niedziela, Wrzesień 22, 2019

Odszkodowanie za zmarnowane wakacje – dowiedz się, jak odzyskać pieniądze!

0
Odszkodowanie za zmarnowane wakacje – dowiedz się, jak odzyskać pieniądze!

Marząc o urlopie w pięknym miejscu wykupiłeś zorganizowaną wycieczkę, ale jesteś z niej niezadowolony? Jeśli biuro podróży nie zapewniło Ci warunków opisywanych w ofercie, masz prawo zażądać zadośćuczynienia. Dowiedz się, jak uzyskać odszkodowanie za zmarnowane wakacje!

Jaka pieczątka przyda się w każdej firmie?

0
Jaka pieczątka przyda się w każdej firmie?

Przygotowywanie faktur, sprawozdań, umów oraz innych dokumentów to czynności, które zawsze są częścią biznesu. Pieczątka firmowa jest bardzo przydatna w prowadzeniu dokumentacji. Ceny automatów takich renomowanych firm jak Trodat, Colop czy Wagraf nie są wysokie, a zapewniają doskonałą jakość odbicia w czasie stemplowania. Sprawdź, jakie są rodzaje pieczątek firmowych i jak takie stemple przysłużą się także twojej firmie.

Klasyczna pieczątka firmowa

Jest niezwykle popularna wśród przedsiębiorców ze względu na swój uniwersalny charakter oraz wygodę korzystania. Pieczątka ta przyda się w trakcie przygotowywania ważnych dokumentów firmowych. Na niektórych automatach można umieścić aż 9 linii tekstu, na innych tylko 2. Warto więc zastanowić się, jakie dane chcemy umieścić na pieczątce, by maksymalnie wykorzystać jej możliwości.

Główne informacje zamieszczanie na pieczątce firmowej:

 • pełna nazwa firmy lub spółki, w przypadku osoby fizycznej – imię i nazwisko,
 • imię oraz nazwisko właściciela,
 • adres siedziby firmy,

Informacje zamieszczane na pieczątce spółki prawa handlowego:

 • oznaczenie sądu rejestrowego,
 • wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego (spółka akcyjna).

Dodatkowe informacje przydatne na pieczątce:

 • logotyp firmy,
 • e-mail oraz numer telefonu,
 • adres strony internetowej.

Po wybraniu odpowiedniego rodzaju pieczątki do swoich działań zawodowych przychodzi pora na dobór wzoru. Ciekawe inspiracje na pieczątki firmowe są dostępne w internecie. Inne ważne kwestie to dobór koloru oraz rodzaju tuszu, bez względu na to, czy jest to nowoczesny automat, czy tradycyjny stempel.

Datowniki oraz numeratory w działalności gospodarczej

Kolejnym typem pieczątki, która przyda się w działalności gospodarczej, są datowniki i numeratory. Sprzyjają one automatyzacji pracy i okazują się wręcz niezbędne w dziale księgowości, bo ręczne przygotowanie faktury czy dokumentów kosztowych bez ich użycia jest nie tylko nużące, ale też czasochłonne.

Datowniki to inaczej pieczątki z datą. Powszechnie wykorzystuje się je w urzędach, gdzie wpływają na poprawę efektywności wykonywania prac biurowych i księgowych. Datowniki są popularne wśród prawników oraz pracowników innych zawodów, którzy na co dzień uzupełniają oraz księgują dużą liczbę dokumentów.

Jak wykorzystać datownik w firmie:

 • do oznaczania korespondencji np. umieszczenia daty nadesłania albo wpływu listu lub paczki,
 • do oznaczania daty wystawienia dokumentu np. rachunku lub faktury,
 • do znakowania dokumentów z datą wpływu należności,
 • do podbijania umów, szczególnie tych podpisywanych z wykonawcami.

W ofercie firmy Stampler oprócz tradycyjnych datowników dostępne są także specjalne datowniki z tekstem. Dzięki nim można treść oraz datę wybijać na dokumentach równocześnie. To bardzo praktyczne rozwiązanie pozwalające oszczędzić czas potrzebny na wykonywanie rutynowych czynności.

Z kolei numeratory należą do pieczątek, dzięki którym można wykonać serię odbić z wybranym numerem. W zależności od modelu można wybrać liczbę powtórzeń, po których nastąpi zmiana numeru lub samodzielnie ustawić położenie cyfr.

