sobota, wrzesień 24, 2022

Gadżety firmowe dla pracowników

0
Gadżety firmowe dla pracowników

Najlepszą wizytówką działalności firmy są jej kompetentni pracownicy. Warto jednak postawić jeszcze na identyfikację wizualną i zaopatrzyć ich w gadżety firmowe. W ten sposób marka będzie mogła być jeszcze lepiej i szybciej zapamiętana przez klientów, a jednocześnie zadba się o spójny wystrój w biurze czy też sklepie. Oczywiście gadżety firmowe mogą być też formą nagrody na imprezach firmowych dla pracowników. Na jakie warto postawić?

Zadbaj o dobry sen pracowników i zaoferuj im firmowe poszewki na poduszkę

Czasami z okazji świąt czy np. rocznicy działalności firmy przedsiębiorstwo oferuje swoim pracownikom prezenty. Oczywiście to co cieszy pracowników najbardziej to premie finansowe. Niemniej jednak można przygotować dla nich również drobne prezenty. A takim prezentem może być poszewka na poduszkę. Do takiej poduszki można dołączyć instrukcję obsługi zapisaną na kartce. Będą tam zapisane zasady korzystania z poduszki np. w humorystyczny sposób. Poduszka nie będzie przeznaczona do spania w pracy na biurku, bo pracownik powinien przychodzić do niej wyspany i aby zapewnić mu spokojny sen, firma ofiaruje mu poduszkę. Taka poduszka może przydać mu się za to nie tylko we własnym domu, ale również podróży służbowej. Na poduszce znajdzie się oczywiście firmowy logotyp, choć może znaleźć się na niej również jakiś napis. Każdy z pracowników na pewno w jakiś sposób taką poduszkę wykorzysta. Jak przygotować taki gadżet reklamowy? Wystarczy skorzystać z usług firmy, która oferuje druk w Opolu gadżetów reklamowych.

Spraw, by pracownicy mieli spójne stanowiska pracy i wybierz dla nich etui, notatniki i podkładki z logo

Jeżeli klienci i petenci są przyjmowani w biurze firmy, to na pewno na stanowiskach pracy, czyli biurkach pracowników nie powinno zabraknąć gadżetów reklamowych. Pakiet takich gadżetów pracownik może otrzymać przy przyjęciu do pracy. Wśród nich może być etui na długopis z logo firmy, notatniki z logo, a także podkładki pod myszkę z nazwą firmy. W ten sposób całe stanowisko pracy będzie wypełnione gadżetami reklamowymi. Pakiet gadżetów, np. długopisów czy pendrive pracownik może mieć na własny użytek, ale może również wręczać je klientom przy podpisywaniu umowy. W ten sposób można zadbać o dobrą identyfikację wizualną firmy. Aby stworzyć gadżety reklamowe z identycznym logotypem, nie różniącym się, niezależnie od wielkości, czyli posiadającym takie same proporcje czy dozwolone kolory, należy zlecić tę pracę profesjonalnej firmie. Warto skorzystać z usług takiej, która oferuje druk w Opolu.

Gadżety firmowe jako część imprez integracyjnych i innych dla pracowników

Czasami gadżety firmowe są na tyle atrakcyjne, że mogą być nagrodami na imprezach integracyjnych dla pracowników czy też imprezach firmowych organizowanych z okazji rocznicy działalności firmy albo rozpoczęcia czy zakończenia współpracy z inną firmą. Można zaproponować pracownikom konkurs wiedzy o firmie. Zwycięzca może otrzymać gadżety reklamowe. Mogą być one również nagrodą w organizowanej dla pracowników i ich rodzin loterii fantowej. Wśród atrakcyjnych gadżetów mogą być torby na ramię z logo firmy, pendrive z logo, a także etui na tablet czy smartfon. Oczywiście mogą być też dodatkiem właśnie do zasponsporowanych w ramach imprezy drobnych sprzętów elektronicznych.

