poniedziałek, Listopad 19, 2018

Gry na Androida – najciekawsze łamigłówki!

0
Gry na Androida - najciekawsze łamigłówki!

Dla wielu osób, szczególnie tych troszkę starszych rocznikowo, gry są synonimem pożeracza czasu, który mógłby być spożytkowany w inny sposób. Często nie doceniają, że granie może mieć walory edukacyjne, ćwiczyć refleks, spostrzegawczość czy umysł. Dzięki smartfonom możemy w każdej chwili zrobić gimnastykę dla mózgu właśnie za pomocą ciekawych gier. Przedstawiamy poniżej gry na Android, które sprawią, że skutecznie oderwiesz się od codziennych zajęć!

Jak wybrać najlepsze konto?

0
Jak wybrać najlepsze konto?

Każdy z nas ma dzisiaj konto bankowe. Nie chodzi już wyłącznie o przesyłanie na nie wynagrodzeń. Większość z nas konta internetowe wykorzystuje do dokonywania najważniejszych miesięcznych opłat. Do tego, coraz większa liczba osób przekłada codzienne transakcje bezgotówkowe nad konieczność posługiwania się banknotami. Płacenie kartą płatniczą jest szybsze i wygodne. To jednak nie wszystko, część osób coraz częściej korzysta z aplikacji mobilnych, które pozwalają na płatności telefonem. Właściwie wystarczy smartfon, aby dokonywać codziennych płatności. Pojawia się więc naturalne pytanie o koszty tych wszystkich udogodnień. Za nim z kolei pojawia się wątpliwość, czy posiadamy najlepsze konto z możliwych i czy jest ono dla nas atrakcyjne, tak pod względem wygody, jak i związanych z nim opłat. 

Za darmo

Dawno już minęły czasy, kiedy za przelewy trzeba było płacić. Dzisiaj właściwie opłaty wymagają wyłącznie transakcje dokonywane w placówce banku oraz przelewy zagraniczne. Samo prowadzenie konta stało się właściwie bezpłatne. Zewsząd atakują oferty bankowe z kontem za 0 zł. Obsługa karty płatniczej także w większości wypadków jest bezpłatna. Wybierając konto warto jednak zwrócić uwagę na warunki tej bezpłatności. Często jest bowiem tak, że obsługa konta jest bezpłatna wyłącznie w sytuacji, gdy na konto spływa podstawowe wynagrodzenie jego właściciela. Czasami również bank formułuje zastrzeżenia dotyczące minimalnej wartości transakcji dokonywanych kartą płatniczą, aby korzystanie z niej było bezpłatne. Warto na te zastrzeżenia zwracać uwagę, ponieważ generują one koszty, których bez większych problemów można byłoby uniknąć. Podobnie w przypadku przelewów zagranicznych, konta walutowego warto dokładniej przyjrzeć się zapisom oferty.

Dodatkowe niespodzianki

Część osób, która posiada konta od dość dawna nie zwraca uwagi na opłaty z jakimi się to wiąże. Spora część osób rozliczana jest przez banki z uwzględnieniem kosztów, które zupełnie nie przystają do obecnej sytuacji na rynku usług bankowych. W takiej sytuacji warto rozważyć zmianę konta lub negocjację warunków z obecnym usługodawcą. Obecnie banki walczą o klienta nie tylko maksymalnym obniżeniem kosztów obsługi konta, lecz także dodatkowymi bonusami. Coraz częściej zdarzają się oferty, kiedy otwarcie konta wiąże się z wynagrodzeniem pieniężnym lub inną formą bonusa dla klienta. Jeśli więc rozważamy otwarcie nowego konta lub przeniesienie środków do innego banku warto się takim ofertom bliżej przyjrzeć. Orientację zdecydowanie ułatwia https://e-rankingkont.pl/

Zakup laptopa nie tak prosty, jakby się mogło wydawać

0
Zakup laptopa nie tak prosty, jakby się mogło wydawać

Duże, niemobilne i nieporęczne jednostki stacjonarne zostają wypierane przez laptopy. Cenimy je za niewielkie rozmiary, stosunkowo niską wagę oraz możliwość przenoszenia z miejsca na miejsce. Jaki laptop wybrać? To zależy od tego, do czego będziemy go używać najczęściej.