Jak można wykorzystać numeratory w firmie:

 • od podbijania dokumentów, np. faktur, które muszą mieć indywidualny numer lub serię identycznych numerów,
 • do archiwizacji dokumentów ścisłego zarachowania,
 • do numerowania wielostronicowych dokumentów.

Pieczątka kieszonkowa – przydatne narzędzie mobilnego przedsiębiorcy

Dobrym uzupełnieniem zestawu pieczątek przydatnych w każdej firmie jest stempel kieszonkowy. To gadżet przede wszystkim niewielki, estetyczny, nowocześnie zaprojektowany, dobrze pełniący swoją funkcję. Pieczątka kieszonkowa, jak sama nazwa wskazuje, mieści się w kieszeni. Jest podręcznym narzędziem, które można zabrać ze sobą wszędzie do pracy w terenie np. w podróż służbową czy spotkanie biznesowe.

Innym pomysłem na pieczątkę kieszonkową są specjalne, eleganckie długopisy firmy Heri Styling i Heri Diagonal oraz pióra Heri New Promesa, które cechują się unikatowym designem i wygodą użytkowania. Pieczątki takie mogą pomieścić 3, a nawet 4 linijki tekstu pisanego małą czcionką. Ich wykorzystanie jest indywidualnym i nowatorskim rozwiązaniem.

Pieczątka w służbie reklamy

Stempel może pełnić nie tylko funkcję praktyczną, ale też być sposobem na wyróżnienie się na tle konkurencji. Dobrym pomysłem na to, by zwrócić uwagę Klienta na swoją firmę, jest zamieszczenie na pieczątce logo. Wpływa ono na to, co myśli o firmie klient i jakie jest jego pierwsze skojarzenia z nią, dlatego wspiera profesjonalne budowanie wizerunku. Pieczątka z zamieszczonym logo jest bardziej oryginalna, pozwala identyfikować firmę, zwiększa jej prestiż, wyraża szacunek oraz dbałość o przedsiębiorstwo. Pieczątkę ozdobną można zamieścić na codziennie używanej papeterii, notesach oraz innych gadżetach rozdawanych klientom w celu zwiększenia świadomości marki. Pieczątki reklamowe szczególnie dobrze sprawdzają się w niewielkich interesach, które jeszcze nie stawiają na cele masowe.

Innym sposobem na wyróżnienie się na tle konkurencji jest pieczątka z faksymile. To nic innego jak kopia odręcznego podpisu umieszczona na pieczątce. Można nią stemplować np. korespondencję z klientami czy mniej ważną korespondencję firmą, którą nie wymaga użycia odręcznego podpisu. Sprawdzi się do znakowania broszur, informatorów, kartek okolicznościowych.

Pieczątka niezbędna w każdej firmie

Zdecydowanie pieczątka należy do akcesoriów, które znajdą swoje zastosowanie w każdym przedsiębiorstwie. Pozwoli zwiększyć wydajności pracowników i usprawnić pewne procesy biznesowe. Duży wybór automatów samotuszujących pozwoli każdemu przedsiębiorcy dobrać rozwiązanie do swoich potrzeb. A samo zamówienie można złożyć online za pomocą specjalnego edytora na stronie: http://www.stampler.pl/zamow_pieczatke.

Laptopy poleasingowe

0
Laptopy poleasingowe

Dla miłośnika komputerów nie ma przyjemniejszego uczucia niż to, które towarzyszy uruchomieniu nowego laptopa. Możliwość jego konfiguracji zgodnie z własnymi upodobaniami i zainstalowania ulubionych programów daje satysfakcję, a także poczucie, iż nowy sprzęt zaczyna przynależeć do swojego właściciela. Bez wątpienia wielu z Was chciałoby ponownie poczuć ten dreszczyk radości, ale w tym miejscu pojawia się pewien problem. Mianowicie: gdzie kupić nowy laptop, aby był wysokiej jakości, a jednocześnie nie przekroczył wyznaczonej sumy?

Czy konieczny jest kompromis?

Jeśli marzycie o laptopie, który ma parametry techniczne pozwalające na pracę na przykład z wymagającymi programami graficznymi, na pewno musicie być przygotowani na wysoką cenę. Szybki i wydajny procesor, duża przestrzeń dyskowa i pamięć RAM, a także wysokiej klasy karta graficzna są niezbędne, ale sporo kosztują. Do tego istotna jest matryca: zarówno jej wielkość, rozdzielczość, jak również rodzaj (np. matowa, błyszcząca) będzie odgrywał rolę podczas pracy na laptopie.