Koszulki firmowe idealne na targi branżowe, ale i sprawdzające się w codziennej pracy

Jeżeli zastanawiacie się, na jakie gadżety reklamowe dla pracowników możecie jeszcze postawić, to na pewno są to koszulki z nadrukiem. Pracowniczy uniform w kolorach firmy i z firmowym logotypem dobrze się sprawdza. W ten sposób także buduje się identyfikację wizualną danej marki. Koszulki firmowe mogą być przez pracowników ubierane codziennie do pracy. Sprawdzą się jednak także na targach branżowych, których firma jest uczestnikiem czy też współorganizatorem. Na koszulkach poza logo może znaleźć się także hasło reklamowe, które znajdzie się pod nim albo na odwrocie. Warto zadbać o ciekawy design i wcześniej przygotować projekt spójny z logotypem firmy. Można poprosić również o pomoc firmę, która zajmuje się drukiem reklamowym od lat i jest w stanie zaproponować optymalne i ciekawe rozwiązanie.

Nieinwazyjne metody na powiększenie penisa – tabletki, pompki czy ekstendery?

0
Nieinwazyjne metody

Nieoperacyjne metody powiększania penisa z cieszą się dużą popularnością. Nic w tym dziwnego, badania pokazują, że niewielu mężczyzn jest w pełni zadowolonych z rozmiaru swojego członka. Co więcej, wielu mężczyzn odczuwa tak duży dyskomfort spowodowany małym rozmiarem swojego penisa, że unika współżycia ze strachu przed odrzuceniem.

Niestety zabieg chirurgiczny polegający na nacięciu więzadeł wieszadłowych należy do zabiegów inwazyjnych i przeprowadzanych w znieczuleniu ogólnym z którym wiąże się także ryzyko powikłań pooperacyjnych. Coraz mniejsza liczba mężczyzn chce poddawać się tego typu zabiegowi.

Obecnie panowie mogą skorzystać z co najmniej kilku nieinwazyjnych metod jak pompki próżniowe czy tabletki na powiększenie penisa, które można wdrożyć we własnym domu lub udać się na zabieg trwający 60 minut i tego samego dnia opuścić klinikę.

Lipotransfer

Pierwszą metodą jest coraz popularniejszy w naszym kraju lipotransfer. Zabieg polega na wprowadzeniu niewielką kaniulą pod skórę prącia specjalnego koncentratu na bazie tkanki tłuszczowej. Lipotransfer jest bardzo mało inwazyjny dlatego przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

Sam zabieg trwa z reguły około 60 minut a pacjent może wrócić do domu jeszcze tego samego dnia. Dzięki tej metodzie można uzyskać pogrubienie członka nawet o 50%. Niestety zabieg lipotransferu nie ma wpływu na wydłużenie penisa w stanie erekcji (niewielkie wzrost w stanie spoczynku).

Tabletki na powiększenie penisa

Drugą metodą są bardzo popularne tabletki na powiększenie penisa na bazie naturalnych składników o których więcej można dowiedzieć się w tym miejscu.

Działanie tabletek na porost członka polega na regularnym dostarczaniu do organizmu składników o działaniu rozkurczającym naczynia krwionośne. Dzięki takim składnikom jak l-arginina, żeń-szeń czy buzdyganek naziemny dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych i wypełnienia ciał jamistych większą ilością krwi.

Według producentów tego typu produktów systematyczna suplementacja tabletkami ma zapewnić powiększenie penisa o kilka centymetrów zarówno na długość jak i w obwodzie. Ponadto, dzięki składnikom jak l-arginina może nastąpić również wzmocnienie erekcji. Wspomniane wcześniej składniki jak tribulus terrestris (buzdyganek naziemny) oraz żeń-szeń mogą wykazywać korzystny wpływ na libido.

Obecnie na rynku znajdziemy takie preparaty jak member xxl, penisizexl czy xtrasize. Przed wyborem konkretnego produktu warto wykonać odpowiedni research i sprawdzić opinie o member xxl, penisizexl oraz innych dostępnych na rynku produktach i wybrać ten który najbardziej nam odpowiada.

Ekstendery

Ekstendery to nic innego jak urządzenia rozciągające. ich działanie polega na poddawaniu prącia długotrwałemu rozciąganiu i wywołaniu procesu cytokinezy czyli podziału i namnażania się komórek.