To, jaki laptop do firmy wybrać, zależy w dużej mierze od zakresu obowiązków na określonym stanowisku. Innej konfiguracji sprzętowej potrzebuje księgowa, a innej grafik. Do standardowych prac biurowych nie potrzebna jest jednostka o bardzo dużej wydajności. Postawić warto na sprawdzonych producentów, którzy oferują wysoką jakość sprzętu, jego bezawaryjność i funkcjonalność. Laptop do pracy biurowej nie musi mieć więc bardzo wydajnej karty graficznej lub procesora. Dużo ważniejsza jest pamięć RAM. 4 GB można uznać za rozsądne minimum. Warto kupić laptop, który będzie miał nieco większą pamięć operacyjną, np. 8 GB, lub możliwość rozszerzenia o dodatkowe kości.

Oprócz pamięci ważny jest również dysk twardy. Zdecydowanie bardziej optymalnym wyborem będzie dysk SSD, który jest szybszy od standardowego dysku talerzowego i jednocześnie mniej podatny na uszkodzenia.

Laptop firmowy używany jest przez kilka godzin dziennie, często także poza biurem. warto więc zwrócić uwagę także na ergonomię pracy i funkcjonalność. Nie bez znaczenia jest wielkość ekranu, niezawodność touchpada, wygoda pisania na klawiaturze, a także ilość i rozmieszczenie portów pozwalających na podłączenie kabla sieciowego lub dodatkowych sprzętów.

Kupując laptop do firmy warto zdać się na specjalistów świadczących profesjonalne doradztwo technologiczne, a takie zapewnia sklep gigam.pl.

Komputer dla grafika

Doradztwo komputerowe przyda się również kiedy chcemy kupić komputer dla grafika. Jednostka dla grafika powinna być bardzo wydajna. Postawić należy na wysokiej jakości procesor, minimum czterordzeniowy, a najlepiej ośmiordzeniowy. Od wysokiej mocy obliczeniowej procesora zależy jak szybko będzie można wykonać konwersję plików lub zadania dotyczące edycji grafiki.

Bardzo ważna jest oczywiście karta graficzna. Wybrać warto tę, która pozwoli na podłączenie dwóch monitorów i bez problemu obsłuży programy graficzne do modelowania 3D lub cieniowania tekstur. W wyborze tego podzespołu warto zdać się na pomoc sprzedawcy, który posiada duża wiedzę o wydajności i możliwościach poszczególnych kart graficznych.

Komputer dla grafika powinien być wyposażony także w dużą ilość pamięci RAM oraz wydajny i szybki dysk. Optymalnym rozwiązaniem jest zakup dwóch dysków – HDD o dużej pojemności oraz szybki SSD do instalacji i obsługi systemu operacyjnego.

Laptop do domu

W przypadku jednostek do użytku domowego dużą rolę gra cena. Rozpiętość cenowa jest ogromna, od kilkuset złotych, do nawet kilkunastu tysięcy. Laptop domowy służy głównie do oglądania filmów, przeglądania internetu i grania w gry komputerowe. Znaczenie zyskuje więc jakość matrycy – im lepsza, tym lepszy obraz można uzyskać. Ważna jest także przekątna ekranu. Laptop rzadko przenoszony może być większy, np. 17-calowy. Laptop mobilny powinien być raczej mniejszy, np. 14-calowy.

Laptop do domu staje się często jednostką gamingową. Miłośnicy nowych gier potrzebują nowoczesnego sprzętu. Największą uwagę trzeba zwrócić na bardzo wydajną kartę graficzną oraz mocny procesor – najnowsze gry są bardzo wymagające. Laptop do gier powinien mieć także dużą ilość pamięci RAM, szybki i pojemny dysk, stosunkowo dużą przekątną matrycy oraz dodatkowe porty umożliwiające podłączenie, np. głośników, myszki, monitora, itp.

Ubezpieczenie OC – Porównywarka

0
Ubezpieczenie OC - Porównywarka

Nikt z nas nie lubi przepłacać. Szczególnie jeśli chodzi o obowiązkowe wydatki, których nie da się uniknąć. Jednym z takich wydatków jest niewątpliwie ubezpieczenie OC.

Jak pokonać księgowość?

0
Jak pokonać księgowość?

Dla bardzo wielu przedsiębiorców księgowość to trudny temat. Niezależnie od tego, czy mowa o jednoosobowej działalności gospodarczej czy średniej firmie, która może się już pochwalić bardzo konkretnymi dochodami, księgowość to konieczność. Niechęć do tej części działalności firmy wynika przede wszystkim z braku wiedzy na temat sprawnego przepływu określonych danych, sposobu fakturowania, rozliczania się. Dla bardzo wielu pracodawców księgowość to wiedza tajemna – samodzielne jej prowadzenie nie wchodzi w grę, znalezienie kogoś odpowiedzialnego za tak ważną część działalności także wydaje się trudne. Można jednak spróbować inaczej…

Księgowość online – czy to możliwe?