Jeśli jednak nie macie zawrotnej sumy do wydania na wysokiej klasy laptop, to czy musicie iść na kompromis i kupować gorszy sprzęt? Niewiele osób lubi kompromisy i rzadko kiedy dają one taką satysfakcję jak zdobycie wymarzonego przedmiotu. W przypadku komputerów, a w szczególności laptopów, kompromis jest jeszcze trudniejszy. Bo z czego można zrezygnować? Jaki element zmienić na słabszy, aby obniżyć koszt zakupu? Niestety wybór wydaje się niemożliwy, gdyż obniżenie parametrów będzie się wiązało ze zmniejszeniem możliwości użytkowych. Czasem to po prostu nie wchodzi w rachubę.

Jednak nie zawsze kompromis jest konieczny. Internetowy sklep komputerowy www.cebit.pl oferuje bowiem szeroki wybór laptopów poleasingowych, charakteryzujących się doskonałymi parametrami i przystępnymi cenami. Ich zakup na pewno da odpowiednią satysfakcję i możliwości, nie rujnując jednocześnie portfela nabywcy.

Czym charakteryzują się laptopy poleasingowe?

Laptopy poleasingowe to urządzenia, które zostały odkupione od dużych przedsiębiorstw, wymieniających swój sprzęt na nowszy. Jak sama nazwa wskazuje, były one przedmiotem leasingu firmowego, a zatem należą do wysokiej klasy sprzętu elektronicznego, którego wiek z reguły nie przekracza dwóch, trzech lat. Dzięki temu wciąż odznaczają się dużą sprawnością i przez wiele kolejnych lat będą mogły posłużyć do wykonywania pracy.

Na szczególną uwagę zasługują laptopy graficzne dostępne w ofercie poleasingowej. Ze względu na to, iż programy do tworzenia grafiki, animacji czy modelowania 3D wymagają sprzętu najwyższej klasy, dostosowane do nich komputery przenośne odznaczają się świetnymi parametrami technicznymi. To właśnie w tej kategorii warto szukać dla siebie nowego laptopa, gdyż uzyskuje się gwarancję niezawodności i wydajności. A Wy zdecydowalibyście się na jeden z nich?

Netflix vs HBO – aplikacja na smartfona. Którą wybrać?

0
Netflix vs HBO - aplikacja na smartfona. Którą wybrać?

Zastanawiasz się co wybrać Netflix czy HBO GO? Sprawdź, który z popularnych serwisów VOD okaże się dla Ciebie lepszy. Choć z pozoru bardzo podobne, różnią je szczegóły. Sprawdź, która aplikacja na telefon sprawdzi się na Twoim smartfonie!

Cięcie laserowe – odpowiedź na rosnące wymagania klientów

0
Cięcie laserowe - odpowiedź na rosnące wymagania klientów

Zauważalny w dzisiejszych czasach rozwój technologii oraz rosnące wymagania klientów sprawiają, że przedsiębiorstwa produkcyjno-usługowe muszą nieustannie rozwijać ofertę oraz wzbogacać oferowane usługi. Jedną z nowoczesnych technik obróbki metali, która cieszy się dużą popularnością jest bez wątpienia cięcie laserem. Dlaczego? Bo zapewnia gotowy wyrób w szybkim czasie, gwarantuje największą powtarzalność spośród innych metod, a także pełną precyzję oraz najwyższą jakość.

Na czym polega cięcie laserem?

Aktualnie obróbka laserowa wykorzystywana w przemyśle odgrywa coraz bardziej istotną rolę. Cięcie blach, rur i profili wykonuje się z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń, które umożliwiają bardzo szybką realizację zlecenia, a ponadto gwarantują zachowanie dużego poziomu precyzji oraz estetyki podczas obróbki materiałów. Sam proces cięcia laserowego jest jednym ze zjawisk zaliczanych do rozdzielania termicznego. Zachodzi on w momencie, gdy wiązka świetlna lasera uderza w określoną powierzchnię materiału silnie ją przy tym nagrzewając, co prowadzi do stopienia bądź całkowitego odparowania. Typowy proces wycinania laserowego ma swój początek, kiedy promieniowanie lasera całkowicie wniknie w dany materiał w konkretnym punkcie. Cały proces cięcia laserowego przebiega wedle wybranej geometrii oraz powoduje rozdzielenie materiału obrabianego.