Choć metoda ta znajduje potwierdzenie w badaniach jest bardzo wymagająca i czasochłonna. Problem stanowi konieczność wielogodzinnego noszenia urządzenia co dla wielu mężczyzn może stanowić duże utrudnienie w normalnym funkcjonowaniu.

Praca, szkoła, codzienne obowiązki a nawet wizyta w toalecie to konieczność ściągnięcia urządzenia. Mężczyźni którzy są zdeterminowani i mają dużo wolnego czasu na noszenie urządzenia mogą z powodzeniem korzystać z tej metody.

Samsung AGD do zabudowy – dlaczego w dzisiejszych czasach warto zdecydować się na inteligentną kuchnię?

0
Samsung AGD do zabudowy

Nawet jeśli będziemy dbali o nasze mieszkanie najbardziej na świecie, to i tak nie unikniemy jego remontu raz na jakiś czas. Szczególnie dotyczy to kuchni, która siłą rzeczy jest narażona na uszkodzenia mebli czy zabrudzenia. Kiedy weźmiemy się za odświeżanie naszego lokum, będziemy musieli także wybrać nowy sprzęt AGD do zabudowy. Jak to zrobić, by móc w pełni wykorzystać możliwości, jakie dają nam nowoczesne, inteligentne sprzęty? Zobacz, jak wybrać odpowiednie sprzęty, które wprowadzą naszą kuchnię w kolejną epokę!

Filamenty do drukarek 3D o różnych właściwościach

0
Filamenty do drukarek 3D o różnych właściwościach

Filamenty stosowane są w drukarkach 3D wykorzystujących technologię FDM/FFM. Oznacza to, że filament jest podgrzewany do odpowiedniej temperatury i wypuszczany przez cienką dyszę, pozwalającą na jego układanie warstwa na warstwie, zgodnie z zaprojektowanym wcześniej modelem. Oczywiście, w zależności od potrzeb możemy zdecydować się na różne materiały, z których zostanie zbudowany obiekt. Zobaczmy, po jakie warto sięgnąć.

Materiały na bazie PLA

PLA (polylactic acid), czyli polilaktyd, jest jednym z najbardziej popularnych materiałów do tworzenia filamentu, po jaki możemy sięgnąć. PLA odznacza się wieloma cechami, które sprawiają, że jest idealny do prostych zastosowań, jak choćby testowe modele produktów, które później mają zostać wypuszczone na rynek w produkcji masowej.

PLA jest przede wszystkim tani, lekki, nie wymaga specjalnych warunków do drukowania ani późniejszego czyszczenia czy obróbki materiału. W zasadzie po wydrukowaniu jest od razu gotowy do użytkowania. Odznacza się przy tym stosunkowo dużą wytrzymałością mechaniczną, jest lekko elastyczny, co chroni go przed złamaniem przy niezbyt mocnym nacisku. Istnieją także wzmocnione filamenty z PLA, wykazujące się jeszcze lepszymi właściwościami mechanicznymi. Dodatkową jego zaletą jest biodegradowalność – PLA jest więc traktowany jako materiał przyjazny dla środowiska.

Co więcej, PLA jest doskonałą matrycą w przypadku filamentów. Łatwo miesza się z wieloma barwnikami, dzięki czemu dostępny jest w całej palecie barw. Jednocześnie może służyć do stworzenia materiałów kompozytowych z drobinkami metalu lub innych materiałów, dzięki czemu filament nabiera wyglądu podobnego właśnie do nich.

Elektroprzewodzące

Jednymi z chętnie wykorzystywanych filamentów w badaniach naukowych oraz w produkcji przemysłowej są materiały elektroprzewodzące. Obecnie mamy z nimi do czynienia głównie w przypadku dodania nanocząstek węgla do matrycy PLA. Przy zachowaniu odpowiednich proporcji filament uzyskuje zdolność do przewodzenia prądu, co pozwala na jego szerokie zastosowanie.

Przykładem może być tutaj stosowanie innowacyjnych elektrod drukowanych z filamentów w elektrochemii. Służą one jako elektrody pomiarowe do nowoczesnych systemów badawczych, pozwalających na analizowanie różnorodnych substancji, na przykład lekarstw, narkotyków czy też trucizn. Dzięki możliwości ich wydrukowania, każde laboratorium posiadające drukarkę może pozwolić sobie na samodzielne zaprojektowanie konkretnej elektrody, o wybranym przez nich kształcie, długości czy przekroju. Dodatkową zaletą takiej produkcji elektrod jest możliwość ich łatwego modyfikowania, co jest bardzo ważną zaletą w nowoczesnych metodach badawczych.