Wiele firm nie posiada jeszcze tej wiedzy, natomiast prawda jest taka, że coraz więcej firmy prowadzi swoją działalność dzięki programom takim jak Systim.pl. Dlaczego? Ponieważ większość prostych księgować wprowadzają do systemu automatycznie. Co to oznacza? Wystawienie faktury lub wprowadzenie faktury kosztowej powoduje automatyczne jej zaksięgowanie. Takie operacje stanowią zdecydowaną większość operacji finansowych dokonywanych w firmie. Taka „automatyzacja” księgowości sprawia, że rzeczywiste osoby zajmujące się fakturami mogą w pełni skupić się właśnie na tych bardziej problematycznych lub po prostu skomplikowanych. Dzięki „odciążeniu” pracowników od sporej części automatycznie wykonywanych czynności, dajemy im pole do kreatywnego i twórczego działania. Wbrew pozorom, ta część kompetencji jest równie ważna w księgowości, jak i innych działaniach firmy.

Dla kogo?

Właściwie dla każdego, kto prowadzi firmę. Księgowość online ułatwi życie osobom samodzielnie prowadzącym działalność gospodarczą. Programy takie jak Systim.pl ułatwią życie właścicielom średnich firm i działom księgowości. Tutaj nie chodzi o eliminowanie pracowników i zastępowanie ich pracy gotowymi narzędziami, ale o odciążanie pracownika od pewnych automatycznych czynności, które program może za niego wykonać. Księgowość online to rozwiązanie dla tych, którzy korzystają z Książki Przychodów i Rozchodów, a także tych funkcjonujących na pełnej księgowości. „Współprowadzić” z programem księgowość może sam właściciel, zatrudniona w firmie księgowa, biuro rachunkowe. Najważniejsze jest to, że program dostępny jest wszędzie. Można z niego korzystać w biurze, na domowej kanapie lub egzotycznych wakacjach. Ta pełna dostępność gwarantuje dodatkowe bezpieczeństwo w sytuacji nagłej konieczności weryfikacji danych, wprowadzenia informacji czy jej weryfikacji. Położenie geograficzne osoby, która korzysta z programu nie ma tutaj najmniejszego znaczenia.

Samodzielna wycena mieszkania

0
Samodzielna wycena mieszkania

Wycena mieszkania jest w wielu sytuacjach potrzebna, a często wręcz niezbędna. Można jej dokonać także samodzielnie.

Komu można podarować pendrive?

0
Komu można podarować pendrive?

Przechodząc między półkami sklepu elektronicznego, na pewno nie raz zauważyłeś/aś pednrive z nadrukiem. Ich kolory oraz napisy lub zdjęcia na nich umieszczone są bardzo zróżnicowane, lecz nie jest to zazwyczaj rezultat własnego „widzimisię” producenta, a raczej próba sprostania coraz większym wymogom klientów.

Tablet? A może wystarczy mi smartfon?

0
Tablet? A może wystarczy mi smartfon?

Według danych IDC (International Data Corporation) sprzedaż tabletów w 2017 roku po raz kolejny się obniżyła. Sprzedano ich mniej o 6,5 proc. niż rok wcześniej. To trzeci rok z rzędu, w którym poziom sprzedaży tabletów maleje. Czy w ogóle te urządzenia są nam potrzebne? Czy nie lepiej postawić po prostu na smartfony?

Szkolenie z zarządzanie projektami to korzyści dla firmy

0
Szkolenie z zarządzanie projektami to korzyści dla firmy

Menedżer jest osobą, która musi się nieustannie rozwijać. Jego umiejętności muszą być poszerzane, bo tylko w ten sposób nadąży za zmieniającymi się trendami i będzie sobie świetnie radzić w obliczu zmian. Jednym z podstawowych szkoleń, na które kieruje się menedżerów jest zarządzanie projektami. Dlaczego jest ono takie ważne i jakie znajdzie przełożenie w codziennej pracy menedżera?

Do kiedy PIT w 2019 roku? Terminy rozliczeń PIT

0
Do kiedy PIT w 2019 roku? Terminy rozliczeń PIT

PIT (angielski skrót od Personal Income Tax, czyli podatek dochodowy od osób fizycznych) dotyczy każdego pracującego obywatela. W roku 2019 rozliczenie za rok 2018 przebiegać będzie według nowego harmonogramu. Znane są już oba terminy rozliczeń. Deklaracje podatkowe PIT w 2019 roku będziemy składać do 30 stycznia, w przypadku PIT-28 i do 30 kwietnia 2019, jeśli chodzi o: PIT-37, PIT-36, PIT-38, PIT-39, PIT-36 L.

