zwracają się ku eCommerce. Dla sklepu internetowego ten wzrost zainteresowania to ogromna szansa, ale także ryzyko. Jeżeli obsługa w sklepie internetowym nie sprosta zwiększonej liczbie zamówień, to pojawią się opóźnienia i pomyłki, a co za tym idzie, zwroty i niezadowoleni klienci. Konieczne może okazać się znalezienie dodatkowych pracowników i zwiększenie zapasów magazynowych, na które potrzebna będzie dodatkowa przestrzeń. Logistyka sklepu internetowego nie jest prosta na co dzień, a w okresach szybkiego wzrostu komplikuje się jeszcze bardziej. Fulfillment jest nowoczesnym rozwiązaniem dla eCommerce pozwalającyma na odciążenie sklepu internetowego w zakresie logistyki i dającym większą elastyczność w okresach szybkiego wzrostu.

Fulfillment eCommerce – co oferuje?

Fulfillment eCommerce to kompleksowa obsługa sklepów internetowych w zakresie logistyki, obejmująca wszelkie operacje, od przyjęcia towarów na magazyn, przez ich przechowywanie, po kompletację, pakowanie i dostawę zamówień. W miejsce indywidualnych umów z osobami i firmami wykonującymi poszczególne zadania, zarząd sklepu wykupuje abonament fulfillment, w ramach którego operator bierze na siebie aspekty obsługi eCommerce w zakresie logistyki takie jak:

Odbiór dostaw i przyjęcie towaru. Fulfillment obejmuje cały proces magazynowy, co zaczyna się od przyjęcia na stan magazynowy towarów sprowadzanych z hurtowni czy wprost od producenta. Firmy logistyczne oferujące fulfillment starają się utrzymywać wysoki poziom przeszkolenia pracowników, którzy dysponują też na ogół większym doświadczeniem, pracując w większym magazynie z większą ilością towarów. Centrum fulfillmentu firmy będzie też dysponowało nowoczesnym sprzętem i procedurami. Fulfillment pozwala więc na usprawnienie procesów, skracając czas poszczególnych działań i pozwalając na uniknięcie błędów i pomyłek. Możesz nie obawiać się, ze towary zaginą gdzieś w magazynie i znajdą się dopiero podczas remanentu. Dochodzi do tego integracja systemów informatycznych centrum fulfillmentu i eCommerce, co oznacza, że przyjęte na magazyn towary pojawiają się od razu w bazie danych sklepu i mogą natychmiast trafić do sprzedaży.

Magazynowanie. Kolejnym po przyjęciu produktów etapem usługi jest ich magazynowanie. Wbrew pozorom, jest wiele korzyści, które można uzyskać na tym etapie dzięki współpracy z doświadczonym centrum fulfillmentu. Przede wszystkim potencjał infrastruktury logistycznej takiego centrum znacznie przerasta potrzeby niewielkiego przedsięwzięcia w branży eCommerce, co pozwala mu na udostępnienie dodatkowej przestrzeni i kadr jeśli potrzeby sklepu internetowego wzrosną, w zamian za wyższy abonament. Działa to też w drugą stronę: jeżeli biznes eCommerce idzie akurat źle (może ze względu na jego sezonowy charakter) nie trzeba utrzymywać zbędnej przestrzeni magazynowej i bezczynnych pracowników, bo sklep w modelu fulfillment płaci tylko za wykorzystane moce przerobowe. Ponadto, dzięki przemyślanej organizacji przestrzennej magazynów, w połączeniu ze wspomnianymi już wysokimi standardami procedur i wyszkolenia pracowników, najpopularniejsze produkty są zawsze pod ręką i mogą zostać szybciej odnalezione i przekazane do wysyłki, a tym mniej chodliwym nie grozi zapomnienie w kącie magazynu.