Fluorescencyjne

Za pomocą drukarek 3D można uzyskiwać także obiekty o niezwykłym wyglądzie i właściwościach optycznych. W tym celu musi zostać zastosowany filament do drukarki 3D o właściwościach fluorescencyjnych w ciemności. Przykładem jest ESUN PLA+ LUMINOUS BLUE, który został stworzony specjalnie w celu uzyskania takich zachwycających efektów.

Co warto wiedzieć o bankowości elektronicznej?

0
Co warto wiedzieć o bankowości elektronicznej

Załóż konto, weź kredyt, złóż wniosek o kartę kredytową lub zrób zakupy bez wycho-dzenia z domu. Albo dokładnie odwrotnie – z dowolnego miejsca na świecie! Wygoda to niewątpliwie największa zaleta bankowości elektronicznej. Sprawdźmy, co jeszcze mo-żesz zyskać, korzystając z banku przez internet.

Jakie zmiany wprowadził Polski Ład?

0
Jakie zmiany wprowadził Polski Ład

W ostatnim czasie mamy do czynienia z wieloma zmianami w przepisach. Polski Ład oraz jego liczne modyfikacje wpłynęły na to jak będzie wyglądać rozliczenie PIT za rok  2022. Warto dowiedzieć się podstawowych informacji w tym temacie.

Jakie zmiany wprowadziło ministerstwo finansów?

W Polskim Ładzie w trakcie roku zaszły kolejne spore zmiany. Nowe zasady dotyczą rozliczania podatku PIT za rok 2022. Istnieje możliwość rozliczenia się na trzech zasadach:

 • pierwsza zasada mówi, że podatnik składa deklarację zgodnie z prawem obowiązującym od 1 lipca do końca roku. Zaliczka w podatku dochodowym pobrana przed 1 lipca będzie wyższa od tych, które są pobierane w ramach polskiego ładu i nowych reguł. To pozwala uzyskać podatnikowi zwrot nadpłaconego podatku.
 • sytuacje szczególne pozwalają podatnikowi zastosować zasady wcześniejsze. Podatnik może w tym wypadku zmodyfikować swój PIT online, stosując zasadę wcześniejszego rozliczenia (sprzed 1 lipca), na którą pozwalają przepisy. Minister finansów zezwala na takie modyfikacje tylko dla wybranych zagadnień oraz elementów rozliczenia. Deklaracja PIT za 2022 rok nie może być w całości samodzielnie sporządzona przez podatnika na starych zasadach. Modyfikacją podlegają niektóre elementy dla osób fizycznych.
 •  urząd skarbowy będzie porównywał rozwiązania podatkowe, po 1 lipca z tymi, jakie obowiązywały dawniej (tzw wylicza podatek hipoteczny za 2022 rok). Może wyjść, że dawniej podatnik miał niższe podatki. W tym przypadku podatnik skorzysta ze zwrotu nadpłacanego podatku. Ważne jest też samodzielne skontrolowanie podatku PIT podatku hipotecznego, które już nie obowiązują. Posiadanie kontroli swoich dochodów oraz przychodów jest ważne dla podatników.

PIT online

Możliwe modyfikacje form opodatkowania według polskiego ładu

Dla przedsiębiorców rozliczających się podatkiem liniowym istnieje możliwość opodatkowania zasadami ogólnymi. Zasady te są ustalone według nowych zasad (bez wliczania podatku hipotecznego) wybór możliwy w terminowo złożonym PIT-36.

Z każdego rodzaju działalności, która jest opodatkowana ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych na zasady ogólne, czyli skalę podatkową. Według nowych zasad (bez wliczania podatku hipotecznego) wyboru można dokonać w prawidłowo złożonym PIT-36.