Jakie są najistotniejsze zalety cięcia laserowego?

Cięcie laserem jest przede wszystkim odpowiednie dla wielu typów materiałów. Stanowi to niewątpliwą przewagę opisywanej metody, gdyż żadna inna, znana do tej pory technologia, nie daje możliwości cięcia tak różnorodnych rodzajów materiałów zarówno organicznych, jak i nieorganicznych. Istotnym faktem jest również to, że cięcie laserowe jest procesem rozdzielania, który w większości przypadków nie wymaga dodatkowej obróbki końcowej. Aspekt ten umożliwia wyeliminowanie zbędnych procedur obróbki końcowej, przykładowo gratowania lub szlifowania. Warto w tym miejscu wspomnieć także o wysokiej precyzji tego rozwiązania, gdyż powstała na skutek tego procesu szczelina cięcia jest niewiele większa niż sama wiązka laserowa. Kwestia ta przyczynia się do możliwości dokładnego wycinania laserowego dowolnych, misternych kształtów.

Czy cięcie laserowe generuje wymierne korzyści?

Powszechnie twierdzi się, że nowoczesne technologie przyczyniają się do obniżenia kosztów produkcji. Ekonomiczną stronę wykorzystania cięcia laserowego w przedsiębiorstwach produkcyjno-usługowych obrazują dwa główne czynniki. Zalicza się do nich po pierwsze jak najbardziej optymalne zastosowanie lasera, a po drugie niezwykle wysoką jakość obróbki laserowej. Z tego też względu, wśród największych zalet procesu cięcia z wykorzystaniem lasera zalicza się bez wątpienia doskonały poziom wykonania gotowych elementów, a także krótki czas realizacji, co bezpośrednio skorelowane jest z obniżeniem kosztów usługi.

Jak wybrać odpowiednią firmę świadczącą usługi cięcia laserem?

Usługi cięcia laserowego są doskonałym wyborem zarówno dla klientów indywidualnych, jak również dla przedsiębiorców działających w różnych branżach, przykładowo w sektorze meblarskim, motoryzacyjnym czy medycznym. Zlecenia dotyczące cięcia laserem warto powierzyć doświadczonej, wyspecjalizowanej firmie, przykładowo przedsiębiorstwu Fabryka 4×4. Z uwagi na fakt, że cięcie laserowe jest techniką wyróżniającą się niezwykłą dokładnością, należy zwrócić uwagę na technologiczne zaplecze firmy świadczącej takie usługi. Fabryka 4×4 posiada nowoczesny park maszynowy oraz stale inwestuje w rozwój. Innowacyjna technologia, którą oferuje Fabryka 4×4, stanowi więc bezpośrednią odpowiedź na stale rosnące wymagania klientów.

Profesjonalny sprzęt video – podstawowe informacje o macierzach

0
Profesjonalny sprzęt video - podstawowe informacje o macierzach

W przypadku rejestrowania ujęć w wysokiej rozdzielczości, niezbędna jest ogromna ilość wolnej przestrzeni dyskowej. Szczególnie w przypadku długich nagrań, standardowe dyski okazują się zbyt mało pojemne i zbyt wolne. Podczas pracy nad profesjonalnymi i półprofesjonalnym produkcjami wykorzystuje się wielofunkcyjne macierze, które oferują ogromną pamięć i szereg dodatkowych możliwości.

Macierze dyskowe

Wysokiej jakości macierze dyskowe cechują się niezawodnością i stabilną pracą nawet w przypadku intensywnej eksploatacji. W zależności od pojemności i innych parametrów technicznych, z tego typu urządzeń korzystają nie tylko profesjonalne zespoły montażowe składające się z wielu członków, ale również mniejsze ekipy pracujące przy niewielkich produkcjach. Ponadto szeroki zakres temperatury roboczej sprawia, że macierze mogą być wykorzystywane w praktycznie każdych warunkach. Co więcej, pełne wsparcie dla najpopularniejszych programów do edycji video gwarantuje wszechstronne użytkowanie. Pomimo zaawansowanej konstrukcji i wysokiej wydajności, macierze wyróżniają się stosunkowo niskim poborem energii elektrycznej, dzięki czemu mogą pracować przez długi okres. Wybór konkretnego modelu jest uzależniony od potrzeb danej firmy lub osoby oraz typu pracy, jaka będzie wykonywana przy użyciu sprzętu. Profesjonalne modele gwarantują płynną i efektywną pracę wielu użytkowników jednocześnie w czasie rzeczywistym, dzięki czemu realizacja nawet skomplikowanych zadań przebiega błyskawicznie. W przypadku modeli charakteryzujących się ogromną przestrzenią dyskową, należy zarezerwować odpowiednią ilość miejsca w pomieszczeniu. Mniej pojemne urządzenia mieszczą się nad lub pod standardowym biurkiem.