Kompletacja i pakowanie zamówień. Tu dochodzimy do być może najważniejszego z punktu widzenia sklepów internetowych etapu. Gdy tylko klient złoży zamówienie na stronie sklepu, zintegrowany system informatyczny przekazuje tą informację pracownikom centrum logistycznego. Dzięki wspomnianej już sprawności procedur i kadry kompletacja zamówień powinna przebiegać płynnie, bez pomyłek i, co najważniejsze, szybko (czas realizacji zamówienia jest bardzo ważny dla klientów eCommerce). Przed wysłaniem zamówienia do klienta należy je jeszcze zapakować. Fulfillment dla eCommerce ma tą przewagę nad indywidualnym sprzedawcą, że operator kupuje opakowania w dużych ilościach, dzięki czemu płaci mniej za pojedynczy karton i może ich mieć znacznie większy wybór. Można więc zapakować każdy produkt w opakowanie dopasowane pod względem rozmiaru i trwałości, jak również do szczególnych potrzeb indywidualnych sklepów internetowych. Na przykład, jeżeli estetyka opakowania jest szczególnie ważna albo chcesz żeby było ekologiczne. Możesz też nie martwić się, że materiałów opakowaniowych niespodziewanie zabraknie. Pamiętajmy, że dobre opakowanie przesyłki z eCommerce oznacza mniej zwrotów spowodowanych uszkodzeniem w transporcie.

Wydanie towaru i dostawa. Jak już wspomniano, klientom eCommerce bardzo zależy na szybkiej realizacji zamówień, na co (poza kompletacją) ma przede wszystkim wpływ dostawa. Tu największą przewagę daje fulfillment realizowany jest przez operatora logistycznego, który ma własną sieć dystrybucji, flotę pojazdów, kurierów. Dzięki integracji systemu informatycznego i organizacji w ramach jednej firmy, fulfillment gwarantuje, że obsługa spedycji będzie przebiegać bez zbędnych tarć. Oznacza to mniej pomyłek i szybszą wysyłkę zamówień – dwie rzeczy, które znacząco wpływają na lojalność klienta w eCommerce.

Dodatkowe usługi. Fulfillment to przede wszystkim logistyka, procesy magazynowe i spedycja, ale fulfillment obejmuje też inne działania związane z tymi procesami, takie etykietowanie, dołączanie dokumentów (faktur, ulotek, katalogów, formularzy zwrotu, etykiet nadawczych do zwrotów itp.), obsługa zwrotów czy klienta biznesowego. Szczególnie korzystne są w modelu fulfillment te ostatnie. Zwroty w obrębie usługi fulfillment oznaczają, że te towary, które się do tego nadają, mogą od razu wrócić do sprzedaży. Wiele osób zwraca na przykład niepasujące buty lub ubrania, które wracają do magazynów operatora i mogą zostać wpisane ponownie do katalogu sklepu. Z kolei w obsługa klienta biznesowego wiąże się z wieloma niuansami, nieobecnymi normalnie w działalności sklepu internetowego. Fulfillment oznacza, że w ogarnięciu ich wszystkich pomoże nam doświadczony operator.

Fulfillment w eCommerce – co możesz zyskać?

Fulfillment to kompleksowe rozwiązanie dla eCommerce, dzięki któremu możesz uzyskać wiele korzyści. Zacznijmy od tego, że fulfillment nie będzie cię kosztował więcej od samodzielnej obsługi logistyki, a nawet może być tańszy, mimo że korzystasz z usług pośrednika. Jest to przede wszystkim efektem ekonomii skali, na której mogą oszczędzić duże firmy, takie jak jest operator fulfillmentu. Oznacza ona na przykład zmniejszenie kosztów najmu magazynów, zakupu opakowań, czy obsługi kurierskiej. Możesz też zaoszczędzić na pracownikach, bo nie zatrudniasz ludzie na etacie i nie musisz szukać dodatkowych kadr kiedy na przykład pik sprzedażowy zbiegnie się z chorobą czy urlopami twoich pracowników. Fulfillment daje ci też większą elastyczność – jeżeli twoje potrzeby wzrosną nagle to możesz po prostu dostaniesz większy rachunek, zamiast szukać na gwałt nowych ludzi czy większego magazynu. Korzystając z fulfillmentu nie musisz też zawierać i monitorować umów najmu magazynów i umów z firmami kurierskimi, rozliczać się z pracownikami, czy kupować opakowań.