Z każdego rodzaju działalności, która jest opodatkowana ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych na zasady ogólne, ale za drugą połowę roku. W takim wypadku do lipca stosowany będzie ryczałt, natomiast od lipca opodatkowanie będzie na zasadach ogólnych zgodnie z nowymi zasadami. Taki wybór należy złożyć w oświadczeniu, które będzie składane do 22 sierpnia 2022 roku. W tym przypadku na koniec roku należy złożyć dwie deklaracje: PIT-28 oraz PIT-36.

Dodatkowe informacje

Nowy Polski Ład to też modyfikacje w innych elementach rozliczenia. W przypadku składki zdrowotnej w 2022 roku ponownie stają się elementem, który decyduje o ostatecznej wysokości podatku. Jednak w tym momencie nie są one odliczane od podatku, ale od dochodu. Ich dodatni efekt jest w tym momencie mniejszy niż był do tej pory. Obowiązuje również limit, powyżej którego nie można stosować odliczeń, wynosi on 8 700 złotych rocznie.

Rozliczanie jako samotny rodzic pierwotnie zostało usunięte, lecz po czasie zostało przywrócone. Podatnik ma możliwość, żeby skorzystać z proponowanej ulgi dla samotnych rodziców (1500 złotych rocznie), ale w momencie, gdy będzie korzystać ze wszystkich reguł podatkowych, które obowiązywały przed 1 lipca 2022 roku. Może też skorzystać z rozliczenia w przypadku, gdy wybierze reguły rozliczeń podatkowych, jakie obowiązują po 1 lipca 2022 roku.

Jak stworzyć domowe kino w kawalerce? Wybieramy najlepszy soundbar

0
Jak stworzyć domowe kino w kawalerce

Jeśli pragniesz poczuć się jak w kinie, ale nie chcesz, aby Twoją niewielką przestrzeń zajął wielosprzętowy zestaw kina domowego, soundbar to rozwiązanie dla Ciebie. Ta niewielka, podłużna listwa z wbudowanymi głośnikami może być zamontowana pod lub nad telewizorem, nie zajmując wiele miejsca, ale przenosząc Cię w zupełnie inny wymiar dźwięku. Dowiedz się, jaki jest najlepszy soundbar i odkryj na nowo oglądanie filmów we własnym domu!

Narzędzia do motywacji pracowników – jak skutecznie wpływać na zaangażowanie zespołu?

0
Narzędzia do motywacji pracowników

Motywacja pracowników to kwestia, którą specjaliści od zarządzania zasobami ludzkimi już od dawna poddają wszechstronnej analizie. Ten temat wzbudza ich zainteresowanie przede wszystkim dlatego, że ma podniosłe znaczenie praktyczne. Im wyższy poziom motywacji wśród współpracowników, tym wydajnie pracuje cały zespół, co korzystnie przekłada się na funkcjonowanie całej organizacji. W związku z tym, że na zaangażowanie ludzi mają wpływ nie tylko czynniki wewnętrzne, ale i zewnętrzne, pracodawcy powinni wdrażać w swoich firmach starannie opracowane strategie motywowania. W jej ramach wykorzystywane są różne narzędzia do motywacji pracowników. Poznaj te najciekawsze!

Pozycjonowanie sklepu internetowego krok po kroku

0
Pozycjonowanie sklepu internetowego krok po kroku

Szukasz sposobu na zwiększenie sprzedaży w swoim sklepie internetowym? Zastanawiasz się, jakie działania musisz podjąć, aby lepiej wypozycjonować poszczególne kategorie produktowe? Dowiedz się, jak pozycjonować sklep internetowy krok po kroku, aby łatwiej i szybciej osiągać zamierzone cele.

Wybór platformy e-commerce

To jeden z pierwszych i najważniejszych kroków w stawianiu i pozycjonowaniu sklepu internetowego. Platforma e-commerce wpływa bowiem na stabilność i funkcjonalność serwisu. Dlatego przed dokonaniem wyboru musisz zrobić bardzo dokładną listę funkcji, z jakich mają korzystać użytkownicy Twojego e-sklepu.