Najważniejsze informacje

Jedną z kluczowych cech macierzy jest pojemność, którą w większości modeli można rozbudowywać do pewnej wielkości. Kolejną kwestią jest procesor, który steruje całym urządzeniem. Im będzie on bardziej wydajny, tym efektywniej sprzęt będzie reagował m.in. na polecenia użytkowników. Nie bez znaczenia jest również ilość pamięci operacyjnej RAM, która jest odpowiedzialna m.in. za błyskawiczną i stabilną pracę macierzy nawet podczas dużego obciążenia. Jednym z najważniejszych parametrów technicznych, istotnych szczególnie podczas pracy nad długim materiałem zarejestrowanym w rozdzielczości 4K lub wyższej, jest szybkość transmisji danych, która ma bezpośredni wpływ na poprawę komfortu i przede wszystkim efektywności pracy. W zależności od macierzy, wykorzystywane są typy napędów HDD lub SSD. Aby mieć całkowitą pewność co do pracy macierzy, warto wybierać modele z redundantnym systemem, który w razie awarii sprzętu jest odpowiedzialny za prawidłowe działanie urządzenia. Pomimo zaawansowania konstrukcji i szeregu dodatkowych opcji, obsługa sprzętu jest prosta i intuicyjna, a szerokie możliwości administratorskie umożliwiają dowolne tworzenie grup, usuwanie i nadawanie haseł oraz zarządzanie dostępem do wybranych przestrzeni roboczych.

Projektor czy telewizor?

0
Projektor czy telewizor?

Kinowe doznania i nieosiągalna dla telewizorów jakość obrazu – to główne cechy projektorów, które możemy kupić do domu. Czy jednak taki projektor sprawdzi się we wszystkich przypadkach?

Dla kogo projektor zamiast telewizora?

Projektor jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają wystarczająco duży salon lub inne pomieszczenie w domu, by zorganizować w nim prawdziwe kino. Trzeba pamiętać, że projektor, mimo iż nie wymaga miejsca tak dużego, jak przekątna ekranu, musi być odpowiednio oddalony od ściany, na której wyświetlany będzie obraz. Jednak plusem projektora jest fakt, że obraz, jaki za jego pośrednictwem otrzymujemy, jest bliski naturalnej wielkości postaci. Generalnie projektory możemy podzielić na krótkoogniskowe, te dedykowane dla kina domowego, czyli Full HD i 4K, projektory prezentacyjne i edukacyjne oraz projektory LED. Dla stworzenie efektu sali kinowej we własnym salonie zupełnie wystarczy projektor Full HD, dla bardziej wymagających przeznaczony będzie projektor 4K, natomiast biznes z uwagi na ekonomię użycia, minimum konserwacji oraz niewielkie zużycie prądu wybiera zwykle projektor LED.

Jakie zalety mają projektory?

Gdybyśmy spróbowali sobie wyobrazić maksymalne możliwości telewizora i projektora w podobnych cenach, łatwo stwierdzilibyśmy, że wielkość obrazu, jaką zapewnia projektor Full HD, może być kilka razy większa niż ta, którą zapewnia telewizor w tej samej cenie. Projektory wysokiej jakości są wyposażone w funkcję pamięci obiektywu, która zapisuje ustawienia projektora o położeniu obrazu, ostrości i zoomie. Te droższe projektory nie mają też problemu z działaniem nawet w świetle dziennym. Co więcej, producenci projektorów poradzili sobie z problemem żywotności lampy i obecnie wysokiej jakości urządzenia możemy kupić z gwarancją na 5 lat lub nawet 20 000 godzin. Niezależnie jednak od tego, czy zdecydujemy się na zakup projektora klasy premium, czy jednego z tańszych, zawsze ogromną jego zaletą będzie możliwość regulacji wielkości obrazu, czego nigdy nie uzyskamy w przypadku klasycznego telewizora. 