Podpisz swój dokument online

0
Podpisz swój dokument online

Podpisywanie umowy nie musi już wymagać osobistego stawienia obu stron, a negocjacje nie muszą być żmudne i trudne. Mając dostęp do internetu, współpracę z kontrahentem możemy znacząco uprościć. Wszystko zmieniło się dzięki internetowemu narzędziu Umownik.

Jakie są zalety elektronicznego podpisywania umów?

Podpisanie umowy za pomocą internetu niesie ze sobą szereg zalet. Przede wszystkim – wraz z kontrahentem dojść do porozumienia możemy nie wychodząc z domu. Jedyne, czego wymaga od nas podpisywarka dokumentów, to dostęp do internetu. Możemy więc zapomnieć o konieczności dojazdu do klienta tylko w celu podpisania umowy – zawrzemy ją przez internet, a na miejscu stawimy się już tylko w celu rozpoczęcia naszej pracy.

Podpisanie umowy za pośrednictwem internetu jest również, wbrew pozorom, bardzo proste. Całość zajmuje zaledwie kilka minut. To mniej więcej tyle, ile zająłby nam sam dojazd na miejsce teoretycznego spotkania z klientem, gdyby wyznaczony adres znajdował się kilka kilometrów od nas. Oprócz tego musielibyśmy również dopełnić formalności, no i rzecz jasna – uwzględnić czas na drogę powrotną. Podpisując umowę online znacząco oszczędzamy na czasie, de facto eliminując większość niepotrzebnych formalności.

Wreszcie – dokument podpisany elektronicznie, za pomocą takiego narzędzia, jak podpisywarka umów, generuje dokładnie tą samą wartość prawną, co jego papierowa wersja. Dla nas oznacza to tyle, że podpisując umowę za pomocą internetu niczym nie ryzykujemy, ponieważ jest ona tak samo wiążąca, jak tradycyjna. Zakładając czarny scenariusz – jeśli w umowie podpisanej online pojawi się zapis, zgodnie z którym musimy zapłacić kontrahentowi z góry za wykonanie jakiegoś zlecenia, zaś on się z niego nie wywiąże, na jej podstawie możemy dochodzić naszych racji w postępowaniu sądowym.

Co oferuje Umownik?

Umownik to kompleksowe narzędzie umożliwiające podpisywanie różnego rodzaju umów w pełni online. Skorzystać z takiego rozwiązania mogą zarówno właściciele małych i średnich firm, jak i dużych korporacji. Umożliwia on jednak nie tylko samo zawarcie umowy, ale również przeprowadzanie wszelkich negocjacji bez wychodzenia z domu, za pomocą platformy. Przygotować w ten sposób umowę możemy nawet wtedy, gdy nie posiadamy specjalistycznej wiedzy, ponieważ możemy skorzystać z kilku gotowych szablonów. Każdą z przygotowanych umów możemy również zawsze zaktualizować.

Platforma ta udostępnia również narzędzie selfie, dzięki któremu możemy zweryfikować tożsamość oraz uczciwość naszego kontrahenta. Umownik gwarantuje również pełne bezpieczeństwo podpisanych dokumentów – każdy z nich zaopatrzony zostanie w unikatowy klucz oraz kod QR, jedynie za których pomocą możliwe będzie uzyskanie dostępu do danych. Wszelkie dane przechowywane są na serwerach zabezpieczonych certyfikatami Rated 4 ANSI/TIA 942.

Jaka taśma do paczek z nadrukiem będzie odpowiednia?