Inną kwestią jest rodzaj platformy. Tutaj do wyboru masz aż 4 możliwości:

 • Platformy abonamentowe (SaaS) – są to platformy bez dostępu do kodu źródłowego. Opłaca się je najczęściej w formie miesięcznego abonamentu. Jest to opcja dla mało wymagających właścicieli sklepów, ponieważ tego typu platformy e-commerce nie pozwalają na ingerencję w kod źródłowy. Przykłady: Shoper, Shopify, Shoplo, Skyshop.
 • Platformy Open Source – ten rodzaj platform daje szerokie możliwości optymalizacji i modyfikacji funkcji sklepu. Ich użytkownicy mają dostęp do kodu źródłowego. Nie ponoszą opłaty instalacyjnej. Koszt utrzymania e-commerce’u na tego typu platformie jest zależny od kosztów serwera i prac z nim związanych. Przykłady: Woocommerce, PrestaShop.
 • Platformy dedykowane – jest to rozwiązanie tworzone od podstaw przez zespół programistów wyłącznie na potrzeby Twojego sklepu. Korzystają z niego największe i najbardziej rozbudowane e-commerce’y, które wymagają obsługi niestandardowych funkcji.

Optymalizacja sklepu internetowego

Optymalizacja sklepu internetowego wymaga skoordynowania bardzo szerokiego zakresu działań, które obejmują w dużej mierze wewnętrzną strukturę serwisu. W pozycjonowaniu Twojego e-commerce pomoże Ci KWISS.PL – Agencja SEO z dużym doświadczeniem.

Optymalizacja sklepu internetowego – techniczne SEO

Jeśli chcesz stworzyć sklep, która okaże się łatwa w obsłudze zarówno dla użytkowników, jak i dla robotów indeksujących, musisz wyeliminować wszystkie techniczne błędy, jakie występują w jej strukturze. Wymaga to podjęcia takich działań, jak m.in.:

 • wdrożenie przekierowań (rozwiązanie problemu duplikacji treści);
 • implementacja mapy strony, pliku robots.txt i danych strukturalnych (m.in. ułatwienie robotom indeksującym odwiedzania najistotniejszych stron);
 • ustawienie łatwej i intuicyjnej architektury serwisu;
 • wdrożenie przyjaznych adresów URL;
 • usunięcie występujących błędów (m.in. błędów 404).

Content marketing w e-commerce

Content marketing e-commerce obejmuje szerokie działania związane z treściami, które znajdują się na stronach Twojego sklepu lub publikowane są na zewnętrznych portalach. Działania content marketingowe na stronie (on site) to:

 • stworzenie treści, np. opisów produktów lub kategorii produktów, które będą przyjazne dla użytkownika oraz robotów indeksujących – pomagają w tym między innymi nasycenie frazami kluczowymi czy odpowiednie formatowanie;
 • optymalizacja tagów – dotyczy to m.in. tytułu strony, nagłówków w treściach, opisów meta description;
 • linkowanie wewnętrzne SEO – dzięki niemu użytkownicy e-sklepu będą mogli swobodnie i szybko przemieszczać się pomiędzy pokrewnymi kategoriami sklepu lub z sekcji poradnikowej na strony produktów i ofert.

Działania off site – linkowanie zewnętrzne

Kampania content marketingowa powinna obejmować także publikacje sponsorowane na zewnętrznych portalach. Dzięki temu działaniu masz szansę dotrzeć do szerokiego grona potencjalnych klientów, którzy na co dzień odwiedzają dziesiątki różnych serwisów internetowych w poszukiwaniu interesujących ich treści, poradników, rankingów produktów itp.

Publikacje zewnętrzne to przede wszystkim merytoryczne artykuły, które zawierają linki prowadzące bezpośrednio do strony głównej Twojego e-commerce’u, stron kategorii produktów lub stron produktowych. 