Wady projektorów

Zwykle, jeśli zdecydujemy się na zakup projektora, musimy liczyć się z tym, że będzie trzeba wygospodarować dla niego przestrzeń, bo na linii projektor-ściana nie mogą znajdować się żadne meble, które mogłyby zakłócić wiązkę światła emitowaną przez urządzenie. Jednak i tu jest rozwiązanie w postaci projektorów short throw, czyli krótkodystansowych, które już z odległości kilku centymetrów mogą przykryć obrazem znaczne przestrzenie. Wadą posiadania projektora jest na pewno konieczność zainwestowania dodatkowo w system audio, bo te najpopularniejsze projektory niestety nie mają najmocniejszych głośników i może się okazać, że doskonała jakość obrazu nijak nie współgra z jakością dźwięku. Kolejnym minusem w przypadku tego typu urządzeń jest konieczność posiadania białej, dobrze wygładzonej ściany lub specjalnego ekranu, w innym przypadku obraz będzie mocno “przekłamany”. Są to jednak drobne niedogodności, które nie mają znaczenia dla osób, które chcą zyskać możliwość oglądania filmów w doskonałej jakości.

Komu projektor się przyda? 

Osoby, które traktują telewizor jako swojego kompana podczas wykonywania codziennych domowych czynności, mogą nie być zadowolone z projektora. Jest to bowiem sprzęt dla kinomanów, oferuje doskonałą jakość obrazu, ale nie może być traktowany jako urządzenie, który zastąpi telewizor w codziennych sytuacjach. Jednak znawcy są przekonani, że nie ma porównania, jeśli chodzi o doznania między nawet najwyższej jakości telewizorem, a projektorem. Ponadto projektor ma tę zaletę, że seanse filmowe można organizować nie tylko w salonie, ale i pokoju dziecinnym czy sypialni, a nawet na wyjeździe – taka opcja w przypadku telewizora oczywiście nie istnieje.

Numer rejestracyjny Twojego komputera

0
Numer rejestracyjny Twojego komputera

Anonimowość w sieci jest tylko pozorna, o czym już nie raz przekonały się osoby, które próbowały jej nadużyć w niedozwolonym celu. Podstawowe dane, które pozwalają zidentyfikować nas w sieci, to adresy IP i MAC. Dziś podpowiadamy, jak sprawdzić IP i co warto o nim wiedzieć.

Popularne firmy w Woźnikach (województwo śląskie)

0
Popularne firmy w Woźnikach (województwo śląskie)

Położone w województwie śląskim miasto Woźniki posiada powierzchnię przekraczającą 71 kilometrów kwadratowych, a według danych sprzed kilku lat zamieszkuje je ponad 4300 mieszkańców. Nic więc dziwnego, że z każdym rokiem przybywa firm, które otwierają tu swoje siedziby.

 1. Krótka historia Woźnik
 2. Popularne firmy w Woźnikach
 3. Markowe narzędzia na każdą kieszeń

Pierwsze wzmianki na temat Woźnik odnotowano już w 1206 roku, natomiast prawa targowe miejscowość uzyskała w 1270 roku. Zapoznaj się z najciekawszymi informacjami na temat tego miasta i sprawdź, jak bardzo rozwinęło się w ciągu kilku ostatnich lat.

Krótka historia Woźnik

Po raz pierwszy Woźniki jako miasto zostały wymienione w 1310, natomiast prawa miejskie datuje się na 1386 r. Na rozwój tego miejsca niewątpliwie wpłynęła lokalizacja – miasto znajdowało się w pobliżu szlaku handlowego, który prowadził między Wrocławiem a Krakowem. Już od kilku lat organizowany jest tu Woźnicki Festiwal Piosenki, a od 2015 roku w mieście działa Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe „Humane”.