0
Jaka taśma do paczek z nadrukiem będzie odpowiednia

Zależy Ci ogólnie na tym, by taśma do paczek z nadrukiem była odpowiednio kupiona? Nie masz bowiem generalnie zamiaru zdecydować się na pierwsze z brzegu elementy, a potem płakać nad rozlanym mlekiem? Jeśli taka jest zaś Twoja postawa, to warto ogólnie zdecydować się na przeczytanie naszego artykułu…

Nie da się ukryć, że ogólnie naprawdę bardzo dobrej jakości taśma do paczek z nadrukiem powinna posiadać szereg najważniejszych zalet. Jakich dokładnie? Czym ogólnie warto kierować się podejmując tutaj decyzje? Chcesz, by taśma do paczek z nadrukiem spełniała ogólnie wszystkie swoje zalety? W takiej właśnie sytuacji bez wątpienia warto zdecydować się na rozwiązania posiadające szereg kluczowych zalet. Na pewno dobrym wyborem będzie profesjonalna firma. Wtedy usługi będą fachowe i szybkie. Warto zauważyć, że dobrej jakości podmioty zajmujące się tym zagadnieniem gwarantują, że wszystko będzie ogólnie realizowane zgodnie z najważniejszymi standardami. Są to specjaliści. Dzięki temu taśma do paczek z nadrukiem jest naprawdę dobrej jakości. Stosowane są wyłącznie dobrej jakości materiały. O czym jeszcze nie można zaś na pewno zapominać? O takim aspekcie, że można liczyć między innymi na darmowe projekty graficzne. Jeśli zaś wybierzesz zamówienia z oferty o określonej, minimalnej licznie, to także na tym zaś zyskasz pod wieloma względami. Możesz bowiem liczyć na darmowe dostawy.

Jak zaś taśma do paczek z nadrukiem powinna być kupowana? Musisz na pewno wybrać porządne firmy. Ta sprawa ani przez jeden moment nie może zaś być potraktowana po macoszemu. Co jeszcze jest szczególnie ważne w ramach tego konkretnego zagadnienia? Cenna informacja jest ogólnie taka, że taśma do paczek z nadrukiem powinna być dokładnie dopasowana do danego zagadnienia. O tej zaś właśnie sprawie nie wolno zapominać. Na szczęście wyboru w tym aspekcie nie brakuje. Co jeszcze jest szczególnie kluczowe? Ważna sprawa jest zasadniczo taka, że taśma do paczek z nadrukiem powinna być kupiona relatywnie tanio. Na szczęście można ogólnie liczyć na takie właśnie usługi. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na takie produkty. Ludzie mają bowiem świadomość, że jest to znakomita inwestycja własnych pieniędzy.

Dlaczego zaś taśma do paczek z nadrukiem jest ogólnie tak bardzo popularna? Trzeba tutaj ogólnie zwrócić uwagę na minimum kilka czynników. Na pewno kluczowa kwestia odnosząca się do tego zagadnienia jest taka, że dzięki temu można uzyskać cechy nie tylko praktyczne, lecz także wizualne. Wszak coraz więcej osób decyduje się na rozwiązania tego właśnie konkretnego typu. Nic zatem dziwnego, że są one popularne. Wszak taśma do paczek z nadrukiem jest bardzo uniwersalna. Co jeszcze powoduje, że tak dużo osób decyduje się na rozwiązania z tej właśnie kategorii? Kolejna cenna informacja jest taka, że ma to znacznie pod kątem potencjalnych Klientów. Wszak warto zadbać o to, by się dobrze zaprezentować. A zwykła szara taśma to na pewno nie jest dobre rozwiązanie na tej płaszczyźnie. Co jeszcze powoduje, że taśma do paczek z nadrukiem ma coraz więcej zwolenników? Są to elementy nie tylko praktyczne i eleganckie. Dodatkowo taśma do paczek z nadrukiem jest bardzo solidna. Wszak została wykonana fachowo i dokładnie. Między innymi przy zastosowaniu bardzo dobrej jakości kleju. Chcesz zdobyć jeszcze więcej cennych informacji na ten temat? W takiej sytuacji przeczytaj dokładnie artykuł ze strony internetowej https://tasma-z-nadrukiem24.pl/tasma-do-paczek-z-nadrukiem,d,37.

ZOBACZ TEŻ