Optymalizacja sklepu internetowego – korzyści

Skuteczne, a przede wszystkim konsekwentne i przemyślane pozycjonowanie sklepów internetowych przyniesie wymierne korzyści dla całego Twojego biznesu. Zlecając działania doświadczonej agencji SEO, szybko zauważysz:

 • wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania – więcej odwiedzin, z których część przełoży się na zakupy;
 • niższy koszt pozyskiwania klientów – większa liczba wejść na stronę z ruchu organicznego pozwoli Ci obniżyć wydatki na płatne kampanie reklamowe;
 • przewaga nad konkurencją – wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania i większa świadomość o Twoim sklepie podniosą prestiż całego biznesu i zaufanie do niego;
 • możliwość dostosowanie treści do klientów – zaangażowanie w komunikację z Twoim e-commercem pozwoli Ci łatwiej dostosować treści persony Klienta, co jeszcze bardziej zwiększy skuteczność działań content marketingowych;
 • zwiększony współczynnik konwersji – techniczna optymalizacja ścieżki zakupowej pozwoli łatwo i intuicyjnie przejść potencjalnemu Kupującemu od dodania produktu do koszyka aż do dokonania zakupu.

Zacznij pozycjonować swój sklep internetowy z doświadczoną agencją SEO, która skoordynuje wszystkie niezbędne działania. Twój sklep stanie się lepiej widoczny dla użytkowników sieci i bardziej atrakcyjny dla robotów indeksujących. Jednak najważniejsze dla Ciebie efekty pozycjonowania zauważysz w większej sprzedaży.

Jak dobrać odzież biegową do pory roku?

0
Jak dobrać odzież biegową do pory roku

W ostatnich latach uprawianie sportu, szczególnie biegania przeszło prawdziwy renesans. Sport ten, który do tej pory uprawiała tylko garstka osób stał się na tyle popularny, że imprezy biegowe, często wielodniowe, zaczęły się pojawiać jak grzyby po deszczu.

Siłą rzeczy również wszyscy ci, którzy rozpoczęli swoją przygodę z bieganiem stali się motorem napędowym do powstawania nowych kolekcji odzieży dla biegaczy. Odzież na lato, jesień, wiosnę i mroźną zimą – zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą przebierać w fasonach i kolorach odzieży dla biegaczy. Jak jednak ubierać się na poszczególne pory roku, jeśli nie mamy doświadczenia i jesteśmy początkującym biegaczem lub biegaczką?

Odzież dla biegacza na wiosnę

Wiosna to idealny czas na rozpoczęcie przygody z bieganiem. Nie ma już mrozu, łatwiej jest zmobilizować się do aktywności na zewnątrz. Co jednak założyć na trening? Pogoda nie jest jeszcze stabilna i przewidywalna, mogą zdarzyć się chłodniejsze dni lub deszcz. Na zimne, wiosenne dni sprawdzą się dla panów długie spodenki męskie do biegania, również legginsy. Do tego lekka, cienka koszulka z długim rękawem. Dla kobiet sprawdzi się taki sam zestaw, choć jeśli dzień jest wyjątkowo ciepły warto postawić na krótkie spodenki do biegania, wykonane z przewiewnej i oddychającej tkaniny.

Letnie ubrania do biegania

Wydawać by się mogło, że lato to doskonały czas na trenowanie i szlifowanie formy biegowej. Dla części osób bieganie latem to jednak spore wyzwanie, głównie przez często panujące w tym czasie wysokie temperatury. Oprócz wyjścia na trening o odpowiedniej porze dnia, aby uniknąć upału, warto na trening ubrać się wygodnie i bardzo lekki. Krótkie spodenki damskie do biegania, top na ramiączkach będą najbardziej odpowiednim strojem. Jeśli planujemy dłuższe wybieganie w terenie, który nie jest osłonięty od słońca, warto zabrać ze sobą również nakrycie głowy – czapkę z daszkiem lub chustę.

Ubrania na trening biegowy jesienią i zimą

Bieganie jesienią bywa najprzyjemniejsze, jeśli weźmiemy pod uwagę letnie upały czy nieprzewidywalną, wiosenną pogodę. Jesienne bieganie to trening w słońcu, ale już bez upału. Bieganie w krótkich spodenkach sprawdzi się najlepiej. W chłodniejsze dni warto zabrać na trening cienką kurtkę wiatrową.
Zimą, podczas dużych mrozów wielu biegaczy korzysta z odzieży termicznej, którą stosuje pod leginsy biegowe i kurtki do biegania. To dobre rozwiązanie, jeśli zależy nam na komforcie cieplnym oraz wygodzie użytkowania zwłaszcza, jeśli w planach jest wymagający trening lub dłuższe rozbieganie.

ZOBACZ TEŻ