Zmianom terminów składania deklaracji podatkowych PIT towarzyszą także zmiany dotyczące ulg podatkowych przysługujących firmom i osobom prowadzącym działalność gospodarczą, wynajmującym nieruchomości, samotnie wychowującym dzieci, pracującym okresowo za granicą oraz emerytom i rencistom. Warto zapoznać się tymi informacjami jeszcze przed przygotowaniem, a tym bardziej złożeniem deklaracji podatkowej.

W 2019 roku nastąpi zmiana kwoty wolnej od podatku 

Już w roku 2018 nastąpiła zmiana kwoty wolnej od podatku. Podwyższono ją z kwoty 6001 złotych obowiązującej jeszcze w roku 2017 do 8001 złotych w roku 2018. Konsekwencją tej zmiany jest fakt, że znaczna część podatników zapłaci mniejszy podatek dochodowy, choć sama kwota jego obniżki zmniejszona jest z 1088 złotych do 1440 złotych. Osoby o dochodzie nieprzekraczającym 13.000 złotych (wcześniej było to 11.000 złotych) mogą odliczyć sobie tradycyjną kwotę 556,02 złotych.

Kwoty wolne od podatku – ich dziedziny

Już od roku 2018, czyli w rozliczeniu w 2019 roku wolne od podatku będą przychody z tytułu: zapomóg otrzymanych w związku z wydarzeniami losowymi, takimi jak śmierć, klęski żywiołowe i utrata mienia z nimi korespondująca, w szczególności z funduszy takich jak: fundusz socjalny, zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, fundusz związków zawodowych lub z funduszy ministerialnych zgodnych z odrębnymi przepisami poszczególnych ministerstw, niezależnie od ich wysokości nominalnej. Wsparcie finansowe z innych źródeł niepodlegające opodatkowaniu nie może przekroczyć kwoty 6.000 złotych.

Wolne od podatków świadczenia socjalne dla emerytów i rencistów

W przypadku emerytów i rencistów opodatkowaniu nie podlegają świadczenia socjalne uzyskane od ich uprzednich zakładów pracy, o ile nie przekroczą one kwoty 3.000 złotych. W tym przypadku mowa także o zapomogach związanych z kosztami leczenia lub rehabilitacji.

Świadczenia dla rodziców

Świadczenia dodatkowe, które nie są finansowane z zakładowego funduszu socjalnego, a dotyczą sprawowania opieki nad dzieckiem i usług opiekuńczych związanych z jego wychowaniem, w tym opieki przedszkolnej, korzystania ze żłobka, świetlicy lub innych form opieki instytucjonalnej nad dziećmi, nie podlegają opodatkowaniu do kwoty 1.000 złotych.

Nagrody do kwoty 2.000 złotych

W roku 2019 opodatkowaniu nie będą też podlegać nagrody wygrane w teleturniejach, grach losowych, konkursach medialnych i społecznościowych, o ile kwota wygranej nie przekroczy 2.000 złotych. Wyjątkiem są tutaj nagrody wynikające z prowadzonej przez firmę działalności gospodarczej, wówczas nagrody takie podlegać będą opodatkowaniu.

Świadczenia uzyskiwane w związku ze śmiercią członka rodziny

W przypadku świadczeń uzyskiwanych w związku ze śmiercią członka rodziny podatkowi nie podlegają one, o ile ich kwota nie przekracza 3.000 złotych. W tej sytuacji nie ma także znaczenia instytucja udzielająca tego typu wsparcia finansowego.

Zawody, w których przychody oparte są o prawa autorskie i pokrewne

W przypadku twórców, w tym naukowców, wynalazców, autorów i artystów, kwota kosztów uzyskania przychodów podniesiona została z 20% aż do 50%, co znacząco podnosi kwotę zwrotu podatkowego w sytuacji zatrudnienia opartego o tak zwaną umowę o dzieło. To dobra wiadomość dla wszystkich twórców i wynalazców.

Inne przychody – działalność nierejestrowana i praca sezonowa przy zbiorach rolnych

W 2019 roku bez obowiązku rejestracji można prowadzić działalność przynoszącą przychody miesięczne do 1050 złotych i wówczas rozlicza się ją jako inne przychody. Podobna sytuacja jest z pracą rolną przy sezonowych zbiorach. Rozlicza ją pracownik, nie zaś pracodawca, także jako inne przychody.

Jeśli chcesz w prosty i bezpieczny sposób rozliczyć PIT za 2018 rok, skorzystaj z gotowego programu: podatnik.info/program_do_pit/. W serwisie znajdziesz również przydatne artykuły i poradniki dotyczące podatków z uwzględnieniem zmian, jakie będą miały miejsce w 2019 roku.