Popularne firmy w Woźnikach

Nic więc dziwnego, że można tu znaleźć firmy z przeróżnych branż. Swoje siedziby mają tu między innymi PPH Soplast Import-Export, która specjalizuje się w produkcji filtrów, jak również Meble Wanat i wiele innych. Do tego dochodzą restauracje, sale bankietowe, hotele – wybór jest na tyle duży, że każdy klient znajdzie tu coś dla siebie. Nie ma przy tym znaczenia czy pposzukuje wykonawcy usług czy też dostawcy określonego asortymentu. Dobrym przykładem może być sklep Adpeer, w którym można znaleźć narzędzia do wszystkich możliwych zastosowań. Z jego bogatej oferty korzystają zarówno amatorzy, którzy chcą kupić narzędzia na użytek prywatny, jak i specjaliści, którzy planują wykorzystywać je w swojej pracy. Dostępne w sklepie narzędzia zostały Bass Polska, Celma czy Volt Polska podzielone na kategorie, co ułatwia klientom znalezienie odpowiednich rozwiązań. Oferowane są między innymi narzędzia akumulatorowe, ręczne, klucze, prostowniki, przetwornice oraz narzędzia przydatne w domu i ogrodzie.

Markowe narzędzia na każdą kieszeń

W każdej z kategorii co jakiś czas pojawiają się świetne promocje, dzięki którym możesz kupić nowe narzędzia po bardzo przystępnych cenach. Z oferty sklepu mogą korzystać również mieszkańcy innych miast, gdyż wszystkie dostępne produkty wysyłane są na terenie całego kraju. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyś zamówione tu produkty odebrał bezpośrednio w siedzibie firmy, która znajduje się przy ulicy Kościuszki w Woźnikach.

Dobra atmosfera w biurze, czyli o wentylacji i klimatyzacji słów kilka

0
wentylacja

Nowoczesne biura zachwycają wystrojem, aranżacyjnymi pomysłami oraz ergonomią, dzięki czemu praca w takim miejscu jest komfortowa. Żeby jednak tak było, trzeba też zadbać o odpowiednie wentylowanie i klimatyzowanie pomieszczeń. Co warto wiedzieć na ten temat?

Obowiązkiem każdego pracodawcy jest zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków w miejscu pracy. Jednym z jego głównych zadań jest zagwarantowanie optymalnej wymiany powietrza, czyli takiej, która będzie idealnie dopasowana ze względu na funkcjonowanie i przeznaczenie pomieszczeń. To ważne zwłaszcza pod tym kątem, że powietrze w biurowych wnętrzach stale ulega zanieczyszczeniom, a więc niewydolna wentylacja może znacząco pogorszyć jakość prac i bezpieczeństwo zatrudnionych osób.

Wentylacja – co warto wiedzieć na jej temat?

Tak naprawdę istnieje jej kilka rodzajów. Jedną z nich jest tzw. wentylacja naturalna, gdzie ogromne znaczenie ma przede wszystkim różnica temperatur pomiędzy powietrzem wewnątrz i na zewnątrz budynku. Za sprawą tych odmiennych wartości następuje wymiana powietrza. Najczęściej dostaje się ono poprzez kratki wentylacyjne i nawiewniki. Jeśli okna są nieszczelne, to także tą drogą powietrze stale się miesza.

Drugim rodzajem jest wentylacja mechaniczna, która nie jest zależna od warunków atmosferycznych, lecz napędzana przez wentylator bądź inne urządzenie. Poza tym podziałem, istnieje też inny – na wentylację ogólną (równomierna wymiana powietrza w całym pomieszczeniu pracy) oraz miejscową (w jednym konkretnym miejscu).

Klimatyzacja – coraz popularniejsza

Wentylacja nie jest jedynym sposobem, aby utrzymać dobry klimat w miejscu pracy, bo coraz częściej, szczególnie w biurowcach, stosuje się klimatyzację. Odpowiada przede wszystkim za utrzymania właściwego poziomu licznych parametrów: wilgotności, temperatury, ciśnienia i składu chemicznego powietrza. Cechuje ją ogrom zalet, lecz każdy pracodawca, który się na nią zdecyduje, musi zapewnić jej odpowiednią konserwację, aby nie dochodziło do awarii. Powinien też stosować środki ograniczające natężenie i rozprzestrzenianie się hałasu spowodowanego pracą klimatyzatora (to samo zresztą dotyczy urządzeń wentylacyjnych).

Pamiętajmy, że jako pracodawcy odpowiadamy za dobre samopoczucie pracowników. Możemy od nich wymagać wydajnej pracy, ale nim to zrobimy, postarajmy się zapewnić jak najlepsze warunki. Wentylowanie pomieszczeń to absolutna konieczność, możemy też jednak pokusić się o zainstalowanie klimatyzacji, aby warunki panujące w naszej firmie były perfekcyjne.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.bricomarche.pl/ogrzewanie-i-wentylacja/wentylacja

ZOBACZ TEŻ